درک پتانسیل اقتصادی Metaverse

گزارش ایالات متحده همچنین نشان می دهد که چگونه شرکت های آمریکایی شروع به دیدن نشانه هایی از کارایی عملیاتی بیشتر در زمینه هایی مانند آموزش کارکنان در VR همهجانبه، بهبود کار از راه دور با واقعی تر کردن تعاملات آنلاین و ایجاد کپی های مجازی برای بهینه سازی فرآیندهای فیزیکی کرده اند. به عنوان مثال، با استفاده از شرکت‌های آمریکایی از دوقلوهای دیجیتالی برای بهینه‌سازی طراحی اشیا یا ساختمان‌ها قبل از شروع ساخت یا ساخت‌شان، این اتفاق می‌افتد، و این پتانسیل را برای صرفه‌جویی در وقت و هزینه کسب‌وکار ارائه می‌دهد.

آسیا اقیانوسیه در زمینه توسعه و پذیرش فناوری‌های متاورس پیشرو در جهان است. تجزیه و تحلیل سال گذشته به طور مستقل توسط Deloitte Center for the Edge تخمین زده است که تأثیر متاورس بر تولید ناخالص داخلی منطقه ای می تواند بین 0.8 تا 1.4 تریلیون دلار در سال تا سال 2035 باشد. ژاپن، تایوان و کره همگی اکوسیستم های صنعت واقعیت مجازی رو به رشدی دارند و مردم در حال یادگیری، معاشرت، خرید اقلام، بازی و دسترسی به شبکه های اجتماعی هستند. خدمات در پلتفرم های مجازی چندین دولت در منطقه، از جمله کره جنوبی و ژاپن، متاورژن را در برنامه های اقتصادی خود به نمایش گذاشته اند.

متاورس همچنان نویدهای قابل توجهی برای ایجاد خلاقیت و فرصت های اقتصادی در سراسر جهان دارد. به حداکثر رساندن پتانسیل آن به حفظ باز بودن مؤثر در سراسر اکوسیستم متاورس بستگی دارد، در حالی که تضمین‌های حفاظتی مناسب برای کاربران در هنگام تعامل با تجربه‌های همهجانبه دارد. انجام این کار مستلزم همکاری و همکاری مستمر شرکت های فناوری، سیاست گذاران، دانشگاهیان و جامعه مدنی در سطح جهانی است.

به همین ترتیب، این تحقیق نشان می‌دهد که اتحادیه اروپا در حال حاضر نرخ‌های نسبتاً بالایی از پذیرش کسب‌وکار برای فناوری‌هایی مانند AR و VR دارد – با نرخ‌هایی در اتحادیه اروپا (10٪) بالاتر از ایالات متحده (9٪). علاوه بر این، دستیابی به پایه های دیجیتالی قوی بخش کلیدی کمیسیون اروپا است دهه دیجیتال چشم انداز. مانند همتایان آمریکایی خود، مارک‌های خرده‌فروشی اروپایی هم‌اکنون در حال بررسی نحوه ارتباط با مصرف‌کنندگان در متاورس هستند. کشاورزان اتحادیه اروپا در حال آزمایش هستند که چگونه فناوری متاورس می تواند تولید را بهبود بخشد، و سازندگان خودروهای اروپایی در حال توسعه سیستم های مبتنی بر واقعیت مجازی برای طراحی و پیکربندی مجدد کارخانه ها و سیستم های آموزشی خود برای بهبود ایمنی و کارایی هستند. بر اساس این تحقیقات، ادامه توسعه موفقیت آمیز متاورس می تواند سالانه 259 تا 489 میلیارد یورو اضافی به تولید ناخالص داخلی منطقه تا سال 2035 کمک کند.

در بازارهای در حال توسعه مانند تایلند، هند و اندونزی که فناوری واقعیت مجازی هنوز متداول نیست، اقتصاد سازنده رو به رشدی وجود دارد و آنها با فناوری AR در جهان پیشرو هستند.. متاورس در حال ایجاد بازارهای جدید، انواع جدیدی از مشاغل، فرصت های شغلی جدید و گشودن راه های جدید کار در آسیا و اقیانوسیه است و سازندگان در خط مقدم نزدیک کردن به این آینده هستند.

یک GIF که تأثیر جهانی متاورس بر تولید ناخالص داخلی تا سال 2035 را نشان می دهد.

