بزرگترین بررسی آب و هوای ما می‌تواند سیاست‌ها، تحقیقات و کمپین‌ها را در سراسر جهان اطلاع‌رسانی کند.


امروز، متا و محققان دانشگاه ییل در حال انتشار نتایج بزرگترین نظرسنجی جهانی ما هستند در مورد دیدگاه عمومی نسبت به تغییرات آب و هوا در ماه مارس و آوریل سال جاری، نمونه ای متشکل از 100000 کاربر فیس بوک از نزدیک به 200 کشور و منطقه در مورد دانش، نگرش و رفتارشان نسبت به مسائل مربوط به تغییرات آب و هوا و اینکه برای رسیدگی به آنها چه باید کرد، سوال شد. نتایج تصویری از نگرانی عمیق در سراسر جهان و تمایل اکثریت قابل توجهی از مردم به دیدن دولت ها و سایر اقدامات معنادار را نشان می دهد.

اینفوگرافی در مورد نتایج بررسی تغییرات آب و هوا

این نظرسنجی با همکاری متا و برنامه ییل در ارتباط با تغییرات آب و هوا، به عنوان بخشی از متا است. برنامه داده برای خوب. امید است که یافته‌های آن بتواند برای اطلاع‌رسانی تصمیمات و اولویت‌های سیاستی برای دولت‌ها، به‌ویژه در بسیاری از کشورهایی که قبلاً چنین نظرسنجی‌هایی انجام نشده است، استفاده شود. این یافته‌ها همچنین باید برای محققان در سراسر جهان ارزشمند باشد و همچنین منبعی برای اطلاع‌رسانی عمومی یا کمپین‌های افزایش آگاهی توسط فعالان و سازمان‌های غیردولتی و کمک به روزنامه‌نگاران با داده‌های ملی مرتبط باشد. به عنوان مثال پیشرفت اجتماعی ضروری است از داده‌های این نظرسنجی برای ایجاد یک شاخص جدید ادراک آب و هوا استفاده می‌کند، که به عنوان ابزاری برای درک بهتر پیامدهای اجتماعی تغییرات آب و هوایی عمل می‌کند و بینش‌هایی را برای سیاست‌گذاران ارائه می‌کند که در کجا بیشتر تمرکز کنند تا نتایج ملموس اجتماعی را به دست آورند. شهروندان

نظرسنجی نشان داد:

 • اکثر مردم تقریباً در همه کشورهای مورد بررسی می گویند که تا حدودی یا بسیار نگران تغییرات آب و هوایی هستند، از جمله بیش از 9 نفر از هر 10 پاسخ دهنده در بسیاری از کشورهای آمریکای مرکزی و جنوبی. تقریباً در هر کشوری، اکثریت‌ها تغییرات آب و هوایی را به عنوان تهدیدی برای کشور یا قلمرو خود طی دو دهه آینده می‌دانستند.
 • اکثریت در دو سوم از کشورها و مناطق مورد بررسی فکر می کنند که تغییرات آب و هوایی به نسل های آینده آسیب زیادی خواهد رساند.
 • اکثریت تقریباً در همه کشورها فکر می کنند تغییرات آب و هوایی حداقل تا حدی ناشی از فعالیت های انسانی است. اروپایی‌ها به احتمال زیاد به درستی پاسخ می‌دهند که تغییرات آب و هوایی ناشی از فعالیت‌های انسانی است که در راس آنها اسپانیا (65٪) و سوئد (61٪) قرار دارند.
 • در اکثر کشورها، اکثریت می گویند که حداقل هفته ای یک بار در زندگی روزمره خود چیزی در مورد تغییرات آب و هوایی نمی شنوند. اروپایی ها در مقایسه با سایر مناطق به احتمال زیاد می گویند حداقل یک بار در هفته در مورد تغییرات آب و هوا می شنوند.
 • اکثر مردم می گویند که کشورشان باید آلودگی های ناشی از تغییرات آب و هوایی را کاهش دهد، چه به تنهایی یا اگر کشورهای دیگر نیز این کار را انجام دهند. با این حال، مردم دیدگاه‌های متفاوتی در مورد اینکه چه کسی مسئول اصلی کاهش آلودگی است، دارند – اکثریت در 43 کشور گفتند که دولت آنها مسئول است، 42 کشور به افراد فردی و 25 کشور گفتند که مشاغل.
 • مردم در همه جا فکر می کنند تغییرات آب و هوایی باید اولویت بالایی برای دولتشان باشد. اکثریت در اکثر کشورهای آمریکای شمالی و جنوبی می گویند که این باید یک اولویت “بسیار بالا” باشد.
 • اکثریت تقریباً در همه مناطق مورد بررسی فکر می کنند که اقدام برای کاهش تغییرات آب و هوایی یا بهبود می یابد یا تأثیر منفی بر اقتصاد نخواهد داشت.
 • مردم از استفاده بیشتر از انرژی های تجدیدپذیر و سوخت های فسیلی کمتر حمایت می کنند. حدود 9 نفر از هر 10 نفر در مجارستان، پرتغال و اسپانیا فکر می کنند که کشورشان باید تا حدودی یا خیلی بیشتر از انرژی های تجدیدپذیر استفاده کند.

برنامه Data for Good یک همکاری بی‌سابقه بین شرکت‌های فناوری، بخش عمومی، دانشگاه‌ها، سازمان‌های غیرانتفاعی و سایرین است که از مجموعه داده‌های محافظت شده از حریم خصوصی برای منافع اجتماعی، از جمله امداد رسانی و بازیابی در بلایای طبیعی استفاده می‌کنند. بسیاری از شرکای بشردوستانه ما در برخی از چالش برانگیزترین محیط های جهان فعالیت می کنند. داده های متا با به اشتراک گذاشتن ابزارهای رایگانی که بینش سریعی را ارائه می دهند، تصمیم گیری در محل را آسان تر، ارزان تر و موثرتر کرده است. در سال‌های اخیر، این همکاری سیاست‌های حاکم بر مواردی مانند تحویل واکسن و کمک به پناهندگان اوکراینی را ارائه کرده است و برای کمپین‌های زیست‌محیطی در ایالات متحده، آلمان، بلژیک، کرواسی و بریتانیا استفاده شده است.

در کنار این نظرسنجی، متا همچنین گزارش سالانه پایداری خود را منتشر کرده است که جزئیات پیشرفت قابل توجهی را در به حداقل رساندن تأثیرات زیست‌محیطی کسب‌وکار، زنجیره تأمین و جامعه گسترده‌تر نشان می‌دهد. این شامل:

 • تعیین یک هدف بلندپروازانه برای مثبت بودن آب تا سال 2030، به این معنی که آب بیشتری نسبت به مصرف عملیات جهانی خود بازیابی خواهیم کرد. در سال 2021، متا از طریق سرمایه گذاری در پروژه های احیای آب به بازیابی بیش از 2.3 میلیون متر مکعب آب کمک کرد.
 • پیشرفت به سمت هدف ما برای رسیدن به انتشار صفر خالص در سراسر زنجیره ارزش و حفظ 100٪ انرژی تجدیدپذیر برای عملیات جهانی ما.
 • ما را گسترش می دهد مرکز علوم آب و هوا به بیش از 150 کشور.
 • حمایت از سیاست های کلیدی برای پیشبرد سیاست های پایدار و اقدامات اقلیمی، مانند پیوستن به پیمان آب و هوای اروپا و شرکت در سازمان هایی که از سیاست های انرژی پاک در ایالات متحده حمایت می کنند.

کامل را بخوانید گزارش نظرسنجی آب و هوا و گزارش پایداری.

منبع