تلاش FTC برای مسدود کردن خرید Meta از درون از نظر حقایق و قانون اشتباه است

امروز، کمیسیون تجارت فدرال (FTC) شکایتی را برای جلوگیری از خرید برنامه ریزی شده متا از Within، شرکتی که پشت برنامه تناسب اندام واقعیت مجازی قرار دارد، تنظیم کرد. ماوراء الطبیعه.

FTC همچنین القا می کند که متا در تلاش برای خرید اپ های VR در تلاش برای “کنترل” اکوسیستم VR است. برعکس: ما نزدیک به یک دهه هزینه کرده‌ایم و میلیاردها دلار برای گسترش فضای VR، حمایت و رشد یک اکوسیستم پایدار و پایدار برای توسعه‌دهندگان سرمایه‌گذاری کرده‌ایم. با توجه به ساخت بیش از هزار برنامه برای Quest و درآمد بیش از یک میلیون دلاری در سال نسبت به سال، واضح است که اکوسیستمی که ما در حال ساخت آن هستیم در حال ایجاد فرصت های نوآوری معنادار است. برخلاف بسیاری از رقبایمان، ما توسعه دهندگان یا کاربران را مجبور به ورود به فروشگاه خود نمی کنیم. ما گزینه‌هایی مانند بارگذاری جانبی، پیوند برای پخش محتوای VR از رایانه شخصی، و App Lab را ارائه می‌کنیم، زیرا می‌خواهیم انتخاب و رقابت را در اکوسیستم VR تقویت کنیم.

طبق قوانین ایالات متحده، FTC موظف است ثابت کند که خرید به طور قابل توجهی رقابت را کاهش می دهد تا بتواند با موفقیت یک معامله را مسدود کند. ما معتقدیم واضح است که نه شواهد و نه قانون ثابت شده چنین نتیجه ای را تایید نمی کند.

ماوراء الطبیعه با بسیاری دیگر از برنامه های واقعیت مجازی ویژه تناسب اندام (مانند FitXR، لایت باکسر، و مبارزه با بدن Les Mills) و تناسب اندام به طور گسترده تر (مانند Peloton و بسیاری دیگر) مرتبط است. در واقعیت، صابر را بزن و ماوراء الطبیعه اساساً محصولات مختلف با پایگاه های کاربری متفاوت، موارد استفاده متفاوت و پویایی رقابتی متفاوت هستند. و این فقط برداشت ما نیست – تیم رهبری Within قویاً معتقد است که رقبای آن Pelotons و سایر مارک های تناسب اندام شناخته شده در جهان هستند، نه صابر را بزن یا دیگر بازی‌های غیررسمی VR.

همیشه واضح بوده است که خرید ما از Within سرمایه گذاری جدیدی را در فضای تناسب اندام واقعیت مجازی تزریق می کند، پلتفرم Quest را برای پشتیبانی بهتر از همه برنامه های تناسب اندام بهبود می بخشد و اکوسیستم VR را به طور کلی گسترش می دهد – همه اینها به نفع مردم و توسعه دهندگان است. FTC استدلال های خود را بر روی تعدادی از مقدمات ناقص و مفروضات پشتیبانی نشده استوار می کند که قابل بررسی نیستند.

FTC باید ثابت کند که معامله ما نقض قانون است و مردم و رقابت آسیب خواهند دید. ما باور نداریم که پرونده آنها بتواند در برابر بررسی های لازم مقاومت کند. FTC نه ماه برای بررسی فرصت داشته است و ما در طول این مدت همکاری داشته ایم، از جمله با تولید میلیون ها سند و مجموعه داده در پاسخ به درخواست دوم FTC، به علاوه صدها صفحه پاسخ کتبی. ما همچنین به درخواست FTC تاریخ بسته شدن این معامله را به اول آگوست 2022 موکول کردیم تا به آنها فرصت بیشتری برای بررسی این موضوع بدهیم.

