طراحی و ساخت ویلا در شمال ، مجموعه از پروژه های برتر معماری ایرانی

در اغلب ویلاهای دوبلکس ، طبقه اول به سالن پذیرایی و آشپزخانه اختصاص داده می شود و در طبقه دوم اتاق خواب های مورد نظر طراحی و ساخته می شود طراحی داخلی ویلا باغ . برای دسترسی به اتاق خواب نباید از بخش پذیرایی و فضاهای عمومی منزل به آن وارد شد. مثلا به جای پر کردن فضاهای اضافی با مبلمان بیشتر، روی خرید مبلمان مناسب تمرکز کنید. با توجه به فاصله زمانی کم بین پایتخت و این منطقه ، اغلب پایتخت نشینان راغب به تهیه ویلای برای سپری کردن ایام و خاطره سازی در این منطقه هستند . وجود نظم در چیدمان وسایل علاوه بر زیباتر کردن محیط ، در کاربردی تر شدن فضا نیز تاثیر گذار خواهد بود . در طراحی داخلی کلاسیک ویلا ارتفاع سقف و اندازه فضاها نسبت به طراحی داخلی منزل بسیار متفاوت می باشد که باید به این مورد نیز توجه کرد علاوه بر آن آپارتمان ها نور طبیعی محدودی دریافت می کنند این در حالی است که این محدودیت در طراحی ویلای دوبلکس وجود ندارد . در ویلاهای دوبلکس ، شما می توانید از این اکسسوری ها در هر دو طبقه استفاده کنید .

جالب است بدانید که در این سبک از طراحی استفاده از پنجره بسیار رایج می باشد از این رو بهتر از برای زیباتر شدن هر چه بیشتر محیط ، از پرده با طرح های گوناگون استفاده کنید . برای مثال می توان طراحی پله گرد را یکی از زیباترین و البته مشهورترین انواع آن دانست . جالب است بدانید که در ویلاهای دوبلکس و یا تریبلکس ، انواع مختلفی از طراحی پله وجود دارد ، که هر یک از آن ها دارای ویژگی ها و البته زیبایی منحصر به فردی می باشد . اما همان طور که ما فارسی زبان ها می گوییم؛ آب دریا را به قدر تشنگی باید چشید.

البته به این منظور نیست که ما زمان کمی را صرف طراحی ویلای شما میکنیم ، بلکه در مرحله اول بخش های مورد نیاز کارگاه جهت شروع ساخت که شامل : طراحی پلان ، طراحی حجمی ، طراحی نما و طراحی کانسپت کلی میشود را جلو میبریم و بعد از شروع کار ساخت به بخش دوم طراحی ویلا یعنی طراحی داخلی ویلا ، طراحی محوطه ویلا و طراحی جزییات اجرایی ویلا میپردایم. نخستین هزینه برای شروع طراحی یک ویلا، هزینه مربوط به انتخاب و خرید زمین است. جالب است بدانید که شما می توانید بر اساس شرایط آب و هوایی اقدام به انتخاب سبک مورد نظر و طراحی ویلا کنید .

آنچه از گذشته های دور در رابطه با ویلاهای دوبلکس و تریبلکس به ذهن آدمی متبادر می شود ، ویلاهای فاخری است که ساکنین آن را افراد متمول تشکیل می دهند . اما چنانچه زمینی که برای ویلاسازی انتخاب شده است ، مساحت کمی داشته باشد ، ساخت ویلای دوبلکس برای در اختیار قرار دادن فضای بیشتر به ساکنین بدون کم شدن متراز محوطه و فضای سبز است . چنانچه طراحی و ساخت ویلای دوبلکس فضای کافی را برای ساکنین ایجاد ننماید ، شرکت طراحی ویلا ، طرح و نقشه یک ویلای تریبلکس را به کارفرما پیشنهاد خواهند داد که تامین کننده نیازهای وی باشد . در روشنایی روز نمای خارجی سازه ها به دلیل وجود نور کافی به خوبی قابل مشاهده هستند اما در شب این بخش از بنا چندان به چشم نمی آیند، از این رو نورپردازی نمای ساختمان می تواند تاثیر بسیار خوبی را بر زیبا سازی ساختمان و کالبد شهری به همراه داشته باشد. در صورتی که تصاویر کافی از آنچه که میخواهید در نمای خارجی ویلا داشته باشید، ارائه کنید؛ کارشناس به طور شفاف میداند که چه چیزی مد نظر شما است.

