رهبری مبارزه علیه خراشیدن برای استخدام

وویجر نرم‌افزار اختصاصی را برای راه‌اندازی کمپین‌های اسکرپینگ علیه فیس‌بوک و اینستاگرام و وب‌سایت‌هایی مانند توییتر، یوتیوب، لینکدین و تلگرام توسعه داد و از آن استفاده کرد. وویجر نرم افزار خراش خود را به گونه ای طراحی کرد که از حساب های جعلی برای حذف داده های قابل دسترسی کاربر هنگام ورود به فیس بوک، از جمله اطلاعات نمایه کاربران، پست ها، لیست دوستان، عکس ها و نظرات استفاده کند. وویجر از سیستم متنوعی از رایانه‌ها و شبکه‌ها در کشورهای مختلف برای مخفی کردن فعالیت‌های خود استفاده کرد، از جمله زمانی که متا حساب‌های جعلی را تحت تأیید یا بررسی قرار داد. Voyager فیسبوک را به خطر نینداخت، در عوض از حساب‌های جعلی برای حذف اطلاعات قابل مشاهده برای عموم استفاده کرد.

این خدمات در بسیاری از پلتفرم ها و مرزهای ملی عمل می کنند و نیازمند تلاش جمعی از سوی پلتفرم ها، سیاست گذاران و جامعه مدنی برای جلوگیری از سوء استفاده از این قابلیت ها هستند. متا به گرفتن ادامه خواهد داد عمل در برابر این نوع نهادها در مورد خراش دادن و کارهایی که می توانید برای محافظت از اطلاعات خود انجام دهید در ما بیشتر بیاموزید مرکز کمک.

منبع

شکایت ما ادعا می کند که Voyager شرایط خدمات ما را در برابر حساب های جعلی و خراش های غیرمجاز و خودکار نقض کرده است. ما به دنبال یک حکم دائمی علیه وویجر هستیم تا از مردم در برابر خدمات خراش دادن برای اجاره محافظت کنیم. شرکت‌هایی مانند وویجر بخشی از صنعتی هستند که بدون در نظر گرفتن کاربرانی که هدفشان هستند و برای چه هدفی، خدمات خراش دادن را به هر کسی ارائه می‌دهند، از جمله به عنوان راهی برای شناسایی رفتار مجرمانه افراد. این صنعت به طور مخفیانه اطلاعاتی را که مردم با جامعه، خانواده و دوستان خود به اشتراک می گذارند، بدون نظارت یا پاسخگویی جمع آوری می کند، و به گونه ای که ممکن است حقوق مدنی افراد را تحت تأثیر قرار دهد.

امروز، متا در حال مبارزه با یک سرویس خراش برای استخدام است و یک شکایت حقوقی علیه آزمایشگاه های وویجر در دادگاه فدرال در کالیفرنیا ارائه کرده است. آزمایشگاه های وویجر یک سرویس خراش و نظارت است که به طور نامناسب داده ها را از فیس بوک، اینستاگرام و سایر وب سایت ها جمع آوری می کند. ما حساب‌های Voyager را غیرفعال کردیم، این اقدام را برای اجرای شرایط و خط‌مشی‌های خود ثبت کردیم و از دادگاه خواستیم که Voyager را از فیس‌بوک و اینستاگرام منع کند.