آزمایش پشتیبان‌گیری رمزگذاری‌شده سرتاسر و موارد دیگر در مسنجر


مردم می خواهند اعتماد کنند که مکالمات آنلاین آنها با دوستان و خانواده خصوصی و امن است. ما سخت کار می کنیم تا از پیام ها و تماس های شخصی شما با رمزگذاری سرتاسر به طور پیش فرض در مسنجر و اینستاگرام محافظت کنیم. امروز، ما برنامه‌های خود را برای آزمایش یک ویژگی جدید ذخیره‌سازی امن برای پشتیبان‌گیری از چت‌های رمزگذاری‌شده سرتاسر شما در مسنجر، و به‌روزرسانی‌ها و آزمایش‌های بیشتر برای ارائه بهترین تجربه در مسنجر و اینستاگرام اعلام می‌کنیم.

ذخیره سازی امن: پشتیبان گیری رمزگذاری شده سرتاسر در مسنجر

سابقه پیام شما مهم است و مکالمات مسنجر رمزگذاری شده سرتاسر در حال حاضر در دستگاه شما ذخیره می شود. با در نظر گرفتن این موضوع، ما در حال آزمایش فضای ذخیره‌سازی ایمن برای پشتیبان‌گیری از آن پیام‌ها در صورتی که تلفن خود را گم کنید یا بخواهید سابقه پیام خود را در دستگاه جدید و پشتیبانی‌شده بازیابی کنید، هستیم. مانند چت‌های رمزگذاری‌شده سرتاسر، فضای ذخیره‌سازی ایمن به این معنی است که ما به پیام‌های شما دسترسی نخواهیم داشت، مگر اینکه بخواهید آنها را به ما گزارش دهید.

آیفونی که در مسنجر درخواستی برای ایجاد یک پین برای چت های رمزگذاری شده سرتاسر نشان می دهد.

فضای ذخیره‌سازی امن راه پیش‌فرض برای محافظت از تاریخچه مکالمات رمزگذاری‌شده سرتاسر شما در مسنجر خواهد بود و در صورت تمایل، گزینه‌های متعددی برای بازیابی پیام‌های خود خواهید داشت. دو گزینه رمزگذاری شده سرتاسر برای دسترسی به نسخه های پشتیبان شما وجود خواهد داشت: یا یک پین ایجاد کنید یا یک کد ایجاد کنید، که هر دو را باید ذخیره کنید. همچنین می‌توانید مکالمات مسنجر خود را از طریق سرویس‌های ابری شخص ثالث بازیابی کنید. به عنوان مثال، برای دستگاه های iOS می توانید از iCloud برای ذخیره یک کلید مخفی استفاده کنید که امکان دسترسی به نسخه های پشتیبان شما را فراهم می کند. در حالی که این روش محافظت از کلید شما ایمن است، اما با رمزگذاری سرتاسر مسنجر محافظت نمی شود.

دبلیواین هفته در اندروید و iOS آزمایش فضای ذخیره‌سازی ایمن را آغاز می‌کنیم، اما این ویژگی هنوز در دسترس نیست www.messenger.com، مسنجر برای دسکتاپ یا چت هایی که سرتاسر رمزگذاری نشده اند.

به‌روزرسانی‌ها و آزمایش‌های بیشتر برای پیام‌ها و تماس‌های رمزگذاری‌شده سرتاسر شما

طی چند هفته آینده، آزمایش‌ها و به‌روزرسانی‌های بیشتری را در چت‌های رمزگذاری‌شده سرتاسر خود آغاز خواهیم کرد، از جمله:

