شهرداری تنها مسئول در حوزه فرهنگی نیست

حجت‌الاسلام محسن روحانی، همچنین رفع این مسائل و مسائل بیشتر شهرداری‌ها در حوزه‌های فرهنگی، اجتماعی و.. با دفتر امام جمعه برگزار شد.

سعید معصومی گفت: شهرکهای شمال غرب نیازمند کار فرهنگی بیشتر است و لازم است با حل مسائل فرهنگی و کاهش آسیب های اجتماعی در محله های آسیب پذیرفته شود.

حسینی حجم برنامه‌های معاونت فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز در این دو منطقه را قابل توجه و قدردانی دانست و گفت: اثر بخشی بودن برنامه‌ها است که مردم به رضایت برسند و امید و نشاط اجتماعی در سطح جامعه بیشتر می‌شوند.

او گفت: قرار گرفتن در محل با مساجد برخی از کلاس‌ها در این مکان برگزار می‌شود و حق هزینه کلاس‌ها نیز به مساجد اختصاص داده می‌شود، این طرح شروع پیوند بین مساجد و فرهنگسراها در طرح مسجد محوری است.

امام جمعه شهرکهای شمال غرب شیراز نیز در خصوص مسائل و مشکلات فرهنگی در این منطقه از جمله تبلیغات ورودی سومین حرم اهل بیت، مسجد در این مناطق، عدم تغییر کاربری فرهنگسراها و… سخن گفت.

مشفقیان: در شهر شیراز حدود 27 فرهنگسرای وجود دارد که پراکندگی آن‌ها مطلوب نیست، در برخی از مناطق چند فرهنگسراست که در مناطقی که هیچ فرهنگسرایی وجود ندارد، گفته می‌شود.

حضور قوت‌ها و خرده‌فرهنگ‌ها در این مناطق را فرصتی برای استفاده از موقعیت‌های این مناطق از جامعه دانست و گفت: اگر الگو و طرح فرهنگی و چشم اندازه لازم برای جامعه ترسیم نکنیم با تصمیم‌گیری تصمیم‌گیری‌ها می‌شویم و به نتیجه مطلوب و اجتماعی و اجتماعی می‌رسیم. انسانی نمی‌رسیم.

او در خصوص طرح مسجد محوری هم گفت: در حال حاضر در طرح مسجد محوری حدود 112 مسجد نام تعیین شده و اولویت بندی در حوزه های مختلف انجام شده است که از مساجد در قبال ارائه یک سری خدمات و خدمات و امکانات، خدمات نیز می شود. .

سیده مریم حسینی گفت: با توجه به اینکه مهاجران بخش عمده‌ای از افرد هستند که یا خارج از شهر و یا از مرکز شهر به این منطقه مهاجرت کرده‌اند، نیاز به نقشه راه فرهنگی با الگوهای فکری و فرهنگی این شهر تهیه و تدوین و ذیل سند فرهنگی است. استان اجرا شود.

ناظر شورای ناظر در منطقه شش شهرداری شیراز در نهاد و دفتر امام جمعه در شمال غرب را فرصتی برای بهره مندی بیشتر از مطالعات فرهنگی اجتماعی و اخلاقی این مجموعه دانست و عنوان کرد: وحدتی که میان شهرهای مناطق شیراز ۶ و ۱۰ و دفتر نهاد. رهبری در مرکز شمال غرب شیراز، فرصتی برای حل مشکلات اجتماعی و فرهنگی این کاهش بیشتر است.

معاون شهردار شیراز گفت: بعد از دو سال تعطیلی در حال حاضر فرهنگسراها بازگشایی شده و برخی از آن‌ها هزینه دارند، برای اولین بار در طرح تابستانه شهرداری شیراز 18 هزار نفر از شهروندان شرکت کردند که این حجم از نام شهر را در هیچ کدام از آنها ثبت کردند. از برنامه های شهرداری غیرایم.

مصطفی مشفقیان در جلسه بررسی مسائل فرهنگی و اجتماعی در شمال غرب شیراز، در پاسخ به این سئوال که سازمان شهرداری فرهنگی چه می‌شود؟ گفت: در هر مناسبت آذین بندی متوسط ​​در سطح شهر میلیاردها تومان هزینه می‌برد، در این زمان که هیچ سازمان دیگری در میان نیست و اگر هر سازمانی برای محیط کاری خود یک بنر کار کند شهرداری کمتر و بودجه فرهنگی در جای خود دارد. دیگر صرف می شود.

مشفقیان همچنین در خصوص معضل سگ گردانی و بدحجابی با اشاره به اینکه حمل خودرو در اماکن عمومی ممنوع است، اما چه کسی به صورت قانونی با این موضوع می‌کند، گفت: نگهبان پارک یا پیاده راه سلامت ضابط قضایی نیست و نمی‌تواند مانع این موضوع شود. اما ما از ماموران امنیت اخلاقی با این موضوع حمایت می‌کنیم.

عضو شورای شهر شیراز نیز در این جلسه با اشاره به توسعه جمعیت این کلانشهر به سمت شمال غرب و غرب شهر، گفت: نیاز است نقشه راه فرهنگی متناسب با الگوهای فکری و فرهنگی این منطقه تدوین و ذیل سند استان فرهنگی اجرایی شود.

او گفت: مساجد و فرهنگسراها از توانایی خوبی برای مردم به همین دلیل لازم است که در این اماکن به صورت تمام وقت به روی روی باز باشد و از افراد با محله قبلی برای اجرای مسائل فرهنگی، هنری، اجتماعی و… استفاده شود.منبع شهردار منطقه ۱۰ شهرداری شیراز نیز در این نشست در خدمات مختلف و گستردگی ارائه شده توسط شهرداری‌ها به شهروندان. بیان کرد: خدمات شهرداری از قبل از تولد تا پس از مرگ ادامه دارد.