الگوی خیاطی مدرن برای زنان الگوهای خیاطی مدرن زنانه الگوی لباس مدرن آزاد

در سال‌های اخیر الگوهایی برای انواع دوخت به صورت آماده طراحی شده‌اند. الگوهای آماده به شما کمک می‌کنند تا به سرعت و بدون دردسر رسم الگو بتوانید لباس مورد نظر خود را بدوزید. هر کدام از روش هایی که افراد برای دوخت لباس مورد استفاده قرار می دهند الگوهای خیاطی خاص خود را دارند. خرید الگوی خیاطی آماده روشی منحصر به فرد و جذاب است تا بتوانید بدون نیاز به اطلاعات دقیق و نکات مهم از ترسیم الگو، لباس مدنظر خودتان را بدوزید و از زیبایی آن لذت ببرید. این روش مزایای مختلفی به شما ارائه می‌دهد و کیفیت خیاطی را تا حد زیادی افزایش می‌دهد به همین دلیل پیشنهاد می‌شود که برای دوخت لباس‌های زیبا به سراغ این روش بروید.

در سال ۱۸۶۰، ویلیام جنکینز و الن لوئیس، یک شوی لباسی که در خانه خود برگزار کردند و الگوهای آن را به فروش رساندند و همین موضوع نیز باعث ایجاد تحولی عظیم در عرصه پوشاک شد و استفاده از الگو را جایگزین روش های قدیمی تر نمود. با انتخاب الگوهای مردانه، زنانه و بچگانه از فروشگاه روچی میتوانید لباسی که دوست دارید را بدون نیاز به وقت گذاشتن زیاد بدوزید. برادران آلمانی مولر با ارائه این روش از ترسیم الگو توانستند به شهرت جهانی دست پیدا کنند و به خیاطان در تمام جهان کمک کنند تا لباسی زیباتر و با اشکالات کمتر الگو آماده سیماکده بدوزند. در این روش شما قبل از هر چیز نیاز به صبر و حوصله بسیار زیاد دارید؛ زیرا محاسبات ریاضی در این روش بسیار زیاد است و بدون انجام آن‌ها نمی‌توانید الگوی کاملی ترسیم کنید. این روش دارای مزایای بیشتری نسبت به روش متریک است، در عین حال برای ترسیم آن نیاز به محاسبات بیشتری دارید و به همین دلیل وقت بیشتری از شما خواهد گرفت.

از کاغذ الگوهای زرد برای کشیدن چند لایه الگو روی هم استفاده می شود، زیرا مقاومت بالایی در برابر پارگی دارند و در نهایت کاغذ الگو های سفید و کاهی به دلیل قیمت ارزانی که دارند بیشتر در مصارف انبوه استفاده می شوند. خوب در مطالب بالا به این موضوع اشاره کردیم که استفاده از الگوهای آماده مزیت های فراوانی دارد، حال در این قسمت باید بگوییم که این مزیت ها چه چیزهایی هستند. شما تصور کنید که قصد طراحی یک الگو برای لباسی را دارید، شما یک نفر با یک سری اطلاعات و مهارت های خاص هستید. تکه‌ای کاغذ الگو را برش دهید که بزرگ‌تر از لباس مدنظرتان باشد و آن را از وسط تا کنید.

الگو تیشرت زنانه سایزبندی

الگوی خیاطی مدرن برای زنان الگوهای خیاطی مدرن زنانه الگوی لباس مدرن آزاد

تولید الگو یکی از مهم ترین مراحل در دوخت لباس است به دلیل این که الگوی خیاطی خوب می تواند لباسی خوبی به همراه داشته باشد و اگر الگوی خیاطی به خوبی برش داده نشده باشد نتیجه با کیفیتی نخواهد داشت. به همین دلیل باید برای هر متد خاص از الگوی خاص خودش استفاده کنید. برای مثال اگر در حال گذراندن دوره آموزش خیاطی آسان با الگو به روش گرلاوین هستید، الگوی آماده به روش مولر شما را کاملا سردرگم خواهد کرد. اصولی بودن و اعتبار یک الگوی خیاطی صرفا با ادعای فروشنده‌ی آن تایید نمیشود و نشان دهنده‌ی بهترین الگوی آماده خیاطی نیست. شما حتما باید به بخش نظرات مشتریان و نمونه دوخت هنرجویان آن مجموعخ مراجعه کنید و بعد باخیال راحت به آنها اعتماد کنید یا نکنید. تولید الگو یکی از مهم ترین مراحل در دوخت لباس است به دلیل این که الگوی خیاطی خوب می تواند خروجی لباسی خوبی به همراه داشته باشد و اگر الگوی خیاطی به خوبی برش داده نشده باشد خروجی با کیفیتی نخواهد داشت.

