اهمیت انتخاب بهترین نصاب دوربین مداربسته

هزینه نصب دوربین مدار بسته به مدل دوربین مداربسته، سیم و تجهیزات مورد نیاز برای آن، کابلکشی و برقراری مدارها، تعداد دوربینها و متراژ محیط و دستمزد متخصص بستگی دارد. راهنمای نصب دوربین مداربسته؛ دوربین ها را کجا نصب کنیم؟ امروزه مسئله امنیت یکی از موضوعات اساسی در مشاغل مختلف می باشد و افراد برای جلوگیری از سرقت مغازه های خود اقدام به نصب انواع تجهیزات از دوربین مدار بسته گرفته تا دزدگیر و آژیر خطر می نمایند. دوربین های مدار بسته در سال های اخیر مورد استقبال بسیارخوبی قرار گرفته و افراد در مشاغل گوناگون برای تامین امنیت و جلوگیری از سرقت، اقدام به نصب دوربین های مدار بسته می کنند. در واقع، نصب دوربین های مداربسته، بدون شک به یکی از مهم ترین بخش های امنیت در این دوران تبدیل شده است. همچنین این احتمال وجود دارد که سنسور مشکلی ندارد اما در مکان مناسبی نصب نشده است. 4. از سنسورهای بی سیم در مکان های پر تردد و شلوغ استفاده نکنید زیرا این سنسورها چه دستگا فعال باشد چه نباشد عملکرده و باتری آن به سرعت تمام می شود. در گذشته از این سیستم در مکان های نظامی استفاده میشد اما اکنون هر خانه یا فضای تجاری به این دوربینها مجهز است.

سیستمهای نظارت آنالوگ، با اتصال دوربین آنالوگ به دستگاه ضبط ویدئو دیجیتال (DVR) از طریق کابلهای انتقال کار میکنند. یک سیستم دوربین مدار بسته به تمام جنبهها و اجزای تشکیل دهنده سیستم مانند دوربین، سیم کشی، ذخیره فیلم (از طریق فضای ابری یا دستگاه ضبط ویدئو دیجیتال)، مانیتورها، کنترل دسترسی و مدیریت کلی سیستم اشاره دارد. حتی سادهترین تلفن های همراه دارای عملکرد ضبط ویدئو HD هستند. ورودی و خروجی های تلفن کننده های دزدگیر مختلف است. برای محافظت از پول، صاحبان مشاغل به طور استراتژیک دوربینهای امنیتی را نزدیک به گاوصندوقها، درب ورودی و مناطق مختلف فروشگاه قرار میدهند. علاوه بر ضبط فیلم، یک دوربین مدار بسته میتواند تحرکات و فعالیتهایی که افراد جلوی درب منزل یا مغازه انجام میدهند را نشان دهد. 6 پیچ اطراف چشمی را دراورید سپس درب چشمی را باز کرده و سیم های مربوطه را به ترمینال متصل نمایید.

تا سال 1969، هنگامی که «ماری وان بریتان براون» حق ثبت اختراع «سیستم امنیت خانگی» را به دست آورد، مفهوم دوربین مداربسته بیش از پیش به یک کنجکاوی عمومی تبدیل شد. یکی دیگر از کاربردهای دوربین مدار بسته در مناطق مسکونی، قابلیت استفاده به عنوان «دوربین پرستار بچه» است. توجه داشته باشید که برخی از امکاناتی که در ادامه به شما معرفی می کنیم در تمامی دزدگیر های اماکن وجود دارد اما برخی دیگر تنها قابلیت ها و امکانات دزدگیر های اماکن پیشرفته می باشند. مزیت بعدی برند داهوا نسبت به رقبای خود امکانات نرم افزاری متنوع و کارآمد است. قیمت بالای محصولات این شرکت نیز بعث شده است تا این شرکت پس از هایک ویژن و داهوا در رده سوم این صنعت جا خوش کند.. به نوعی دوربین مداربسته تحت شبکه این قابلیت را دارد تا مانند یک تلفت همراه عمل نماید.(به طور مثال مدیر مجموعه می تواند از طریق دوربین های آی پی با کارکنان ارتباط برقرار کند.) استفاده از شبکه های اینترنتی از جمله وایفای و شبکه های موبایلی یکی از ویزگی های مهم دورین مداربسته تحت شبکه است.

