ارتقای جوامع قبیله ای در هند از طریق کارآفرینی دیجیتال

ما با الهام از فرهنگ و استعداد غنی که توسط جوامع قبیله ای و بومی هند ارائه می شود، همکاری خود را با وزارت امور قبایل برای راه اندازی مرحله دوم برنامه آنلاین شدن به عنوان رهبران (GOAL) گسترش می دهیم. GOAL 2.0 به دنبال ارتقای مهارت های دیجیتالی، اتصال و توانمندسازی 10 هزار جوان و زن از جوامع قبیله ای کشور است و به عنوان پلی برای جوانان به حاشیه رانده شده اجتماعی عمل می کند که دارای فرصت های گسترده ای با استفاده از فناوری است که در غیر این صورت ممکن است به آن دسترسی نداشته باشند. .

ش. آرجون موندا، وزیر محترم امور قبایل، مرحله دوم برنامه GOAL را راه اندازی کرد.

هدف این برنامه توانمندسازی جوانان و زنان از جوامع قبیله ای و بومی برای استفاده از پتانسیل کامل پلتفرم های دیجیتال و تقویت مهارت های رهبری آنها برای پیشبرد توسعه جامعه است. هدف این برنامه همراه با گنجاندن دیجیتال، کمک فعالانه به اقتصاد با ادامه حمایت از آسیب پذیرترین جوامع در مناطق قبیله ای با تمرکز بر جوانان قبیله ای و کسب و کارهایی است که توسط زنان قبیله ای در مناطق روستایی هدایت می شوند.

منبع

نخست وزیر محترم، شری نارندرا مودی همیشه در مورد پر کردن شکاف دیجیتال صحبت کرده است. توانمندسازی دیجیتالی جوامع قبیله ای هند کمک قابل توجهی به توسعه اجتماعی-اقتصادی کشور و گامی مهم در جهت ایجاد جامعه ای شکوفا از رهبران قبایل خواهد کرد. مرحله اول GOAL شاهد تغییر زندگی جوانان قبیله ای از طریق برنامه مربیگری دیجیتال بوده است. در مرحله دوم، ما با 10 هزار زن و کارآفرین جوان ارتباط برقرار خواهیم کرد و همچنین بستری را برای بیش از 50000 گروه خودیاری و 10 هزار خانواده مرتبط با TRIFED ایجاد خواهیم کرد تا محصولات خود را جهانی کنند.

جمعیت قبیله ای حدود 8.6 درصد از کل جمعیت هند را تشکیل می دهد. توانمندسازی دیجیتالی جوامع قبیله ای هند می تواند کمک قابل توجهی به توسعه اجتماعی-اقتصادی کشور و گامی مهم در جهت ایجاد یک جامعه شکوفا از رهبران قبیله ای کند. مرحله اول GOAL شامل الهام بخشیدن، ارتباط و ارتقای مهارت جوانان قبیله ای از سراسر کشور بود. در نتیجه GOAL، 75٪ از شرکت کنندگان از جامعه قبیله ای اعتراف کردند که می توانند افکار خود را بهتر به کلمات بیان کنند و شاهد بهبود مهارت های بین فردی خود بودند. حدود 69٪ توانستند از تجارت دیجیتال برای افزایش دسترسی استفاده کنند و حدود 63٪ گفتند که به آنها کمک کرد تا بفهمند چگونه تجارت خود را راه اندازی کنند.

از طریق این برنامه، شرکت‌کنندگان شناسایی شده GOAL به Meta Business Coach – یک ربات آموزشی مبتنی بر واتس‌اپ – دسترسی خواهند داشت که به شرکت‌کنندگان فرصتی می‌دهد تا مهارت‌هایی در مورد چگونگی ایجاد و رشد کسب‌وکار خود با استفاده از فیس‌بوک، اینستاگرام و واتس‌اپ بیاموزند. برای توانمندسازی شرکت‌کنندگان برای ایفای نقش فعال در اقتصاد دیجیتال، این برنامه همچنین شامل جلسات فیس‌بوک لایو به 9 زبان توسط مربیان استاد با موضوعاتی مانند آموزش مبارزه با کلاهبرداری، ایمن ماندن آنلاین، نحوه مبارزه با اطلاعات نادرست و شهروند دیجیتال خوب بودن خواهد بود.

«تحول عظیم دیجیتالی هند زمانی می‌تواند کامل شود که حتی آسیب‌پذیرترین جوامع جامعه ما به صورت دیجیتالی توانمند شوند. ما عمیقاً از داستان‌های برخی از رهبران قبیله‌ای الهام گرفته‌ایم که از فاز اول GOAL که در سال 2020 شروع کردیم بهره‌مند شدند. و به همین دلیل است که ما برای راه اندازی فاز بعدی این برنامه هیجان زده هستیم. GOAL 2.0 با همکاری وزارت امور قبایل ارتقاء مهارت و توانمندسازی 10 هزار زن و جوان در جوامع قبیله ای برای استفاده از پتانسیل کامل پلتفرم ها و ابزارهای دیجیتال.

با به اشتراک گذاشتن نظرات خود در مورد اهمیت توانمندسازی دیجیتال برای جوامع قبیله ای، آجیت موهان، معاون و مدیر عامل فیسبوک هند (متا) گفت:

در سخنانی به همین مناسبت، ش. موندا گفت: