اقدام علیه خراشیدن برای استخدام

متا پیشرو در صنعت است اقدام قانونی برای محافظت از مردم در برابر خراشیدن و افشای این نوع خدمات، که خراش دادن را به عنوان یک سرویس در چندین وب سایت ارائه می دهند. شرکت هایی مانند Octopus بخشی از یک صنعت نوظهور خراش دادن هستند که خدمات اتوماسیون را به هر مشتری ارائه می دهند – صرف نظر از اینکه چه کسی را هدف قرار می دهند و برای چه هدفی خراش می دهند. این صنعت خراش دادن را در اختیار افراد و شرکت هایی قرار می دهد که در غیر این صورت توانایی آن را نداشتند.

اولین اقدام علیه شرکتی به نام Octopus، یک شرکت تابعه آمریکایی از یک شرکت ملی چینی با فناوری پیشرفته است که ادعا می کند بیش از یک میلیون مشتری دارد. اختاپوس خدمات خراش دادن و دسترسی به نرم افزاری را ارائه می دهد که مشتریان می توانند از آن برای خراش دادن هر وب سایت استفاده کنند. در ازای پرداخت هزینه، مشتریان Octopus می توانند از پلتفرم مبتنی بر ابر خود حملات خراش را انجام دهند یا اختاپوس را برای خراش مستقیم وب سایت ها استخدام کنند. اختاپوس ارائه داده‌ها را از آمازون، eBay، توییتر، Yelp، Google، Target، Walmart، Indeed، LinkedIn، فیس‌بوک و اینستاگرام خراش می‌دهد.

از فوریه 2021، ما تعدادی اقدامات اجرایی را علیه این متهم انجام داده ایم، از جمله غیرفعال کردن حساب ها، ارسال نامه توقف و توقف و لغو دسترسی وی به خدمات متا.

منبع

مشتریان پس از پرداخت هزینه دسترسی به نرم افزار خراش دادن، حساب های فیس بوک و اینستاگرام خود را با ارائه اطلاعات احراز هویت خود در اختیار Octopus قرار دادند. Octopus این نرم‌افزار را طراحی کرده است تا داده‌های قابل دسترسی کاربر را هنگام ورود به حساب‌های خود، از جمله اطلاعات مربوط به دوستان فیس‌بوک خود مانند آدرس ایمیل، شماره تلفن، جنسیت و تاریخ تولد، و همچنین فالوورهای اینستاگرام و اطلاعات نامزدی مانند نام، کاربر را حذف کند. آدرس پروفایل، مکان و تعداد لایک ها و نظرات در هر پست.

امروز، ما شکایت‌های جداگانه‌ای را در دادگاه فدرال علیه یک شرکت و یک فرد به دلیل حذف داده‌ها از فیس‌بوک و اینستاگرام ثبت کرده‌ایم.

Octopus: Scraping For Hire

ما همچنین علیه فردی ساکن ترکیه، متهم اکرم آتش، به دلیل استفاده از حساب‌های اینستاگرام خودکار برای حذف اطلاعات از پروفایل بیش از 350000 کاربر اینستاگرام، شکایت کرده‌ایم. این پروفایل ها برای کاربرانی که وارد اینستاگرام شده بودند قابل مشاهده بودند. متهم داده‌های خراش‌شده را در وب‌سایت‌های خودش یا «سایت‌های شبیه‌سازی» منتشر کرد. سایت کلون وب سایتی است که پروفایل ها، پست ها و سایر اطلاعات اینستاگرام را بدون مجوز کپی و نمایش می دهد. تیم سوء استفاده از داده های خارجی ما یک نمای کلی از نحوه کار ما برای محافظت از افراد در برابر سایت های شبیه سازی ارائه کرده است.

شکایت ما ادعا می‌کند که اختاپوس شرایط خدمات ما و قانون حق نسخه‌برداری هزاره دیجیتال را با انجام خراش‌های غیرمجاز و خودکار و تلاش برای پنهان کردن خراشیدن آن‌ها و جلوگیری از شناسایی و مسدود شدن از فیس‌بوک و اینستاگرام، نقض کرده است. ما به دنبال یک حکم دائمی علیه اختاپوس هستیم. محافظت از مردم در برابر خراش دادن برای خدمات استخدامی، که در بسیاری از پلتفرم‌ها و مرزهای ملی عمل می‌کند، همچنین نیازمند تلاش جمعی از سوی پلتفرم‌ها، سیاست‌گذاران و جامعه مدنی است و برای جلوگیری از سوء استفاده از این قابلیت‌ها چه در میان فروشندگان و چه در میان کسانی که آن‌ها را خریداری می‌کنند، مورد نیاز است.

Mystalk: هدف قرار دادن سایت های کلون