همانطور که این گزارش نشان می‌دهد، خاورمیانه و شمال آفریقا در سفری برای تحول اقتصادی و دیجیتالی شدن هستند و کسب‌وکارها و دولت‌های منطقه اشتهای فزاینده‌ای برای ابزارهای دیجیتال و همهجانبه جدید نشان می‌دهند. امارات متحده عربی (امارات متحده عربی) و عربستان سعودی (KSA) نقش پیشرو را ایفا می کنند و به طور فعال در اکوسیستم های متاورسر سرمایه گذاری می کنند. KSA در حال سرمایه‌گذاری یک میلیارد دلاری در پروژه‌های مرتبط با متافورس است زیرا به دنبال تبدیل شدن به یک مرکز فناوری جهانی است. به طور مشابه، دبی راه اندازی کرده است استراتژی متاورسبا تمرکز بر نوآوری در گردشگری، املاک، آموزش، خرده فروشی و خدمات دولتی، با هدف “تبدیل دبی به یکی از 10 اقتصاد برتر دنیا” بر اساس این تحقیق، فناوری‌های متاورس می‌توانند مزایای قابل توجهی را برای اقتصاد منطقه به همراه داشته باشند اقتصاد عربستان سعودی به طور بالقوه به 20.2 تا 38.1 میلیارد دلار تولید ناخالص اضافی تا سال 2035 خواهد رسید. در امارات متحده عربی، این مزایا می تواند به 8.8 تا 16.7 میلیارد دلار برسد.

این گزارش‌ها به نحوه استفاده از فناوری‌های فرا وجهی مانند واقعیت افزوده (AR) و واقعیت مجازی (VR) به صورت محلی نگاه می‌کنند. و آنچه ممکن است به آن نیاز داشته باشد به حداکثر رساندن فرصت‌های اقتصادی در هر کشور و منطقه به دولت‌ها و صنعت این امکان را می‌دهد تا درباره سیاست‌هایی که اتخاذ می‌کنند و جایی که تلاش‌های خود را متمرکز می‌کنند، تصمیم‌های مبتنی بر شواهد بگیرند. را گزارش هابه سفارش Meta و تولید شده توسط Deloitte، فرصت های اقتصادی قابل دستیابی در ایالات متحده، کانادا، خاورمیانه و شمال آفریقا، جنوب صحرای آفریقا، ترکیه و آسیا را بررسی می کند. ما همچنین پتانسیل اقتصادی متاورس را برای اتحادیه اروپا (EU) و بریتانیا تخمین زده ایم.

را بخوانید گزارشات کامل.

منبع

در حالی که متاورس هنوز در مراحل اولیه توسعه است، در حال حاضر امکان مشاهده پتانسیل آن در زمینه هایی مانند تحصیلات، بازی، سلامتی و تجارت. همانطور که فناوری‌های متاورس به طور گسترده‌تر مورد استفاده قرار می‌گیرند، فرصت‌های اقتصادی بیشتری مانند باز کردن بازارها و مدل‌های تجاری جدید، ایجاد راه‌های بهتر کار و تغییر آموزش و توسعه پدید می‌آیند. این سری جدید از تحقیقات پتانسیل اقتصادی متاورژن را برای کشورها و مناطق مختلف در سراسر جهان بررسی می کند.

این تحقیق نشان می‌دهد که ایالات متحده در موقعیت خوبی قرار دارد تا از پتانسیل متاورز استفاده کند و توسعه جهانی خود را رهبری کند – انتظار می‌رود که هر دو مزایای قابل توجهی برای اقتصاد ایالات متحده داشته باشند و می‌توانند بین 402 تا 760 میلیارد دلار در تولید ناخالص داخلی سالانه سهم داشته باشند. تا سال 2035. گزارش اشاره می‌کند که کسب‌وکارهای آمریکایی در حال حاضر از فناوری‌های متاورس برای ایجاد جریان‌های درآمدی جدید و بهبود جریان‌های موجود استفاده می‌کنند. برندها و خرده فروشان آمریکایی از قبل شروع به فروش نسخه های مجازی محصولات خود، علاوه بر کالاهای فیزیکی که قبلاً می فروشند، کرده اند. سایر شرکت‌های آمریکایی از متاورس برای بازاریابی کالاهای فیزیکی خود استفاده می‌کنند و مشتریان را قادر می‌سازند تا قبل از خرید با پوشش‌های مجازی تلاش کنند.