آخرین اخبار پزشکی درمان سلامت خبرگزاری تسنیم خبرگزاری تسنیم | دراگمد

کارگاه آموزشی مطالعات مروری سیستماتیک ویژه اعضای هیات علمی 25 بهمن ماه در سالن اجتماعات دانشکده… سامانه پایش حرکات پوسته زمین توسط متخصصان کشورمان طراحی و در اختیار کاربران دولتی و خصوصی قرار… مزایای تغذیه با شیر مادر برای کودک شامل محافظت در برابر عفونت ها و بیماری هایی چون آسم، کاهش خطر سندرم مرگ ناگهانی نوزاد و کاهش خطر سرطان های سینه و تخمدان است. با گرم شدن هوا در روزهای اخیر شاهد افزایش آمار ابتلا به بیماری‌های گوارشی بوده‌ایم. غالبا شیوع این گونه ویروس‌ها در فصول گرم سال موضوعی جدید نیست اما در سال 1401 میزان…

۱۰ نکته طلایی که بیماران مبتلا به کبد چرب باید بدانند

در پژوهش صورت گرفته اطلاعات موجود در بانک اطلاعاتی Cerner Real World Dataتاپایان جولای ۲۰۲۱ مورد بررسی قرار دادند. در بازه فوق ۱.۴ میلیارد مراجعه پزشکی صورت گرفته بود که محققین موارد پنومونی (ذات الریه) را که حداقل برای ۲۴ ساعت بستری شده بودند را پیگیری نمودند. از میان ۱۰۴۰۳ نفر پنومونی کووید۱۹، ۳۱۲ نفر (۳٪) بعد از بهبودی علایم دمانس را بروز دادند. اما در بین ۱۰۴۰۳ مبتلا به پنومونی غیر کرونایی، میزان بروز علایم دمانس ۲۶۳ (۲.۵٪) بود.

این مطالعه به صورت کوهورت بر اساس پایگاه داده ای BAMSE در فاصله زمانی می 2020 تا مارچ 2021 انجام پذیرفت. بانک داده ای مذکور شامل اطلاعات پزشکی بیش از 4000 نفر از ساکنین شهر استوکهلم از بدو تولد می رفرانس پزشکی برای دانشجویان دانشگاه تهران باشد. در فاصله زمانی مذکور تست کرونا 425 نفر از شرکت کنندگان با میانگین سنی 26 سال (54% بانوان بودند) مثبت گردید. محققان در ادامه وضعیت آلاینده های هوا در روزهای منتهی به مثبت شدن تست افراد مذکور را بررسی و با گروه کنترل مقایسه کردند.

  • علاقه مندان به اطلاعات بیشتر در خصوص این پژوهش می توانند به مجله Obesity مراجعه نمایند.
  • رئیس سازمان شیلات ایران، از ماهی به عنوان غذای فراسودمند نام برد که در سلامت جامعه نقش مهمی دارد.
  • استرالیا به‌عنوان اولین کشور جهان اعلام کرده است که اکستازی و سیلوسایبین را به‌عنوان دارو به‌رسمیت می شناسد.
  • همچنین، موفقیت‌های تایلند در کنترل ویروس کرونا یکی از موارد مهم اخیر در حوزه پزشکی بود که باعث انتشار اسم این کشور در رسانه‌های مختلف جهان شد.
پس از وقوع زلزله اخیر در شهرستان خوی؛ جامعه پزشکی به طور خودجوش مبالغی را حساب نظام پزشکی شهرستان خوی واریز نموده و مواد خوراکی و گرمایشی به زلزله زدگان اهدا نمودند. نهمین همایش سراسری بررسی قوانین و مقررات بیمه تامین اجتماعی سال 1401 با رویکرد” بیمه در قراردادها” 24 بهمن ماه 1401 در مرکز همایش های هتل المپیک برگزار می شود. بیماران مبتلا به سرطان ریه قبل از ابتلا به یائسگی و آغاز شیمی درمانی باید اطلاعات لازم پیرامون خطر آمنوره ناشی از شیمی درمانی و سایر مشکلات یائسگی داشته باشند. بر اساس بررسی های صورت گرفته، ورزش های جسمانی نه تنها مستقیما باعث کاهش وزن می شوند بلکه می توانند باعث تقویت کنترل مغز بر روی اشتها و ولع افراد نسبت به غذاهای ناسالم گردند. معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت، از افتتاح رسمی بیمارستان جدید شهدای تجریش در هفته آینده خبر داد. بنابر اعلام وزارت بهداشت، در شبانه روز گذشته ۳۵۸ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در کشور شناسایی شد.

آخرین اخبار پزشکی درمان سلامت خبرگزاری تسنیم خبرگزاری تسنیم | دراگمد این درحالیست که نام آلودگی هوا همزمان با بیماری‌های مهم دیگری نظیر آسم، تنگی‌نفس، انسداد ریوی، مشکلات قلبی و عروقی و حتی زوال عقل عجین شده است. اما ابتلای افرادی که در زندگی‌شان یک نخ هم سیگار نکشیده‌اند به این نوع سرطان برای مدت‌های طولانی یک معما بود. پایگاه خبری الکترونیک دندانه یک رسانه تخصصی در حوزه دندان‌پزشکی است که در سال ۹۲ در قالب یک مجله اینترنتی دندان‌پزشکی پایه‌گذاری شد. این پسر ۱۹ ساله، درک محققان از این بیماری و دلایل بروز آن را با چالش‌هایی جدی مواجه کرده است. اخبار و مقالات جامع درباره انواع بیماری‌ها مانند بیماری آلزایمر، آسم، نشانه و علایم ایدز، راه‌های درمان افسردگی و… یکی از روش‌هایی که در سال‌های اخیر برای درمان آسیب ها و بیماری‌های چشم مورد توجه قرار گرفته، استفاده از درمان‌های اتولوگ به شکل قطره های چشمی است که در بیمارستان فارابی انجام‌ می شود.

تعبیه دریچه مصنوعی آئورت پوشش بیمه ای ندارد