تجلیل از برندگان کمک هزینه آفریقای آینده برای سازندگان واقعیت توسعه یافته


امروز، ما برای جشن گرفتن شش فینالیست مسابقات هیجان‌زده هستیم آفریقای آینده: داستان گفتن، ساختن دنیاها برنامه متمرکز بر نسل بعدی سازندگان واقعیت توسعه یافته (XR) در آفریقا.

این نمایشگاه که در لاگوس، نیجریه برگزار می‌شود و دارای اینستالیشن‌هایی است که داستان‌های قانع‌کننده آفریقایی را از طریق ترکیبی از موسیقی، چند رسانه‌ای، فیلم و مجسمه بیان می‌کنند. آثار به نمایش گذاشته شده موضوعات معنویت، میراث، کیهان، تخیل و حافظه و مردانگی را به شیوه‌ای معاصر، در حال تغییر روایت و همه‌جانبه بررسی خواهند کرد.

این برنامه با مشارکت Africa No Filter، Electric South و Imisi 3D به عنوان بخشی از برنامه های XR و سرمایه گذاری تحقیقاتی ما در زمینه استعدادهای XR در سراسر آفریقا اجرا می شود.

شش فینالیست از نیجریه، آفریقای جنوبی، موریس، کامرون و کنیا آمده اند و آنها عبارتند از:

  • مالک افگبوآ، نیجریه: Malik’s ‘Moving Between’ یک مستند 360 است که با نمایش یک مدل واقعیت مجازی سه بعدی، یک تجربه میراث مجازی از گودال رنگی Kofar-Mata، یک مکان فرهنگی و تاریخی در Kano، نیجریه را ارائه می دهد. در یک تجربه 5 دقیقه ای غوطه ور، یک رقصنده ناشنوا با استفاده از دستورالعمل های زبان اشاره و رقص، تماشاگران را از طریق چاله های رنگی تاریخی کوفر-ماتا به تور می برد.
  • ژابیسو ویلی، آفریقای جنوبی: یک نویسنده، مجری و هنرمند رسانه های جدید، «Black Boi Meets Boogeyman» ژابیسو یک آلبوم تصویری 360 درجه به سبک «ماجراجویی خود را انتخاب کنید» چند پایانی است. یک قطعه تخیلی گمانه زنی که در آن بلک بوی، قهرمان ما، به سفر قهرمانی در آفریقای جنوبی می رود که برای رویارویی با بوگیمن نیاز به یادآوری نور آن دارد. این آلبوم تصویری 360 امیدوار است تبدیل به یک نقطه دسترسی شود که در آن هنرمندان و جوامع بتوانند تصور کنند از XR به صورت هنرمندانه و عمدی برای درمان عمومی استفاده کنند.
  • دره دیلان، آفریقای جنوبی: خانه سیسی گول دیلن یک مستند 360 در مورد یک اشغال مسکن نامطمئن در بیمارستان جدید کیپ تاون. این مستند 360 بیننده را در اشغال غوطه ور می کند که گویی در بازپس گیری ساختمان مشارکت دارند. این فیلم صدای فعالان و اشغالگرانی را که سیسی گول را خانه می‌خوانند و با کسانی که ترجیح می‌دهند آنها را ترک کنند، به نمایش می‌گذارد. رسانه VR امکان همدلی بیشتر با این شخصیت‌ها را فراهم می‌کند (اغلب در مطبوعات شیطانی می‌شوند). درک عمیق تری از معنای اشغال کردن به شما می دهد، به خصوص زمانی که این تنها گزینه مناسبی است که دارید.
  • Nirma Madoo، موریس: یک فیلمساز مد، خالق XR و Ph.D. نامزد «XWE» نیما، فیلم مد 360 استفاده از تصویربرداری حجمی و فتوگرامتری ادای احترامی به ستاره‌نگاران اصلی آفریقای جنوبی است. از طریق اجرای مد Noirwave که در یک چشم انداز VR از اخترفیزیک تنظیم شده است، صورت های فلکی هویت های آفریقایی پراکنده دیاسپوریک را جشن خواهد گرفت.
  • پیر کریستف گام، کامرون: پیر است یک هنرمند چندرسانه‌ای که روی «TOGUNA» کار می‌کرد، یک مجموعه هنری ترکیبی (هم زنده و هم آنلاین)، ترکیبی از واقعیت مجازی/واقعی، فیلم، عکاسی، مجسمه‌سازی ترکیبی، آینده‌اندیشی و داستان‌گویی، طراحی شده برای تسهیل یک انجمن برای یک گفتگوی خلاقانه در مورد آینده قاره آفریقا این یک را فراهم می کند تجربه WebVR با استفاده از AR.
  • میشل آنگاوا، کنیا: یک تدوینگر فیلم و خالق XR، «1000 شیلینگ در نایروبی» میشل، فیلم داستانی 360 تراژیک کمدی کوتاهی است که روزی از زندگی یک بودا سوار نایروبیایی را به تصویر می کشد. او در تلاش برای پرداخت یک وام موتور سیکلت به مبلغ 1000 KSH (10 دلار) از طریق یک سری برخوردهای پوچ سرگردان می شود.

فینالیست ها بر اساس اکتشاف خلاقانه آنها در قالب های رسانه های مختلف و رویکرد جالب به فرمت های ویدئویی، فناوری و رسانه های تعاملی انتخاب شده اند – کیفیت هایی که ما معتقدیم در تکامل ایجاد محتوا در فراجهان ضروری است.

به منظور کمک به سازندگان برای گسترش ظرفیت خلاقانه‌شان، ما از آموزش هر یک از سازندگان از Electric South و Imisi 3D پشتیبانی کردیم.

منبع