تصویرسازی مجدد زیرساخت ما برای عصر هوش مصنوعی

ما حتی با استفاده از CodeCompose، یک دستیار برنامه‌نویسی مبتنی بر هوش مصنوعی که برای بهره‌وری بیشتر توسعه‌دهندگانمان در طول چرخه عمر توسعه نرم‌افزار ایجاد کرده‌ایم، در حال تجسم مجدد نحوه کدنویسی هستیم.

بیشتر بدانید سرمایه گذاری های هوش مصنوعی ما.

منبع

ما در حال اجرای یک برنامه بلندپروازانه برای ساخت نسل بعدی زیرساخت هوش مصنوعی متا هستیم و امروز، جزئیاتی از پیشرفت خود را به اشتراک می گذاریم.

اکنون، زیرساخت‌های خود را به روش‌های جدید و هیجان‌انگیزی ارتقا می‌دهیم:

  • MTIA (متا آموزش و شتاب دهنده استنتاج): این خانواده تراشه‌های شتاب‌دهنده داخلی و سفارشی ما است که بارهای کاری استنتاج را هدف قرار می‌دهد. MTIA قدرت محاسباتی و کارایی بیشتری نسبت به CPU ها ارائه می دهد و برای بارهای کاری داخلی ما سفارشی شده است. با استقرار تراشه‌های MTIA و پردازنده‌های گرافیکی، عملکرد بهتر، تأخیر کمتر و کارایی بیشتر برای هر بار کاری ارائه خواهیم داد.
  • مرکز داده نسل بعدی: طراحی مرکز داده نسل بعدی ما از محصولات فعلی ما پشتیبانی می کند و در عین حال نسل های آینده سخت افزار هوش مصنوعی را هم برای آموزش و هم برای استنباط قادر می سازد. این مرکز داده جدید یک طراحی بهینه شده با هوش مصنوعی خواهد بود که از سخت افزار هوش مصنوعی خنک کننده مایع و عملکرد بالا پشتیبانی می کند. شبکه هوش مصنوعی که هزاران تراشه هوش مصنوعی را برای خوشه های آموزشی هوش مصنوعی در مقیاس مرکز داده به یکدیگر متصل می کند. همچنین ساخت آن سریعتر و مقرون به صرفه تر خواهد بود و مکمل سخت افزارهای جدید دیگر مانند اولین راه حل ASIC ما خواهد بود. MSVP، که برای تقویت بارهای کاری ویدیویی در حال رشد مداوم در Meta طراحی شده است.
  • ابررایانه هوش مصنوعی تحقیقاتی SuperCluster (RSC): متا RSCکه معتقدیم یکی از سریعترین ابررایانه‌های هوش مصنوعی در جهان است، برای آموزش نسل بعدی مدل‌های هوش مصنوعی بزرگ برای تقویت ابزارهای جدید واقعیت افزوده، سیستم‌های درک محتوا، فناوری ترجمه بلادرنگ و موارد دیگر ساخته شده است. دارای 16000 پردازنده گرافیکی است که همگی در شبکه سه سطحی Clos قابل دسترسی هستند که پهنای باند کامل را برای هر یک از 2000 سیستم آموزشی فراهم می کند.

مزایای یک پشته یکپارچه انتها به انتها

ما همیشه بر ارائه ارزش و تاثیر بلندمدت برای هدایت چشم انداز زیرساخت خود متمرکز هستیم. ما معتقدیم سوابق ما در ساخت زیرساخت های کلاس جهانی باعث می شود که در دهه آینده و پس از آن به پیشروی در هوش مصنوعی ادامه دهیم.

