دقیق‌تر کردن ساعت‌های شبکه ما برای Metaverse

با PTP، ساعت‌های درون سرورها را می‌توان تا نانوثانیه همگام‌سازی کرد. ما معتقدیم که PTP این پتانسیل را دارد که همگام‌سازی واحدهای پردازش گرافیکی (GPU) را در مراکز داده امکان‌پذیر کند، که می‌تواند قابلیت‌های هوش مصنوعی بی‌سابقه‌ای را ایجاد کند که دستیابی به آن‌ها امروزه دشوار است. این سطح از دقت به اطمینان از همگام سازی نه تنها رایانه های امروزی در شبکه های ما، بلکه همچنین سیستم های پیشرفته ای که در آینده در شبکه های ما خواهند بود، کمک می کند. ما معتقدیم PTP به استانداردی برای حفظ زمان در شبکه‌های کامپیوتری تبدیل خواهد شد و جزء اساسی فناوری‌هایی خواهد بود که باعث می‌شود متاورس.

بیشتر بدانید چگونه ما در حال استقرار PTP هستیم.

منبع هر کاری که به صورت آنلاین انجام می دهید متکی به چندین سرور است که گاهی اوقات در چندین مکان پخش می شوند و همگی زمان دقیق و دقیقی را با یکدیگر حفظ می کنند. اگر این سرورها همگام نباشند، می تواند منجر به تاخیر و خطا یا حتی خرابی شبکه شود. بهبود همگام سازی نه تنها می تواند به طور قابل توجهی عملکرد را بهبود بخشد، بلکه فرصت هایی را برای ایجاد محصولات و خدمات جدید باز می کند.

امروز، ما اعلام می کنیم که پروتکل زمان دقیق (PTP) را در شبکه های مرکز داده خود مستقر می کنیم. PTP در سال 2002 معرفی شد و پروتکلی برای همگام سازی ساعت ها در رایانه است. سطح جدیدی از دقت و دقت زمان‌بندی را ارائه می‌دهد که به نفع همه فناوری‌های ما خواهد بود – چه مردم در حال ایجاد و تماشای Reels در فیس بوک و اینستاگرام، ارسال و دریافت پیام و برقراری تماس صوتی/تصویری در مسنجر، بازی و تماشای بازی در Facebook Gaming باشند. یا ساختن و کاوش در Meta Horizon Worlds.

PTP در حال حاضر به شدت توسط صنعت مخابرات پشتیبانی شده است، زیرا شبکه ها در حال انتقال به اتصال 5G هستند. اگرچه صنعت مخابرات بیش از یک دهه است که از PTP استفاده می کند، مراکز داده با امکانات عظیم در پذیرش PTP کند بوده اند – تا به حال. برای کمک به پذیرش صنعت PTP، ما این کار را انجام داده ایم همه سخت افزارها و نرم افزارهایی که برای پشتیبانی از PTP طراحی کرده ایم منبع باز است.