  • گسترش ویژگی ها و سطوح: ما می‌خواهیم وقتی از چت‌های رمزگذاری شده سرتاسر استفاده می‌کنید، همان ویژگی‌هایی را که دوست دارید در مسنجر تجربه کنید. به زودی، پیام های حذف شده در سایر دستگاه های شما همگام می شوند. ما همچنین آزمایش توانایی لغو ارسال پیام‌ها، پاسخ به استوری‌های فیس‌بوک و ارائه راه‌های دیگری برای دسترسی به پیام‌ها و تماس‌های رمزگذاری‌شده سرتاسر شما را آغاز خواهیم کرد. به عنوان مثال، ما قصد داریم تماس‌های رمزگذاری شده سرتاسر را به تب تماس‌ها در مسنجر بیاوریم. چت‌های رمزگذاری‌شده انتها به انتها نیز با Ray-Ban Stories (فقط به زبان انگلیسی) به صورت هندزفری انجام می‌شوند. این بدان معناست که اگر موجودی دارید چت رمزگذاری شده سرتاسر با کسی، ارسال الف پیام هندزفری بر پیام رسان برای داستان های Ray-Ban خواهد بود رمزگذاری سرتاسر.
  • تأیید کد: ویژگی امنیتی جدید ما، به نام تأیید کد، این است یک پسوند مرورگر وب منبع باز است موجود در کروم، فایرفاکس و مایکروسافت حاشیه، غیرمتمرکز و autهنگام استفاده از http://www.messenger.com به صورت خودکار صحت کد را تأیید می کند. این به شما امکان می دهد با نشان دادن اینکه کد وب شما دستکاری یا تغییر نکرده است، کارایی امنیت رمزگذاری سرتاسر ما را تأیید کنید.
  • تست رمزگذاری سرتاسر چت ها: این هفته، ما آزمایش چت‌های رمزگذاری‌شده پیش‌فرض سرتاسر بین برخی افراد را آغاز خواهیم کرد. اگر در گروه آزمایشی قرار دارید، ممکن است برخی از پرتکرارترین چت‌های شما به‌طور خودکار رمزگذاری شوند. شما همچنان به سابقه پیام خود دسترسی خواهید داشت، اما هر پیام یا تماس جدیدی با آن شخص رمزگذاری می شود. شما هنوز هم می توانید گزارش پیام ها اگر فکر می‌کنید خط‌مشی‌های ما را نقض می‌کنند، به ما اطلاع دهید، و ما آنها را بررسی کرده و در صورت لزوم اقدام خواهیم کرد.

صفحه‌های آیفون چت‌های مسنجر را نشان می‌دهند که رمزگذاری شده‌اند.

  • حذف حالت ناپدید شدن در مسنجر: در حال حاضر دو ویژگی در مسنجر وجود دارد که در آنها پیام های مشاهده شده در یک چت رمزگذاری شده سرتاسر به طور خودکار ناپدید می شوند: حالت ناپدید شدن و پیام های ناپدید شدن. ما در حال حذف حالت ناپدید شدن هستیم، اما پیام‌های ناپدید شده همچنان در تنظیمات چت‌های رمزگذاری‌شده سرتاسر شما در دسترس خواهند بود. این حالت به پیام‌های همه اجازه می‌دهد در زمان انتخابی پس از دیده شدن ناپدید شوند. گپ های حالت ناپدید شدن روشن است اینستاگرام رمزگذاری سرتاسری نیستند و همچنان در دسترس خواهند بود.
  • آزمایش ویژگی‌های گپ گسترده در اینستاگرام: پارسال ما یک آزمایش محدود را شروع کرد از پیام‌ها و تماس‌های رمزگذاری‌شده سرتاسر انتخابی در اینستاگرام، و در ماه فوریه این آزمایش را گسترش دادیم تا بزرگسالان در اوکراین و روسیه را شامل شود. به زودی، آزمایش را حتی بیشتر گسترش خواهیم داد تا افراد در کشورهای بیشتری را شامل شود و ویژگی‌های بیشتری مانند چت گروهی اضافه کنیم. آزمایش اولیه فقط برای بزرگسالان در دسترس بود، اما این آزمایش گسترده برای همه در دسترس خواهد بود. اگر در گروه آزمایشی هستید، پیامی خواهید دید که از شما می پرسد آیا می خواهید یک چت رمزگذاری شده سرتاسر را شروع کنید و یادآوری نحوه گزارش دادن پیام ها.

با پیشرفت به سوی عرضه جهانی رمزگذاری پیش‌فرض سرتاسر برای پیام‌ها و تماس‌های شخصی در سال 2023، به ارائه به‌روزرسانی‌ها ادامه خواهیم داد. با مراجعه به ما بیشتر بیاموزید مرکز حریم خصوصی و ایمنی یا تنظیمات حریم خصوصی و ایمنی خود را بررسی کنید پیام رسان و اینستاگرام.

منبع