ابزار جدید تحقیقات هوش مصنوعی ایده ها را به هنر تبدیل می کند


تصور کنید یک نقاشی دیجیتال را بدون برداشتن یک قلم مو یا ایجاد فوری تصاویر کتاب داستان برای همراهی کلمات ایجاد کنید. امروز، ما یک مفهوم تحقیقاتی اکتشافی هوش مصنوعی (AI) به نام Make-A-Scene را به نمایش می گذاریم که به افراد اجازه می دهد به دیدگاه های خود زندگی کنند.

Make-A-Scene افراد را قادر می سازد تا با استفاده از پیام های متنی و طرح های آزاد تصاویر ایجاد کنند. سیستم‌های هوش مصنوعی تولید تصویر قبلی معمولاً از توضیحات متنی به عنوان ورودی استفاده می‌کردند، اما پیش‌بینی نتایج ممکن است دشوار باشد. به عنوان مثال، متن ورودی «نقاشی از یک گورخر در حال دوچرخه سواری» ممکن است دقیقاً همان چیزی را که شما تصور می کردید منعکس نکند. دوچرخه ممکن است رو به پهلو باشد یا گورخر خیلی بزرگ یا کوچک باشد.

با Make-A-Scene، این دیگر مورد نیست. این نشان می دهد که چگونه افراد می توانند از متن و نقاشی های ساده برای انتقال دیدگاه های خود با ویژگی های بیشتر با استفاده از عناصر مختلف استفاده کنند.

یک GIF از خروجی تولید شده توسط Make-A-Scene، از طریق پیام متنی هنرمند الکساندر ربن "هات داگ شناور در آسمان"

Make-A-Scene طرح صحنه را می گیرد تا طرح های ظریف را به عنوان ورودی فعال کند. همچنین می‌تواند طرح‌بندی خود را با اعلان‌های متنی ایجاد کند، اگر سازنده آن را انتخاب کند. این مدل بر یادگیری جنبه‌های کلیدی تصویر تمرکز دارد که احتمالاً برای خالق مهم‌تر هستند، مانند اشیا یا حیوانات.

توانمندسازی خلاقیت برای هنرمندان و غیرهنرمندان به طور یکسان

به عنوان بخشی از فرآیند تحقیق و توسعه، ما دسترسی به نسخه نمایشی Make-A-Scene خود را با هنرمندان هوش مصنوعی از جمله سوفیا کرسپو، اسکات ایتون، الکساندر ربن و رفیک آنادول به اشتراک گذاشتیم.

کرسپو، هنرمندی خلاق که بر تقاطع طبیعت و فناوری تمرکز دارد، از Make-A-Scene برای خلق موجودات ترکیبی جدید استفاده کرد. با استفاده از قابلیت‌های طراحی آزاد، او دریافت که می‌تواند به سرعت شروع به ایجاد ایده‌های جدید کند.

به عنوان یک هنرمند تجسمی، گاهی اوقات می‌خواهید که بتوانید یک ترکیب پایه را با دست ایجاد کنید، داستانی را ترسیم کنید که چشم آن را دنبال کند، و این امکان را به شما می‌دهد.» – سوفیا کرسپو، هنرمند هوش مصنوعی

یک GIF از خروجی تولید شده توسط Make-A-Scene، از طریق پیام متنی هنرمند سوفیا کرسپو "نقاشی یک چتر دریایی بیگانه با گلبرگ های گل در شب."

Make-A-Scene فقط برای هنرمندان نیست – ما معتقدیم که می تواند به همه کمک کند تا خود را بهتر بیان کنند. اندی بویاتزیس، مدیر برنامه در متا، از Make-A-Scene برای تولید آثار هنری با فرزندانش که دو و چهار ساله هستند استفاده کرد. آنها از نقاشی های بازیگوش برای زنده کردن ایده ها و تخیل خود استفاده کردند.

“اگر آنها می خواستند چیزی بکشند، من فقط می گفتم: “چه می شود اگر …؟” و این آنها را به خلق چیزهای وحشی سوق داد، مانند زرافه آبی و هواپیمای رنگین کمانی. این فقط نامحدود بودن آنچه را که آنها می توانستند رویاپردازی کنند را نشان می دهد. – اندی بویاتزیس، مدیر برنامه، متا

تصویری از خروجی تولید شده توسط Make-A-Scene از طریق اعلان متن "یک خرس ربات هیولا سوار بر قطار."

ساختن نسل بعدی ابزارهای خلاقانه هوش مصنوعی

برای یک سیستم هوش مصنوعی فقط تولید محتوا کافی نیست. برای درک پتانسیل هوش مصنوعی برای پیشبرد بیان خلاق، افراد باید بتوانند محتوایی را که یک سیستم تولید می‌کند شکل داده و کنترل کنند. استفاده از آن باید شهودی و آسان باشد تا افراد بتوانند از هر نوع بیانی که برایشان بهتر است استفاده کنند، اعم از گفتار، متن، حرکات، حرکات چشم یا حتی طرح‌ها، تا بینایی خود را زنده کنند.

از طریق پروژه هایی مانند Make-A-Scene، ما همچنان به بررسی این موضوع ادامه می دهیم که چگونه هوش مصنوعی می تواند بیان خلاق را گسترش دهد. ما در این فضا در حال پیشرفت هستیم، اما این تازه شروع است. ما با استفاده از این دسته جدید از ابزارهای خلاق مولد برای ایجاد روش‌هایی برای پیام‌رسانی گویاتر در دنیای دوبعدی، واقعیت ترکیبی و دنیای مجازی، مرزهای ممکن را به پیش خواهیم برد.

منبع