بررسی پتانسیل اقتصاد خالق

امروز گزارش جدیدی را با عنوان سفارش داده شده به اشتراک می گذاریم ظهور اقتصاد خالقنوشته شده به طور مستقل توسط ریچارد فلوریدا، نویسنده ظهور کلاس خلاق و بنیانگذار گروه کلاس خلاق. این گزارش دیدگاهی جامع از دنیای تک تک سازندگان ارائه می‌کند، که فلوریدا آن‌هایی را که «از فناوری دیجیتال برای ایجاد و انتشار محتوای خلاقانه منحصربه‌فرد استفاده می‌کنند، تعریف می‌کند که مخاطبان می‌توانند به آن دسترسی داشته باشند و به آن پاسخ دهند». برخی از نکات برجسته عبارتند از:

  • بر اساس برخی مطالعات اکتشافی، اقتصاد خالق به بیش از 100 میلیارد دلار پیش‌بینی می‌شود: بر اساس داده ها و مطالعات بررسی شده در این گزارش، تعداد سازندگان بین 30 تا 85 میلیون آمریکایی و تقریباً 300 میلیون نفر در سراسر جهان هستند²، با حدود 17 میلیون سازنده از فروش محتوای دیجیتالی خود تا سال 2017³ درآمد کسب می کنند.
  • طبق برآوردها، اکنون بیش از 60 میلیون آمریکایی⁴ “طبقه خلاق” را تشکیل می دهند: اینها که نماینده بیش از 40 درصد نیروی کار ملی هستند4 و از 15 درصد در سال 1980، دانشمندان، فناوران، هنرمندان، طراحان، سرگرمی‌ها و دانش‌آموزان حرفه‌ای در زمینه‌هایی مانند مدیریت، بهداشت و درمان و قانون هستند.
  • بیشتر سازندگان با پاداش های درونی انگیزه می گیرند: بسیاری از سازندگان علاقه‌مندان پرشور هستند و تعداد فزاینده‌ای نیز فعالان اجتماعی و سیاسی هستند که عمدتاً به دلیل تمایل به تأثیرگذاری و خدمت به اهداف بزرگ‌تر از خودشان و نه حساب‌های پول، شهرت یا فالوور انگیزه دارند.
  • فرصت بسیار زیادی برای ایجاد یک «طبقه متوسط ​​خالق» وجود دارد، که از این ایده حمایت می‌کند که سازندگان بیشتری که انتخاب می‌کنند می‌توانند زندگی مناسبی داشته باشند، و در صورت حمایت و حمایت خوب، می‌توانند اقتصاد خالق قوی‌تر و پایدارتری برای رشد در دهه‌های آینده ایجاد کنند.

گزارش کامل را بخوانید. در مراحل آتی این تحقیق، فلوریدا و تیمش قصد دارند داده‌های جدیدی را توسعه دهند و اقتصاد خالق جهانی را گسترش دهند.

امروزه افراد بیشتری با تولید محتوای جذاب امرار معاش می کنند. از آنجایی که ما و سایر شرکت‌های فناوری این تغییر را به سمت فضای بازتر سرگرمی و آموزش پذیرفته‌ایم، برای ما مهم است که عمیق‌تر دامنه اقتصاد سازنده، تأثیر اقتصادی گسترده‌تر آن و آنچه را که خالقان فردی هدایت می‌کند، درک کنیم.

برای اینکه سازندگان بتوانند با موفقیت این مسیر جدید را ایجاد کنند و به رشد خود ادامه دهند، به حمایت نیاز دارند. به همین دلیل است که ابزارهایی برای کمک به آنها برای یافتن مخاطب، رشد و کسب درآمد بسازید. درباره تلاش‌های ما برای حمایت از سازندگان در ما بیشتر بخوانید وبلاگ Meta for Creators.

منبع