تقویت صداهای بومی در روز ملی حقیقت و آشتی

با همکاری انجمن پیراهن نارنجی، ما همچنین در حال راه اندازی یک اثر واقعیت افزوده جدید (AR) با الهام از تجربه بازمانده مدرسه مسکونی Phyllis (Jack) Webstad هستیم. داستان پیراهن نارنجی فیلیس که توسط مادربزرگش به او داده شد و در اولین روز تحصیل در مدرسه مسکونی سنت جوزف در بریتیش کلمبیا از او گرفته شد، الهام بخش یک جنبش ملی بود و پیراهن نارنجی را به عنوان نمادی از فقدان تجربه شده تثبیت کرد. توسط دانش آموزان، خانواده ها و جوامع آنها در طول نسل ها.

امسال، ما با NCTR همکاری می کنیم تا این برنامه را در فیس بوک به اشتراک بگذاریم و آن را از ساحلی به ساحل دیگر به عنوان منبعی برای کانادایی ها برای یادگیری، تأمل و بررسی نقش خود در مسیر حقیقت و آشتی در دسترس قرار دهیم. شما می‌توانید «گیدیناوندمین – ما همه با هم مرتبطیم» را در سایت تماشا کنید صفحه فیس بوک مرکز ملی حقیقت و آشتی از ساعت 19:00 به وقت شرقی در 29 سپتامبر.

راه اندازی ابزارهای جدید برای افزایش آگاهی در روز پیراهن نارنجی

یک جلوه واقعیت افزوده برای روز پیراهن نارنجی بر اساس تصویری از دانش آموز جرالدین کاتالباس.

ما مفتخریم که در روز پیراهن نارنجی نقشی را در ارتباط با کانادایی ها ایفا کنیم، زیرا کشور به کودکان و بازماندگان مدارس مسکونی احترام می گذارد. بزرگداشت عمومی از تاریخچه و تأثیرات مستمر مدارس مسکونی جزء حیاتی فرآیند آشتی در کانادا است. ما متعهد هستیم که فناوری‌هایمان مکانی برای مردم اول، اینویت و متیس باشد تا با جوامع خود ارتباط برقرار کنند، داستان‌های خود را به اشتراک بگذارند، حفاظت فرهنگی را فعال کنند و تاریخ را به اشتراک بگذارند.

منبع

کانادایی ها روز پیراهن نارنجی یا روز ملی حقیقت و آشتی را در 30 سپتامبر جشن می گیرند تا میراث مدارس مسکونی را به رسمیت بشناسند و به بازماندگان و خانواده های آنها احترام بگذارند. امروز، ما در حال همکاری با انجمن پیراهن نارنجی و مرکز ملی حقیقت و آشتی (NCTR) برای تقویت بحث های معنادار در مورد تأثیر سیستم مدارس مسکونی.

تقویت برنامه نویسی هفته حقیقت و آشتی

به عنوان بخشی از این برنامه، معلمان و دانش آموزان برای اولین برنامه استیج زنده “گیدیناوندمین – ما همه با هم مرتبطیم” به NCTR خواهند پیوست. این رویداد شامل بازماندگان، مجریان و حافظان دانش از سرتاسر کانادا خواهد بود و بر یادآوری کودکانی که هرگز از مدرسه مسکونی به خانه نیامده‌اند تمرکز خواهد کرد.

NCTR به عنوان بخشی از وظایف این سازمان ایجاد شد کمیسیون حقیقت و آشتی کانادا برای به اشتراک گذاشتن حقایق تجربیات بازماندگان و کار با جوامع بومی و غیربومی برای حمایت از کار مداوم آشتی و شفا در سراسر کانادا. بین 26 و 30 سپتامبر، NCTR ارائه می شود هفته حقیقت و آشتی 2022، یک برنامه آموزشی رایگان برای مدارس در سراسر کانادا.

تصویر امسال “روز پیراهن نارنجی” توسط دانش آموز کلاس 11 جرالدین کاتالباس از پونوکا، آلبرتا ایجاد شده است. ارسالی او توسط انجمن پیراهن نارنجی به عنوان برنده مسابقه سالانه بین کودکان بومی و غیربومی در سراسر کانادا انتخاب شد. در طراحی جرالدین، کفش ها نشان دهنده کودکانی هستند که در مدارس مسکونی جان خود را از دست داده اند، در حالی که بند کفش ها که به عقاب تبدیل می شوند، نماد آزادی آنها هستند. این اثر که توسط هنرمند چند رشته‌ای بومی، جاش کنراد در AR توسعه داده شده است، به افراد در اینستاگرام اجازه می‌دهد تا به انعطاف پذیری Survivors احترام بگذارند. برای استفاده از جلوه، به انجمن پیراهن نارنجی مراجعه کنید اکانت اینستاگرام.