ما همه چیز را طراحی، ساخت و راه اندازی می کنیم – از مراکز داده گرفته تا سخت افزار سرور گرفته تا سیستم های مکانیکی که همه چیز را در حال اجرا نگه می دارند. از آنجایی که ما پشته را از بالا به پایین کنترل می کنیم، می توانیم آن را برای نیازهای خاص خود سفارشی کنیم. به عنوان مثال، ما می‌توانیم به راحتی GPU، CPU، شبکه و فضای ذخیره‌سازی را با هم ترکیب کنیم، اگر از حجم کاری ما پشتیبانی بهتری داشته باشد. اگر این بدان معناست که در نتیجه به راه‌حل‌های قدرت یا خنک‌کننده متفاوتی نیاز داریم، می‌توانیم آن طرح‌ها را به عنوان بخشی از یک سیستم منسجم تجدید نظر کنیم.

با بازنگری در نحوه نوآوری در زیرساخت های خود، پایه ای مقیاس پذیر برای ایجاد فرصت های نوظهور در زمینه هایی مانند هوش مصنوعی مولد و متاورس

هوش مصنوعی در قلب زیرساخت ما

از زمان ایجاد اولین مرکز داده خود در سال 2010، ما زیرساختی جهانی ایجاد کرده ایم که در حال حاضر به عنوان موتور برای بیش از سه میلیارد نفری که هر روز از خانواده برنامه های ما استفاده می کنند، عمل می کند. هوش مصنوعی برای سال‌های متمادی بخش مهمی از این سیستم‌ها بوده است بیگ سور سخت افزار در سال 2015 به توسعه PyTorch به و ما ابر رایانه برای تحقیقات هوش مصنوعی.

این شامل اولین تراشه سیلیکونی سفارشی ما برای اجرای مدل‌های هوش مصنوعی، طراحی جدید مرکز داده بهینه شده با هوش مصنوعی و فاز دوم ابررایانه 16000 GPU ما برای تحقیقات هوش مصنوعی است. این تلاش‌ها – و پروژه‌های اضافی که هنوز در حال انجام است – ما را قادر می‌سازد تا مدل‌های هوش مصنوعی بزرگ‌تر و پیچیده‌تر را توسعه دهیم و سپس آنها را به طور کارآمد در مقیاس به کار ببریم. هوش مصنوعی در حال حاضر در هسته محصولات ما قرار دارد و این امکان را فراهم می کند شخصی سازی بهتر، محصولات ایمن تر و منصفانه تر، و تجربیات غنی تر در حالی که به کسب و کارها کمک می کند تا به مخاطبانی که بیشتر به آنها اهمیت می دهند دسترسی پیدا کنند.

نیازهای محاسباتی هوش مصنوعی (AI) ما در دهه آینده به طور چشمگیری افزایش خواهد یافت، زیرا ما زمینه جدیدی را در تحقیقات هوش مصنوعی ایجاد می‌کنیم، برنامه‌ها و تجربیات پیشرفته‌تر هوش مصنوعی را در خانواده برنامه‌هایمان ارسال می‌کنیم و چشم‌انداز بلندمدت خود را از متاورز ایجاد می‌کنیم.

طراحی سفارشی بسیاری از زیرساخت‌های ما ما را قادر می‌سازد تا یک تجربه انتها به انتها را از لایه فیزیکی به لایه مجازی و لایه نرم‌افزار تا تجربه کاربر واقعی بهینه کنیم.

این امر در سال های آینده اهمیت فزاینده ای خواهد داشت. در دهه آینده، ما شاهد افزایش تخصص و سفارشی‌سازی در طراحی تراشه، زیرساخت‌های هوش مصنوعی با هدف و حجم کاری خاص، سیستم‌ها و ابزارهای جدید برای استقرار در مقیاس و کارایی بهبود یافته در پشتیبانی محصول و طراحی خواهیم بود. همه این‌ها مدل‌های پیچیده‌تری را ارائه می‌دهند که بر اساس آخرین تحقیقات ساخته شده‌اند – و محصولاتی که به مردم سراسر جهان امکان دسترسی به این فناوری در حال ظهور را می‌دهند.