آنچه از تزریق ژل باید بدانید مراقبت های بعد از تزریق ژل

آنچه از تزریق ژل باید بدانید مراقبت های بعد از تزریق ژل

اصلاح خط لبخند و خطوط اطراف بینی و دهان که بیشتر به خطوط بهترین اموزش تزریق ژل پرانتزی معروف هستند. همچنین برای از بین بردن کبودی خواهید توانست قرص های آرنیکا مونتانا را مصرف نمایید. می توانید از کمپرس یخ برای درمان تورم و کبودی در نقاط تزریق شده استفاده نمایید. از مصرف نوشیدنی های الکلی به مدت ۲۴ ساعت خودداری نمایید زیرا الکل موجب گشاد شدن رگ های خونی و کبودی بیشتر پوست خواهد شد.

گاهی مواقع، گوشه‌های لب به سمت پایین می‌افتند که ظاهری غمگین به شما می‌دهند. تزریق ژل صورت می‌تواند زیر گوشه‌های لب و مقدار کمی هم مستقیماً به گوشه لب ها تزریق شود. بعد از تزریق ژل مشکلی بابت استفاده از محصولات آرایشی و بهداشتی نخواهید داشت ولی بهتر از محصولات سنگین و قوی استفاده نکنید. مواردی مثل کرم پودرهای غلیظ، لایه‌بردارها، اسکراب‌ها و شوینده‌های قوی می‌توانند باعث آزار پوست شما شوند. استفاده از کرم ضد آفتاب را فراموش نکنید و از شوینده‌های ملایم برای شستن صورت استفاده کنید.

  • تزریق فیلر، اصول خاص خود را داشته و لازم است شرایط لازم برای این فرآیند را داشته باشید.
  • بسته به تعداد تزریقاتی که انجام می دهید، تزریق میتواند در ۱۰ دقیقه انجام شود.
  • معمولاً از این نوع برای تصحیح خطوط عمیق‌تر و چین‌وچروک استفاده می‌شود.
  • این محصول به طور ویژه برای حجم دهی لبها و رفع خطوط ریز و چین و چروک ها در نواحی خط لبخند، بینی، چانه و گونه ها استفاده می شود.
  • همچنین با مشورت با پزشک خود می‌توانید از او بخواهید تا با پیشنهاد چند دارو و استفاده از آن به روند بهبود آن سرعت ببخشد.

خوشبختانه می‌توان آن را با استفاده از فرم مصنوعی اسید هیالورونیک تحت عنوان ژل جایگزین کرد. ماده مصرفی یک مولکول آب‌دوست است که رفتاری شبیه به آنچه به طور طبیعی در پوست یافت می‌شود، از خود نشان می‌دهد. با جذب آب توسط ژل و هیدراته شدن پوست، نواحی از بافت زیرین نیز جابه‌جا می‌شوند.

سوزن مورداستفاده می‌تواند از سوزن‌های خیلی باریک مانند سرنگ‌های انسولین به بافت صورت تزریق شود که از درد بسیار کمی برخوردار است. تعداد تزریقی که باید برای این کار انجام داد بستگی به تراکم چین‌وچروک‌های فرد دارد و به نوع پوست نیز وابسته می‌باشد. به‌ طور معمول فردی که در ناحیه پیشانی دارای 10 الی 16 خط اخم باشد، 4 تا 6 تزریق و برای دور چشم از 3 تزریق استفاده می‌شود. این ماده شیمیایی از منقبض شدن عضله‌های ناحیه تزریق جلوگیری می‌کند که درنهایت از تولید و ایجاد چروک در قسمت تزریق جلوگیری می‌گردد. با توجه به طول مدت تأثیر دارو و هم‌چنین مشورت با پزشک مدت‌زمان تزریق مجدد مشخص می‌گردد.

این ماده قندی در اکثر بافت‌های بدن همچون غضروف ها و پوست وجود دارد. زمانی که هیالورونیک اسید را با آب مخلوط نمایید، حالت ژله‌ای بدست آمده و حجیم می‌شود. هیالورونیک اسید یکی از رایج‌ترین مواد تشکیل دهنده ژل‌های غیر دائمی می‌باشد که بسیار کم عارضه است و به همین دلیل نزد زیباجویان و پزشکان شناخته شده و محبوب می‌باشد.

ژل جالپرو | ویژگی‌ها، مزیت‌ و عوارض احتمالی

تحقیقات نشان داده است که به طور میانگین، اولین علائم پیری صورت از سن سی سالگی به صورت چروک‌های ریز در اطراف چشم، افتادگی پوست در ناحیه پایین صورت، خط لبخند و … نمایان می‌شود. هر چه زمان بگذرد و این خطوط بیشتر و عمیق‌تر شوند، ظاهر انسان پیرتر خواهد شد. درست است که این فرآیند بخشی از زندگی بوده و روندی طبیعی دارد اما ما با مراقبت از پوست خود می‌توانیم به حفظ قوای سلول‌های پوستی کمک کنیم. از سویی دیگر می‌توان با روش‌هایی مانند تزریق ژل، با چروک و افتادگی پوست خداحافظی نمود. با بالا رفتن سن بانوان دچار عوارضی از جمه چین و چروک‌های پوستی و لک‌های پوستی‌می شوند، که این امر سبب می‌شود صورت طروات و شادابی را از دست بدهد.

💉 ژل صورت ریوانس (Revanesse)

تزریق ژل خط خنده یکی دیگر از خدمات زیبایی رایج در بین بانوان است که علاوه بر رفع خطوط و چروک، به پرشدن و حجم دهی صورت کمک می‌کند. تشخیص این موضوع که چه قسمت هایی از صورت شما به ژل نیاز دارد، بر عهده پزشک متخصص است. یکی از ناخوشایندترین اثرات پیری پوست، کاهش حجم صورت است. این اثر را معمولاً در لب‌ها، گونه‌ها و پلک‌ها می‌بینیم. تزریق ژل یکی از موثرترین راه‌های جبران حجم از دست رفته است. از این روش می‌توان برای رفع گودی و سیاهی زیر چشم، لیفت ابرو و رفع افتادگی پوست صورت و گردن استفاده کرد.

سپس پزشک یک مقدار دقیق از ژل را بر اساس مشکل ناحیه مورد نظر، زیر پوست تزریق می‌کند. بسته به نوع ژل و نواحی تحت درمان، نتایج بلافاصله پس از تزریق ژل مشهود هستند. برخی افراد ورم و کبودی مختصری دارند که موقتی است و پس از چند روز از بین می‌رود. بلافاصله پس از تزریق می‌توانید به فعالیت‌های روزانه خود بازگردید؛ اما پزشک ممکن است توصیه کند که یک روز استراحت کنید و فعالیت‌های شدید انجام ندهید.