حمایت از تحقیقات مستقل Metaverse در سراسر اروپا


ما بر این باوریم که متاورس نحوه ارتباط افراد و نحوه رشد کسب‌وکارها را متحول می‌کند و در مقایسه با هر چیزی که امروزه آنلاین وجود دارد، به تجربیات اجتماعی نزدیک‌تر منجر می‌شود. اما فن‌آوری‌هایی که متاورس را ممکن می‌کنند باید فراگیر باشند و مردم باید احساس امنیت کنند تا بخواهند از آنها استفاده کنند. از آنجایی که هیچ شرکتی مالک و راه اندازی متاورس نخواهد بود، این امر مستلزم همکاری و همکاری است.

امروز، ما یک سرمایه گذاری 2.5 میلیون دلاری را برای حمایت از تحقیقات دانشگاهی مستقل در سراسر اروپا برای مطالعه خطرات و فرصت های متاورس اعلام می کنیم. از طریق کمک صندوق برنامه ها و تحقیقات XR، دانشگاهیان در هفت کشور اروپایی بررسی خواهند کرد که چگونه فناوری های متاورس با حریم خصوصی، ایمنی، گنجاندن و آینده کار تلاقی خواهند کرد.

ما معتقدیم که همکاری بین شرکای صنعتی، گروه‌های حقوق مدنی، دولت‌ها، سازمان‌های غیرانتفاعی و مؤسسات دانشگاهی می‌تواند به اطمینان حاصل شود که اشتیاق برای پتانسیل متاورس با تمرکز بر توسعه مسئولانه آن همراه است.

ما تلاش‌های تحقیقاتی مستقل خارجی را با دانشگاهیان و موسسات اروپایی زیر تسهیل می‌کنیم:

  • پروفسور دکتر ماتیاس کوئنت از دانشگاه علوم کاربردی ماگدبورگ-استاندال (آلمان) مطالعه خواهد کرد که چگونه فرهنگ دموکراتیک می تواند در محیط های غوطه ور کار کند و طراحی مدنی فضاهای اجتماعی را بررسی خواهد کرد.
  • کرسی حاکمیت و مقررات در دانشگاه پاریس دوفین|PSL (فرانسه) چالش های اقتصادی و اجتماعی متاواسر و پیامدهای آن را از نظر چارچوب نظارتی و حاکمیتی شناسایی و بررسی خواهد کرد.
  • رنسانس Numérique (فرانسه) برنامه‌ای از کارگاه‌های آموزشی با کارشناسان اروپایی و بین‌المللی برای بحث در مورد پذیرش اجتماعی، فرصت‌ها و تأثیر فناوری‌های فراگیر و همچنین ابزارهایی برای محافظت از کاربران در متاورس برگزار خواهد کرد.
  • Politecnico di Milano (ایتالیا) تأثیر اقتصادی و ارزش اجتماعی متاورس را برای جامعه و افراد با استفاده از ایتالیا و اقتصاد آن به عنوان مطالعه موردی مطالعه خواهد کرد.
  • دانشگاه صنعتی پوزنان (لهستان) بر توسعه واقعیت افزوده و سایر فناوری‌هایی تمرکز خواهد کرد که می‌توانند کیفیت زندگی افراد مستعد محرومیت اجتماعی را به دلیل سن، سلامت یا وضعیت خانوادگی آنها بهبود بخشند.
  • بالا آمدن (سوئد) دو موضوع مرتبط با متاورز را مطالعه خواهد کرد. این بر روی محاسبات جهانی و زیرساخت های ارتباطی که متاورس را در چارچوب راه حل های فناوری پایدار و کارآمد در منابع هدایت می کند، تمرکز خواهد کرد. همچنین الزامات کلیدی مورد نیاز سوئد برای اتخاذ یک برنامه آموزشی فراگیر در سراسر کشور را ارزیابی خواهد کرد.
  • دانشگاه آلیکانته (اسپانیا) یک صندلی آکادمیک در زمینه توسعه مسئولانه متاورس ایجاد خواهد کرد تا ارزیابی کند که آیا چارچوب قانونی موجود تضمین می کند که مردم به اندازه کافی محافظت می شوند و از کارآفرینان دیجیتال در گسترش فعالیت های تجاری خود حمایت می شود. این صندلی توسط Aurelio Lopez-Tarruella، دانشیار حقوق بین الملل خصوصی و مدیر گروه تحقیقاتی GIP-Law (UA) مدیریت خواهد شد.
  • سازمان تحقیقات علمی کاربردی هلند (TNO، هلند) بر آینده کار تمرکز خواهد کرد. تحقیقات توسط دکتر عمر عزیز نیاموت و دکتر سیلوی دایکسترا-سوداریسانان هدایت خواهد شد که ارزیابی خواهند کرد که آیا فناوری های نوظهور مانند XR اجتماعی مضرات کار از راه دور را کاهش می دهند یا خیر. TNO یک سازمان تحقیقاتی مستقل است که بر توسعه راه حل های نوآورانه متمرکز است که قدرت رقابتی صنعت و رفاه جامعه را تقویت می کند.
  • ما با محقق VR همکاری خواهیم کرد مل اسلیتر، که به اشتراک گذاری ایده بین این گیرندگان را تسهیل می کند تا گفت و گوی بین رشته ای در مورد متاورس در اروپا را تقویت کند.

متاورس در مراحل اولیه توسعه است، اما همکاری در صنعت، بخش عمومی، دانشگاه و جامعه مدنی می تواند به ما در پیشرفت در این فناوری های جدید در زمان ساخت کمک کند.

منبع