درک این که سیستم هشدار چگونه از زونها استفاده میکند، در طراحی صحیح نصب سنسورها به شما کمک خواهد کرد. شواهد ویدئویی به حل جنایت کمک کرده و مدارک مورد نیاز برای نهادهای امنیتی و پلیس را تهیه میکنند. در بدن انسان نیز، چشم قادر به دریافت سیگنال های مختلف از اجسام بوده و این سیگنال ها را به مغز ارسال کرده و سپس فرمان دیدن صادر می گردد. این روند سپس در کشورهای دیگر نیز توسعه پیدا کرد تا دوربین مدار بسته به یک ضرورت برای همۀ ساختمان های مسکونی، اداری و تجاری تبدیل شود. کسب و کارهای اداری از دوربینهای امنیتی برای نظارت بر کارکنان و اطمینان از عدم سرقت وسائل و اطلاعات استفاده میکنند. اما در صورتی که مبحث در خصوص یک سازمان یا ساختمان اداری و تجاری باشد، احتمالا به بیش از یک دزدگیر اماکن برای نصب نیاز خواهیم داشت.

تصاویر ضبط شده توسط دوربینهای HD کاملاً واضح و متمایز هستند و به شما اجازه میدهند تا کوچکترین جزئیات را تشخیص دهید. 6- بهطورکلی، بهتر است دوربینهای مداربسته بهجای آنکه روبهروی مسیر ورودی قرار بگیرند، در جهت آن نصب شوند تا تشخیص حرکت بهتر انجام شود. سیستم آنالوگ همچنین وظیفۀ کنترل کلیه قابلیتهای داخلی دوربین از جمله تشخیص حرکت، اعلانها، ورودیهای زنگ هشدار و موارد دیگر را بر عهده دارد. در پک کامل دوربین مدار بسته برای منازل کلیه اجزاء سیستم دوربین مداربسته از فیش و کابل تا دستگاه و هارد به دقت انتخاب شده و توسط کارشناسان دیاکالا تست گردیده . پارکینگ ساختمان: این مکان نیز محل عبور و مرور ماشین های افراد ساختمان است به جهت کنترل ورود و خروج خودرو ها در ورودی پارکینگ باید دوربین مداربسته نصب شود هرچقدر فضای پارکینگ شما بزرگتر باشد تعداد دوربین ها نیز افزایش می یابد.

بسته به اندازه فضایی که نیاز است تا دوربین تصاویر آن را نشان دهد، میتوان حداقل از یک دوربین، لنز، مانیتور و دستگاه ضبط کننده (DVR یا NVR) استفاده کرد. روند کار به این صورت است که یک دوربین مدار بسته دنبالهای ثابت از تصاویر را ضبط میکند. این دوربینها مساحت بیشتری را پوشش میدهند و افراد را برای استفاده از چند دوربین بینیاز میکنند. 🔸️مدت زمان گارانتی بیشتری دارند . مزیت هایی که دستگاه دزدگیر فایروال را نسبت به دیگر برند ها متمایز میکند عبارتند از: گارانتی ۵ ساله، قابلیت ست کردن تجهیزات بیسیم (مانند چشم بیسیم ، دیتکتور، مگنت و آژیربیسیم)، دزدگیر اماکن فایروال F9 , بهترین شرکت نصاب دوربین‌ مداربسته F10 دارای ۸ زون بیسیم و باسیم میباشند که در مقایسه دیگر برندها(۴-۵ زون) مناطق بیشتری را به صورت مستقیم پوشش میدهد. شما باید روی دوربینهای دید در شب یا حداقل آنهایی که قابلیت ضبط در شرایط کم نور را دارند سرمایه گذاری کنید.