در نهایت، و شاید مهم‌تر از همه، واقعیت مجازی فضایی است که به سرعت در حال رشد و تکامل است، و این واقعیت که شرکت‌های زیادی در حال توسعه سخت‌افزار و نرم‌افزار هستند، نشان می‌دهد که باور گسترده‌ای به نوید این فناوری وجود دارد. ما همیشه دریافته‌ایم که موفقیت برای کل صنعت به داشتن یک جامعه سخت‌افزاری و توسعه‌دهنده پر جنب و جوش و مرتبط است. در چنین دنیایی، FTC هیچ پاسخی به اساسی‌ترین سوال ندارد – چگونه می‌تواند به دست آوردن یک اپلیکیشن تناسب اندام توسط متا در فضایی پویا با تعداد زیادی از بازیکنان موجود و آینده، به رقابت آسیب برساند؟

بار FTC

ما مطمئن هستیم که این تراکنش به هیچ وجه رقابت را کاهش نمی دهد، مزایای بی شماری را برای مردم و توسعه دهندگان واقعیت مجازی به ارمغان می آورد و بنابراین باید اجازه ادامه کار را داشته باشیم. در پایان روز، تلاش برای ممانعت از خرید متا با همه مزایا هیچکس – به خصوص اگر هدف تشویق نوآوری و رقابت باشد. اگر اجازه داده شود این معامله پیش برود، قصد داریم منابع قابل توجهی را برای رشد سرمایه گذاری کنیم ماوراء الطبیعه برای آوردن نوآوری بیشتر به فضای جدید و به سرعت در حال توسعه، با فضایی برای بسیاری از شرکت کنندگان.

منبع

اولاً آنها ادعا می کنند که ماوراء الطبیعه رقابت نزدیکی با متا دارد صابر را بزن اپلیکیشنی که یک بازی موزیک و ریتم است و با گرد هم آوردن آن ها به مردم آسیب می رسد. اما این موضع به طور کامل ماهیت فضا را اشتباه درک می کند و واقعیت های بازار را نادیده می گیرد. صابر را بزن بازی ای است که مردم برای تفریح ​​انجام می دهند و رقبای زیادی دارد. ماوراء الطبیعه نمی تواند متفاوت تر باشد این یک سرویس ورزش مجازی مبتنی بر اشتراک است که تمرینات بوکس، جریان، مدیتیشن و کشش را در چارچوب جلسات تحت رهبری مربی برای یک تجربه کامل بدن و سلامتی ارائه می دهد.

دوم، FTC ادعا می کند، ظاهراً بر اساس کمی بیشتر از اندازه متا، که ما یا یک سرویس تناسب اندام خاص مانند ماوراء الطبیعه از ابتدا یا به نوعی تبدیل کنید صابر را بزن به چنین خدماتی اما با توجه به کاربردها و مخاطبان بسیار متفاوت این برنامه‌ها، و این واقعیت که بسیاری از برندهای معتبر دیگر مانند اپل و پلوتون در موقعیت بسیار بهتری نسبت به Meta برای ارائه محصولات و محتوای تناسب اندام موجود خود به واقعیت مجازی هستند، انجام این کار باعث نمی‌شود احساس، مفهوم. در واقع، ما به دنبال ساخت یک سرویس مخصوص تناسب اندام بودیم و به این نتیجه رسیدیم که به سادگی در موقعیتی نیستیم که این کار را انجام دهیم.

پرونده FTC بر اساس ایدئولوژی و حدس و گمان است، نه شواهد. این ایده که این خرید منجر به نتایج ضدرقابتی در فضایی پویا با ورود و رشد به اندازه تناسب اندام آنلاین و متصل می شود، به سادگی قابل اعتماد نیست. با حمله به این توافق در رای 3-2، FTC پیامی دلخراش برای هر کسی که مایل به نوآوری در VR است ارسال می کند. ما مطمئن هستیم که خرید ما از Within برای افراد، توسعه دهندگان و فضای واقعیت مجازی خوب خواهد بود.

هیچ امتیازی برای پرونده FTC وجود ندارد

سوم، FTC معتقد است که فقط این امکان وجود دارد که ما ممکن در نهایت برنامه تناسب اندام واقعیت مجازی خودمان را توسعه دهیم به نحوی شرکت کنندگان موجود را تحت کنترل نگه می دارد و دلیل کافی برای مسدود کردن این معامله است. اما این واقعیت را نادیده می گیرد که توسعه دهندگان برنامه های تناسب اندام خاص، از جمله ماوراء الطبیعه، ما را به عنوان رقیب فعلی یا آینده خود نمی بینند و روی بازیکنان قوی موجود در فضا، شرکت کنندگان واقعی اخیر که موقعیت خوبی دارند و احتمال ورود به آینده بسیار بیشتر از مارک های تناسب اندام آنلاین و مرتبط متمرکز شده اند.