تحقیقات جدید در مورد رابطه بین دوستی های فیس بوک و فرصت های اقتصادی


در سال 2018، تیمی از محققان به رهبری راج چتی، اقتصاددان، با یک سوال به متا مراجعه کردند: آیا شبکه اجتماعی افراد می تواند به رهایی آنها از فقر کمک کند؟ چتی و تیم او در فرصت بینش هاروارد به دلیل تحقیقات پیشگامانه خود در مورد فرصت های اقتصادی در ایالات متحده و اینکه چگونه سیاست عمومی می تواند تحرک اقتصادی افراد را بهبود بخشد، شناخته شده است. آنها مدت‌ها حدس می‌زنند که ارتباطات اجتماعی افراد نقش بزرگی در شکل‌دهی فرصت‌هایی دارد که افراد برای یافتن شغل، موفقیت در مدرسه یا یافتن کمک در هنگام بحران دارند. اما آنها به داده های لازم برای بررسی فرضیه خود دسترسی نداشتند.

Opportunity Insights و Meta با هم یک پروژه تحقیقاتی چند ساله را آغاز کردند که در دو مقاله منتشر شده امروز در مجله به اوج خود رسید. طبیعت. همچنین منجر به ایجاد اطلس سرمایه اجتماعی شد. مجموعه داده های جدید و بینش های تحقیقاتی که از داده‌های دوستی‌های فیسبوک برای ارائه معیارهای سرمایه اجتماعی در سراسر کد پستی، دبیرستان‌ها و کالج‌های ایالات متحده استفاده می‌کند. متا این مجموعه داده را از طریق ما در دسترس قرار می دهد برنامه داده برای خوب. ما همچنین با Opportunity Insights همکاری کرده‌ایم برای ساخت ابزارهایی برای تجسم و دانلود آسان داده ها در socialcapital.org.

این کار کمک بزرگی به درک ما از رابطه بین ارتباطات اجتماعی و فرصت های اقتصادی است. و نشان می‌دهد که چگونه داده‌های متا می‌توانند برای تحقیقات اجتماعی مهم استفاده شوند، وقتی مسئولانه به اشتراک گذاشته شوند و از حریم خصوصی افراد محافظت شود.

گروه Chetty’s Opportunity Insights و محققان در هاروارد، دانشگاه نیویورک و استنفورد با محققان متا برای تجزیه و تحلیل داده های محافظت شده از حریم خصوصی کاربران فیس بوک و اینستاگرام ایالات متحده همکاری کردند. آن‌ها از طیف وسیعی از تکنیک‌ها برای حفظ حریم خصوصی افراد استفاده کردند، از جمله روش‌هایی مانند حریم خصوصی متفاوت و تجمیع.

محققان دریافتند که ارتباطات اجتماعی نقش مهمی در کمک به افراد برای دستیابی به تحرک اقتصادی دارد. محله هایی که ارتباط بیشتری بین افراد کم درآمد و پردرآمد ایجاد می کنند، سطح تحرک بیشتری دارند. این تحقیق همچنین نشان می‌دهد که چرا مهم است که سیاست‌گذاران عوامل اجتماعی و مداخلات را هنگام طراحی خط‌مشی‌ها در نظر بگیرند، مانند نیاز به برنامه‌های مربیگری در مدارس با منابع کم برای تکمیل حمایت مالی. اطلس سرمایه اجتماعی داده هایی را برای درک بهتر این که چنین تلاش هایی بیشترین ارزش را دارند ارائه می دهد.

امیدواریم بتوانیم در پروژه های تحقیقاتی مشابه در سراسر جهان مشارکت کنیم. برای مثال، تیم‌های ما شروع به کاوش در مورد نقش سرمایه اجتماعی در جوامع در بریتانیا کرده‌اند و درک ما را از نقش ارتباطات اجتماعی در جامعه در سراسر جهان عمیق‌تر می‌کنند.

به اشتراک گذاشتن بینش به موقع و مرتبط یک تمرین دیرینه در متا است. به عنوان مثال، این پروژه از طریق کارهای انجام شده توسط متا توسعه یافته است آزمایش محصول جدید (NPE) تیمی برای بررسی چگونگی استفاده از داده ها برای حل مشکلات شهر و جامعه. و ما تیم Data for Good برای ساختن و به اشتراک گذاری نقشه ها، نظرسنجی ها و داده های اطلاعاتی محافظت شده از حریم خصوصی کار می کند که از کار بیش از 550 شریک در بیش از 70 کشور در سراسر جهان پشتیبانی می کند. درباره کار ما برای به اشتراک گذاشتن داده ها با محققان بیشتر بیاموزید اینجا.

منبع