اگر از آداپتور استفاده میکنید، توصیه میگردد برای هر دوربین یک آداپتور جداگانه در نظر گرفته شود که در محل نصب شاهد قطعی، وصلی و عملکرد نامناسب دید در شب نباشیم. لذا لازم است پیش از خرید و اقدام به نصب دوربین مداربسته، زاویه دید مناسب خود را در نظر بگیرید. انتخاب دیگری که می تواند در این شرایط مناسب باشد، انتخاب لنز هایی دارای قابلیت فوکوس متغیر می باشد. ویژگیهای دیگری که یک دوربین های مدار بسته فراهم میکنند شامل دید در شب، تصویربرداری حرارتی و تشخیص پلاک می باشد. دوربین مدار بسته معمولاً برای تشخیص و جلوگیری از فعالیتهای مجرمانه و ثبت تخلفات استفاده میشود اما کاربردهای دیگری نیز دارد. اگرچه یک سیستم دوربین مدار بسته میتواند برای نظارت بر فعالیتهای محل مورد استفاده قرار گیرد اما در خارج از ساعت کاری نیز روشن است، به این صورت میتواند برای کمک به شناسایی مجرمان تحت تعقیب استفاده شود و همچنین به عنوان یک عامل بازدارنده در برابر مزاحمان احتمالی مورد استفاده قرار گیرد. خدمات نصب دوربین مداربسته، به چه صورت انجام میشود؟ بسیاری از افراد تمایل دارند، که دوربین محل کار و یا منزلشان را خودشان نصب کنند. دوربین مدار بسته (Closed Circuit Television) که با اصطلاح CCTV نیز شناخته میشود، یک سیستم نظارتی است که شامل دوربینهای ویدئویی استراتژیک در اطراف منطقهای است که فیلم را ضبط میکنند، سپس دادهها برای مشاهده در زمان واقعی (نمایش به صورت زنده در زمان حال) و پخش ویدئوها به مانیتورهای نمایشگر منتقل میشود.

سپس واحد سوم و به همین روال تا واحد هشتم پیش میرویم. بعد از آن میبایست مراحل کابلکشی با دقت لازم انجام شود تا در ارائه تصاویر و عملکرد سیستم مداربسته اختلالی ایجاد نشود. همانطور که میدانیم خدمات نصب دوربینهای مداربسته، انواع مختلفی دارند و هر دوربین یک مراحل نصب مختص به خود را دارد؛ در این میان داشتن اطلاعات دقیق راجع به هر مدل از انواع دوربین مداربسته در خرید دوربین مداربسته به خریدار کمک میکند. همانطور که توضیح داده شد، خدمات نصب دوربین مداربسته در صورت اجرا صحیح و دقیق توسط نصاب بسیار بالا است. زمانی که برد نصب شد، باید سیم حسگرها متصل شود تا دزدگیر بتواند کار خود را انجام دهد.

به عنوان عامل بازدارنده برای جلوگیری از دزدی و اعمال خرابکارانه دیگر شناخته میشود. اگرچه دوربینهای امنیتی هیچ کاری برای جلوگیری از وقوع جرم انجام نمیدهند اما امروزه صاحبان خانه ها از دوربین های مدار بسته برای جلوگیری از جنایت و افزایش امنیت خانه و خانواده استفاده میکنند. اولین کاری که در این زمینه میتوانید انجام دهید این است که دوربین مداربسته را به گونه ای نصب کنید که هیچ نقطه ای از کابل آن مشاهده نشود. دوربین مداربسته یک سیستم نظارت تصویری است که معمولاً تصاویر ویدئویی را به تعداد محدودی از مانیتورها به صورت مدار بسته منتقل میکند.

شما میتوانید از یک سیستم دوربین مدار بسته برای افزایش امنیت محل زندگی و کار خود استفاده کنید. چرا خدمات دوربین مداربسته را انتخاب می کنیم؟ و شما به راحتی قادر خواهید بود .با خرید دزدگیر بیسیم خود را در ۵ دقیقه نصب کنید و از آن لذت ببرید . نکته : برای نصب سیستم ویدیویی خانگی بیسیم، توصیه میشود که قبل از نصب در داخل و یا خارج، تنظیمات وایفای خود را انجام دهید. نکته : در صورت پر بودن حافظه دستگاه فقط LED ARM یک چشمک می زند. تصمیم گیری برای نصب یک سیستم دوربین امنیتی بسیار مهم است. چرا چنین انتظاری از یک دوربین امنیتی مدرن نباید وجود داشته باشد؟ این امر به ویژه هنگامی مفید است که کارکنان شبانه یک شرکت مانند خدمه نظافت و نگهداری، کارکنان مرکز تماس و تیمهای مدیریت در شرکت میمانند. عزیزانی که به دنبال خرید دوربین مداربسته در رامسر هستند، می توانند جهت اخذ مشاوره رایگان با شماره های مندرج در وب سایت تماس حاصل نمایند. شرکت های مشغول در حوزه فروش دوربین مدار بسته به طور معمول بسیار در انتخاب دستگاه ضبط تصاویر دقت مینمایند به دلیل اینکه پس از نصب دوربین مدار بسته تنها بخش سیستم که در دسترس کاربران است این بخش میباشد و بسیار مهم است که این دستگاه به درستی کار کرده و عمر طولانی ای داشته باشد.

