تسریع مشارکت هند در فناوری های توسعه یافته واقعیت

امروز، ما اعلام می کنیم که متا از فدراسیون اتاق بازرگانی و صنعت هند (FICCI) با 1 میلیون دلار برای برنامه کمک هزینه متن باز XR (XROS) حمایت خواهد کرد. XROS که توسط FICCI اجرا می‌شود، از 100 توسعه‌دهنده هندی که بر روی فناوری‌های XR (واقعیت توسعه‌یافته) کار می‌کنند، با ارائه کمک هزینه تحصیلی و مشاوره به آنها پشتیبانی می‌کند. بخش ملی دولت الکترونیک، ابتکار وزارت الکترونیک و فناوری اطلاعات (MeitY)، شریک فنی این برنامه خواهد بود.

دوین نارنگ، عضو کمیته FICCI و رئیس کشور هند، Sindicatum Renewable Energy

سال گذشته ما با هیئت مرکزی آموزش متوسطه (CBSE) همکاری کردیم تا فناوری‌های همه جانبه را در سه سال آینده به بیش از 10 میلیون دانش‌آموز و 1 میلیون مربی ارائه کنیم. مشارکت با CBSE بر تعهد متا به هند تاکید می کند و منعکس کننده جاه طلبی مشترک برای جهانی کردن آموزش STEM با اطمینان از دسترسی عادلانه دانش آموزان در سراسر هند به محتوای آموزشی با کیفیت است که آنها را برای آینده کار در یک اقتصاد دیجیتالی آماده می کند. در ژوئن 2022، ما آن را راه اندازی کردیم برنامه یادگیری برای آموزش 40000 دانش آموز در زمینه واقعیت افزوده، و توسعه School of AR، یک برنامه شاخص که 1000 توسعه دهنده را برای کار بر روی قابلیت های پیشرفته در MetaSpark ارتقا داد. صندوق برنامه ها و تحقیقات XR متا یک است سرمایه گذاری دو ساله 50 میلیون دلاری در برنامه ها و تحقیقات خارجی با شرکای صنعتی، گروه های حقوق مدنی، دولت ها، سازمان های غیرانتفاعی و موسسات دانشگاهی.

منبع

این برنامه از توسعه‌دهندگان حمایت می‌کند تا در پروژه‌های منبع باز مرتبط با فناوری XR مشارکت کنند و پایه و اساس راه‌حل‌های خاص هند را که مقرون‌به‌صرفه، مناسب و بومی‌سازی شده برای زبان‌های هندی هستند، بیشتر خواهد کرد. برنامه XROS بخشی از برنامه های جهانی XR و صندوق تحقیقاتی متا است که بر اساس آن این شرکت بودجه 2 میلیون دلاری برای برنامه XR Startup با MeitY Startup Hub اوایل امسال. هدف XROS بیشتر فراهم کردن منابع مورد نیاز توسعه‌دهندگان برای ایجاد کالاهای عمومی دیجیتال و ایجاد فرصت‌های شغلی بالقوه در زمینه فناوری‌های XR است.

پروفسور آجی کومار سود، مشاور علمی اصلی دولت هند

چشم انداز techade هند تنها زمانی محقق می شود که توسعه دهندگان و استارت آپ های جوان، از جمله آنهایی که از شهرهای سطح II و III هستند، به فعال کردن فناوری های آینده مانند XR در متاورس کمک کنند. خوشحالم که FICCI و Meta در حال راه اندازی این ابتکار هستند که نه تنها بر ارائه یک تقویت پولی به توسعه دهندگان تمرکز می کند، بلکه از آنها با راهنمایی مناسب برای ساخت فناوری های همه جانبه حمایت می کند.

متاورس تنها توسط یک شرکت ساخته نخواهد شد. از طریق برنامه هایی مانند XR Open Source، ما از توسعه دهندگان هندی که روی این فناوری های هیجان انگیز کار می کنند، حمایت خواهیم کرد. با استعداد، بینش و تلاش آنها، امیدواریم بتوانیم نسل بعدی فناوری های اینترنتی ساخته شود به روشی باز، مشارکتی و در دسترس.

اکوسیستم‌های مبتنی بر فناوری منبع باز می‌توانند نقش بزرگی در ساخت کالاهای عمومی دیجیتال قوی ایفا کنند که قابلیت همکاری دارند و از معماری فدرال پیروی می‌کنند. توسعه‌دهندگان هندی، به‌ویژه از شهرهای سطح 2/3، نقش مهمی در شکل‌دهی آینده فناوری نوظهور و متاورس برای هند و جهان خواهند داشت. ما خوشحالیم که از ابتکار XROS حمایت می کنیم و امیدواریم که این برنامه به عنوان یک کاتالیزور برای پرورش اکوسیستم توسعه دهندگان فناوری همهجانبه و جامعه منبع باز در هند عمل کند. این یک پله برای ساخت TechAde هند در این دهه خواهد بود.

نیک کلگ، رئیس، امور جهانی، متا

برنامه XROS Fellowship یک ابتکار منحصر به فرد است که هدف آن حمایت از توسعه دهندگان هندی برای مشارکت قابل توجه در پروژه های منبع باز مرتبط با فناوری واقعیت توسعه یافته (XR) است. این برنامه انگیزه لازم را برای تقویت رشد سرمایه گذاری در فناوری های آینده در راستای چشم انداز دولت برای تبدیل هند به یک اقتصاد تریلیون دلاری تا سال 2025 فراهم می کند. ما از متا برای حمایت آنها و NeGD برای مشارکت در این برنامه تشکر می کنیم.

آبیشک سینگ، رئیس و مدیر عامل NeGD

برنامه منبع باز XR دومین برنامه ما در هند است که از طریق آن قصد داریم اکوسیستم توسعه دهندگان را در زمینه فناوری های همهجانبه تقویت کنیم و اکوسیستم باز را برای ساخت متاورس بیشتر کنیم. از همان ابتدا، ما از ابتکارات متن باز مختلفی مانند No Language Left Behind (NLLB)، یک مدل هوش مصنوعی چند زبانه که از 200 زبان کم منبع، از جمله 25 زبان هندی پشتیبانی می کند، پشتیبانی و راه اندازی کرده ایم.