افزودن فریولی به عنوان یک تنظیم زبان در فیس بوک

رابط ترجمه شده اکنون نه تنها برای جمعیت فریولی، بلکه برای همه در فیس بوک در سراسر جهان در دسترس است. پروژه بخشی از طرح خط مشی عمومی زبان برای زبان فریولی 2021-2025، که از انتشار Friulian در تمام پلتفرم های اصلی فناوری پشتیبانی می کند.

«زبان بخشی جدایی ناپذیر از هویت هر فرد و منطقه یا منطقه ای از جهان است که به آن تعلق دارد. این به هر یک از ما کمک می کند تا ارتباط شخصی و مؤثرتری داشته باشیم، از جمله از طریق پلتفرم های اجتماعی. امید ما این است که افزودن فریولی به زبان‌های پلتفرم ما بتواند به مردم فریولی، به‌ویژه جوانان، راهی برای احساس مشارکت و نمایندگی بیشتر در جامعه آنلاین خود ارائه دهد و بتواند به حفظ و ارتقای میراث فرهنگی کشورمان کمک کند.»

من خوشحالم که امروز شاهد تحقق این پروژه مهم هستم که در آن شرکت ما در مرحله نمونه اولیه آن شرکت کرد. امروز، Insiel در حال کار بر روی مترجم آنلاین ایتالیایی-فریولی است که شامل همکاری و استفاده از فناوری یک شرکت بزرگ بین المللی است.

برای اطلاعات در مورد نحوه مدیریت تنظیمات زبان فیس بوک، از فیس بوک دیدن کنید مرکز کمک.

منبع امروز، فریولی، زبان اقلیت رایج در Friuli-Venezia Giulia، ایتالیا را به عنوان یک تنظیم زبان در فیس بوک در دسترس قرار می دهیم. این ابتکار نتیجه همکاری ما با Regione Autonoma Friuli Venezia Giulia، ARLeF (آژانس منطقه ای زبان فریولی) و اینسیل، شرکت داخلی ICT Friuli-Venezia Giulia، برای ترویج استفاده روزمره از زبان محلی که در فریولی صحبت می شود.

رزا سیالینی، مدیر دولتی و اجتماعی متا در جنوب اروپا، خاورمیانه و آفریقا.

ترجمه فیس بوک به زبان فریولی

ترجمه فیس بوک توسط ARLeF با حمایت از اینسیل برای اطمینان از اینکه مردم بهترین تجربه را در برنامه دارند، ARLeF اطمینان حاصل کرد که ترجمه با کیفیت بالا و مطابق با اصطلاحات موجود است.

“امروز ما ابزار اضافی را در اختیار همه قرار می دهیم که با آن قصد داریم استفاده از زبان فریولی را در زندگی روزمره تشویق کنیم. امکان استفاده از رابط فیس بوک به زبان فریولی نیز به ما امکان می دهد تا جامعه اجتماعی را که مدتی است روی آن کار می کنیم، تقویت کنیم، و مهمتر از همه، به تحکیم حس هویت و جامعه فریولی ها در قلمرو کمک می کند. و در سراسر جهان.”

علاوه بر فریولی، ما چندین زبان ایتالیایی محلی را در فیس بوک ارائه می دهیم. ساردینی، زبانی که در منطقه ایتالیایی ساردینیا صحبت می‌شود، قبلاً معرفی شده بود، و در خارج از کشور، زبان‌های بومی موجود عبارتند از آیمارا (در بولیوی)، اینوپیاک (در ایالات متحده) و اینوکتیتوت (در کانادا).

– اروس سیسیلینو، رئیس ARLeF.

– دیگو آنتونینی، رئیس Insiel.