راه اندازی فیلترهای AR الهام گرفته از هنر مصر در اینستاگرام


امروز ما همکاری خود را با Art d’Egypte برای انتشار 11 فیلتر AR در اینستاگرام برای نمایشگاه Forever is Now II در اهرام جیزا اعلام می کنیم. این نمایشگاه آثار هنری آوانگارد و چیدمان های گروه متنوعی از هنرمندان – از جمله هنرمند فرانسوی JR، مجسمه ساز مصری احمد کرالی، هنرمند ایتالیایی امیلیو فرو و هنرمند گرافیتی فرانسوی-تونسی ال سید – و یک تجربه همهجانبه از هنر در پس زمینه نمادین اهرام جیزه. هر فیلتر دارای یک راهنما است، باستت، یک گربه متحرک با الهام از خدای مصر باستان به همین نام، که مردم را همراهی می‌کند تا تاریخچه هر اثر هنری و خلق آن را از طریق فیلم‌ها، تصاویر و تصاویر فراگیر بررسی کنند – همه با فناوری AR پشتیبانی می‌شوند. .

نسخه ی نمایشی فیلتر AR

«فناوری AR/VR به جامعه سازندگان ما پتانسیل بی‌نهایتی برای ساخت محتوای معنادار، الهام‌بخش و تأثیرگذارتر ارائه می‌دهد. از طریق همکاری با Art d’Egypte در فیلم Forever is Now II، امیدواریم یکی از راه‌هایی را که می‌توان به این هدف دست یافت و اینکه چگونه فناوری می‌تواند به افراد در سفر هنری غوطه‌ور شود، نشان دهیم.
– Fares Akkad، مدیر کشور، MENA در Meta.

سازندگان از سراسر اروپا و خاورمیانه، از جمله هادیه غالب، ماریسا، محمد الحبتور و برندون بی، از اولین کسانی بودند که فیلتر را آزمایش کردند و ویدیوهای تجربی ساختند و با دوستان و دنبال کنندگان خود در اینستاگرام به اشتراک گذاشتند.

«این تجربه سورئال و به یاد ماندنی بود. سورئال، زیرا ما در یکی از باستانی‌ترین مناظر جهان بودیم که فناوری واقعیت افزوده آینده‌نگر را تجربه می‌کردیم، و به یاد ماندنی چون رویکردی تازه و بدیع برای خلق محتوا بود. برای من به‌عنوان یک خالق، فیلترها روش بسیار جالبی برای دیدن اینکه چگونه فن‌آوری و هنر در کنار هم قرار می‌گیرند تا تجربه ما را بالا ببرند و بهبود بخشند، بود.»
– براندون باوم، خالق مستقر در بریتانیا

این اولین سرمایه‌گذاری XR ما در مصر است که با هدف ترکیب پوشش‌های دیجیتال با دنیای فیزیکی با ایجاد محتوای تعاملی، خلاقانه و همه‌جانبه حول یک تجربه انجام می‌شود. فناوری واقعیت افزوده نقش مهمی در متاورژن ایفا می‌کند و به جوامع بیشتری در سراسر جهان کمک می‌کند هنر را به روش‌های جدید و همه‌جانبه تجربه کنند.

منبع