  • خیاط ها می توانند با خرید چنین الگوهایی به سادگی لباس مورد نظر خود را بدوزند.
  • علامتی روی کاغذ الگو بگذارید که فاصله آن از لبه خط سینه ۲۵ سانتی‌متر باشد.
  • برای دوختن تاپ یا بلوز هم به اندازه طولی پشتتان دقت کنید، یعنی ناحیه کمر به‌بالا.
  • طراحی الگوی خیاطی اصلی ترین قسمت خیاطی و یکی از سخت ترین کارها است که معمولا خیاط های مبتدی در طراحی آن دچار مشکل می شوند و شاهد این هستیم که لباس آن طور که باید زیبایی خاصی ندارد.
  • همچنین ما سعی کردیم که تمامی نکات مهم در الگوکشی را رعایت کنیم و اشکالات و ایرادات مختلف مانند لقی یقه، طراحی ساسون ماهیچه‌ای و مواردی از این دست به‌دقت رعایت شده است تا لباسی درنهایت زیبایی و کیفیت آماده کنید.
کاغذ الگو پوستی، یک کاغذ سفید و نازک است که به خاطر ویژگی های خاصی که دارد در مصارف گوناگونی استفاده می شود. ساخت این کاغذ به اینصورت است که خمیر کاغذ را از حمام اسید سولفوریک عبور می دهند تا حالت ژلاتینی پیدا کند. این فرایند باعث افزایش مقاومت حرارتی و چگالی این کاغذ می شود و حالتی نچسب در کاغذ ایجاد می شود. در زیر نمونه الگوهای که در سایت دیجی کالا به فروش میرسه رو مشاهده می کنید. اگر کشیدن طرح بخش‌هایی از لباس که چندلایه است برایتان دشوار می‌شود، از همان ابزار رسم الگو استفاده کنید که گفته شد. وقتی از لباس برای رسم الگو استفاده می‌کنید، برای هر بخش الگویی جداگانه می‌کشید.

برای رسم قسمت چپ الگو طبق نکات آموزش اصولی نیاز است که ۵ سانتی متر داخل شویم که این کار اختیاری است و معمولا در مواقع ضروری ۵ سانتی متر برای رسم قسمت چپ الگو به داخل می آییم. سپس از بالای کاغذ ۹ تا ۱۰ سانتی متر پایین می اییم و طبق نکات آموزش اصولی نیاز است که از سمت راست نیز ۱۰ سانتی متر به داخل بیاییم که این اندازه نیازی نیست و ۲ سانتی متر برای داخل آمدن کفایت می کند. نکته ی اخر در مورد محاسبات مورد نیاز در الگوی پایه این است که برای این که الگوی بالا تنه ی پشت رسم شود نیاز است که اختلاف بالا تنه پشت و بالا تنه ی جلو محاسبه شود.

دلیل این موضوع این است که در این حالت به «آزادی پوشش» لازم است، این فضای اضافی بین بدن شخص و لباس این امکان را می دهد تا فرد هنگام پوشیدن لباس کاملا راحت باشد. اگر لباس جزء پوشش های بیرون از منزل قرار می گیرد، اختلاف بیشتری لازم است تا بتوان در زیر آن به راحتی لباس های دیگری نیز پوشید. ذکر این نکته مهم است که اگر شما به صلاح می دانید که سایز لباس را بالا یا پایین در نظر بگیرید، در این صورت میزان تفاوت بین اندازه های شما و اندازه های پوشاک تمام شده به اختیار خودتان است.

کاربرد های کاغذ الگو مشکی :

در واقع الگوها تکه کاغذهایی برش خورده هستند که روی پارچه قرار می دهیم و خطوط دور آن را رسم می کنیم و پارچه را به شکل آن برش می زنیم. به لطف هنرجویان و استادان عزیز هنرانه توانستیه ایم به بیش از 200 هزار مشتری در سراسر ایران خدمات رسانی کنیم و اکنون مفتخریم که با توسعه مجموعه هنرانه تبدیل به مجموعه آموزش آنلاین هنری در کشور و منطقه شویم، پشت هنرانه ای ها به شما عزیزان گرم است. ما هر یک از این پنج عنصر را در زیر مورد بررسی قرار می دهیم تا شما احساس اعتماد به نفس بیشتری در هنگام خواندن الگوهای خیاطی داشته باشید. مهمترین چیز برای شما اگر یک مبتدی در زمینه خیاطی هستید، این است که الگوی خیاطی، یعنی تمام عناصر را با دقت بخوانید. طراح مقادیر اضافه درزها را براساس الگوی خود توضیح نمی دهد و این مقادیر با توجه به بخش هایی که شما می خواهید بدوزید، متفاوت خواهد بود.