استفاده از XR برای الهام بخشیدن به مکالمه در مورد نمایندگی زنان

برای قرن ها، بیشتر هنرها توسط مردان خلق شده است، برای مردان. این بدان معنی است که زنان به تصویر کشیده شده در این هنر از چشم یک مرد دیده می شوند. این معمولاً به عنوان «نگاه مرد» شناخته می‌شود، که در آن زنان اغلب به‌عنوان رام، بی‌گناه و بدون هیچ قدرت واقعی به تصویر کشیده می‌شوند.

بخشی از بحث پیرامون فقدان مجسمه‌های زنانه، نحوه نمایش زنان در طول تاریخ است. بیشتر نمایش‌های بصری توسط یک هنرمند، عکاس، روزنامه‌نگار یا شخصی ایجاد می‌شود که سعی می‌کند بخشی از دنیای خود را به مخاطب نشان دهد، که کاملاً عینی نیست.

میدان پادشاه کپنهاگ در طول جشنواره به میدان ملکه تغییر نام داده خواهد شد و تندیس‌هایی با حضور زنان برجسته در تاریخ دانمارک خواهد بود. این اثر هنری با یک پیاده روی صوتی اینستاگرام که مردم را از طریق یک تور مجازی در شهر راهنمایی می کند تا در مورد تمام زنانی که به افتخار خود مجسمه ندارند، بیاموزند.

ساخت مجسمه AR

تجربه XR توسط Meta با همکاری Kunsthal Charlottenborg و Make Me Pulse تولید شده است و برای همه در موبایل و دسکتاپ در دسترس خواهد بود. www.thefemalegaze.art و در VR از 9 سپتامبر تا پایان فوریه 2023.

تغییر روش یادگیری

تنها 28 مورد از 2500 بنای تاریخی، مجسمه و یادبود در دانمارک نماینده زنان هستند. از این 28 نفر، تنها هفت نفر زنان واقعی را به تصویر می‌کشند و نه الهه‌ها یا افسانه‌های افسانه‌هایی مانند پری دریایی کوچک.

برای نشان دادن این موضوع، سه عکاس زن دانمارکی – کیا هارتلیوس، سیگرید نایگارد و لینا هاشم – کسانی که به ترتیب در عکاسی تجاری، عکاسی مطبوعاتی و هنری تخصص دارند، نسخه های خود را از نقاشی خلق خواهند کرد. آنها در Kunsthal Charlottenborg به نمایش گذاشته می شوند و به عنوان NFT برای حمایت از جامعه زنان دانمارکی فروخته می شوند.

پروژه بخشی از یادگیری فراگیر متا ابتکاری، که از طریق آن ۱۵۰ میلیون دلار سرمایه‌گذاری می‌کنیم تا به توسعه نسل بعدی سازندگان کمک کنیم، تجارب غوطه‌وری با کیفیت بالا را در دنیای متاورز تأمین کنیم که روش یادگیری ما را تغییر می‌دهد و دسترسی به یادگیری را از طریق فناوری افزایش می‌دهد.

منبع

ساخت یک مجسمه فیزیکی ممکن است سال‌ها یا حتی دهه‌ها طول بکشد، اما ابزارهای واقعیت افزوده (AR) می‌توانند به ما کمک کنند تا این کار را خیلی راحت‌تر انجام دهیم. برای برجسته کردن مجسمه زن گمشده در دانمارک، یک مجسمه AR توسط VideoOrbit Studio با مشارکت متا VideObit Studio یک شرکت هلندی کاملاً زن است که در واقعیت افزوده تخصص دارد.

مجسمه AR در 16 سپتامبر رونمایی می‌شود و توسط انجمن زنان دانمارک به طور مجازی در کپنهاگ قرار می‌گیرد تا مردم را تشویق کند که به احترام زنانی که مجسمه ندارند، علیرغم اثری که در جامعه دارند، احترام بگذارند.

نگاه زن

زنان گمشده در تاریخ

با الهام از نظریه نگاه مردانه، ما را معرفی می کنیم نگاه زن، یک تجربه XR همهجانبه که برای افزایش آگاهی از قدرت پرسپکتیو ایجاد شده است. این تجربه به شما امکان می دهد نسخه خود را از قطعه هنری نمادین ایجاد کنید دختر جوان در حال آماده کردن لوستر (1892) توسط هنرمند دانمارکی پیتر ایلستد. با تغییر نور، زاویه، پس‌زمینه، زبان بدن و حالات چهره، می‌توانیم تفاسیر زیادی ایجاد کنیم و نحوه تجزیه و تحلیل یک تصویر را کاملاً تغییر دهیم.

برای گرامیداشت پنجاهمین سالگرد ملکه دانمارک مارگرته دوم، و با مشارکت جشنواره روزهای طلایی، کونستال شارلوتنبورگ و معماران بزرگ، نمایشگاه “ملکه ها” را ارائه می دهیم. «ملکه ها» از چهره های برجسته زن، با تاج یا بدون تاج، که بر هنر، فرهنگ و جامعه دانمارک تأثیر گذاشته اند، اما مجسمه ندارند، تجلیل می کند.