سپس از طریق کابل یا به صورت بیسیم (بسته به نوع سیستم انتخابی)، به دستگاه ضبط و سپس به مانیتور صفحه نمایش منتقل میشود. در حال حاضر برای انتقال تصویر لازم است که دانش خود را روی تنظیمات DVR و دستگاه NVR بیشتر کنیم و براحتی تصویر در حال ضبط را به یک سیستم دیگر در محیطی غیر از آنجا انتقال دهیم. مرحله ۱: برای این کار یک مدولاتور مناسب آنتن مرکزی و دستگاه DVR خود تهیه کنید. توجه داشته باشید که کابلها را از داخل داکت مناسب عبور دهید تا در معرض امواج الکترومغناطیسی و یا اطراف کابلهای برق فشار قوی قرار نگیرند تا خللی در فرآیند تصاویر بدون نویز صورت نگیرد. دوربین های مادون قرمز دارای LED های کوچکی در اطراف لنز هستند تا بتوانند چهره های متحرک را با رنگ مشکی انتخاب کنند. میبایست دوربین در محلی نصب شود که بیشترین کارآیی و بهرهوری از آن حاصل شود و نقاط حساسی را که کاربر در نظر دارد را پوشش دهد. علاوه بر این، میتوانید دوربینهای زاویه باز (Wide-Angle) را در نظر بگیرید. برخی از پر کاربرد ترین فضاهایی که در یک سیستم مدار بسته استاندارد باید مورد توجه قرار بگیرد را برای شما خوانندگان گرامی سایت آیس پلاس توضیح دهیم.

در ابتدا، دوربین مدار بسته عمدتاً در مکانهای پرخطر مانند بانکها استفاده میشد. با افزایش و تغییر نیازهای مصرف کنندگان، شرکت های ارائه دهنده خدمات دوربین مدار بسته با تولید محصولات بهتر توانسته اند عملکرد و قابلیت اطمینان را برای مشتریان افزایش دهند. در محیط های صنعتی: انبارها، سالن های تولید و اتاق کار های کوچک تر. مگنت ها که ساختاری شبیه به آهن ربا داشته، نقش مهمی در یافتن و تشخصی دادن محرک و فرایند کار دزدگیر ها بر عهده دارند. دوربین های زیادی وجود دارند که در طبیعت و در برابر آب و حرارت مقاوم هستند. مصرف کنندگان خانگی و اداری، مراکز دولتی و نظامی و بسیاری از مردم از مزایای سیستمهای دوربین مدار بسته برخوردار خواهند بود. دوربینهای بیسیم و سیستمهای امنیتی مرتبط نیز معمولاً با نوعی سیستم تغذیه و کنترل از راه دور عرضه میشوند. چشمی دزدگیر این قابلیت را دارد که کوچک ترین مورد مشکوک را به وسیله سیگنال هایی که از اجسام دریافت می کند به کنترل پنل ارسال نموده و سبب صادر کردن پیام هشدار به سیستم های هشدار دهنده و آژیر دستگاه گردد. پروسه نصب یکی از مراحل مهم به منظور دریافت تصاویر بدون وقفه و با وضوح بالاست، چرا که اگر این مراحل طبق اصول استانداردها و متناسب با نوع محصول انجام نشود، شاهد اختلالاتی در فرآیند نظارت تصویری و کنترل محیط پیرامون خود خواهید داشت.