هم چنین رنگ های شاد نظیر صورتی و یا زرد برای محیط های گرمسیر به کار می رود . در صورتی که تعداد فضاهای ایجاد شده با اختلاف ارتفاع نیمطبقهای بیشتر از یک تا دو مورد شود، به آن طراحی ساختاری نیمدوبلکس گفته میشود. سبک صنعتی همانطور که نام آن بیان میکند، الهام گرفته از فضاهای صنعتی و انبارها میباشد. طراحی ویلا در دماوند بسته به سبک انتخابی برای طراحی ویلا و متریال که در ساخت ویلا به کار می روند هزینه های متفاوتی دارد، بنابراین هنگام صحبت از هزینه طراحی ویلا در دماوند باید تمامی نکات در نظر گرفته شود، همچنین تیم طراح و سازنده نیز هزینه هایی دارند، این مسائل نیز بر هزینه نهایی طراحی ویلا در دماوند تاثیر گذار می باشد. هم چنین می توانید به منظور ایجاد تغییرات در طراحی نما و استفاده از رنگ در آن ، اقدام به بازسازی ویلا کنید . شما می توانید از لوسترهای فانتزی نیز به این منظور استفاده کنید . البته آب و هوای منطقه ای که شما در آن قرار دارید بسیار موثر در این امر می باشد . لواسانات منطقه ای گران قیمت از نظر ملک و املاک می باشد و ساخت و طراحی ویلا در ابعاد وسیع در این ییلاق از عهده بسیاری از مردم خارج است .

استفاده از وسایلی نظیر گلدان و یا تابلوهای نقاشی ، می تواند گزینه ی بسیار مناسبی برای اکسسوری باشد . در این پست ، یک پروژه ویلا دوبلکس فوق العاده ویژه را با متراژ کم ( متناسب با شرایط اقتصادی اکثریت جامعه ) ، برای شما عزیزان آماده کرده ایم. برای تهویه ی بهتر هوا میتوانید بازشوها را در دو سمت مقابل یکدیگر و با فاصله بیشتری از هم قرار دهید تا کوران هوا به وجود بیاید. هر چند این کار زمان زیادی میتواند از شما بگیرد، اما قطعاً نتیجه بسیار مورد قبولتر و بهتر خواهد بود؛ اما چه اقداماتی میتوانید انجام دهید تا با هزینهای کمتر یک ویلای لوکس و زیبا داشته باشید. در طراحی و ساخت یک ویلا مراقب باشید زیرا به سبک زندگی شما بستگی دارد.به جای یک سالن بزرگ, میتوانید از چند سالن برای طراحی داخلی ویلا دوبلکس خود استفاده کنید. سالن هایی که برای ورزش اعضای خانواده در نظر گرفته می شود ، استخرهای سرپوشیده ، بخش شاه نشین و موارد دیگری از این دست ، مولفه هایی هستند که در طراحی و اجرای ویلای تریبلکس مورد توجه قرار می گیرند . اما با یاری گرفتن از شرکت طراحی ویلا می توانید این فرآیند را با کمترین هزینه و دشواری طی کنید .

اما باید به این نکته توجه داشته باشید که هر کدام از این دو، فعالیت جداگانه ای را انجام می دهند و نقش کاملاً متفاوتی در باز سازی ویلا و منازل بر عهده می گیرند. بعضی از افراد هم در این دیوار عکس افراد و هنرمندهای مورد علاقه ی خود را نصب می کنند . نصب چراغ در محوطه ی بیرونی ویلا می تواند در شب منظره ی خارق العاده ای خلق کند . انبوه و درختانی است که از خانه ها پنجره های بزرگ زیادی دیده می شود. یکی از پر طرفدارترین نماهاست.که در طرح ها و رنگ های متنوعی قابل اجراست.نمای سیمانی یکی از مستحکم ترین نماهاست.یکی از مزیت های این متریال استحکام زیاد آن است که باعث دوام ساختمان میگردد.سرعت اجرای این نما بالاست و از لحاظ مالی به صرفه می باشد.این محصول در دسترس بوده و در دراز مدت پوسته پوسته نمیگردد.

یکی از مزیت های بزرگ در طراحی ویلای دوبلکس این است که شما می توانید مطابق با سبک زندگی خود اندازه فضاهای گوناگون را مشخص نمایید . بهتر است هر کدام از فضاهای موجود در محیط ویلا از یکدیگر تفکیک شود تا بتوانید با تمرکز بالاتری اقدام به طراحی ویلا کنید . طراحی ویلا در فضاهای دوبلکس و یا حتی تریبلکس اندکی دشوار تر از دیگر محیط ها خواهد بود . ویلاهای تریبلکس اغلب از امکانات خاص و ویژه ای برخوردار هستند که نمونه آن را در سایر انواع ویلا نمی توان دید . برای زیباتر شدن هرچه بیشتر فضا شما می توانید از یک الگو و یا ریتم خاص در چیدمان وسایل استفاده کنید . البته توجه به این نکته نیز بسیار مهم و اساسی است که در برخی از محل هایی که امروزه به مکان های خاص و پر طرفدار برای گردشگری و طبیعت گردی و ساخت و ساز مشتریان محترم تبدیل شده است و با نام شهرک های ویلایی لوکس و خاص در مناطق خوش آب و هوای شمال کشور و یا در اطراف شهرهای بزرگ از آن یاد می شود، به علت محدودیت های فضایی آن شهرک های مسکونی و مشخص بودن مرز بندی ها و بافت شهرک بودن امکان داشتن دید منحصر به فرد ویلا در تمام جهات برای مشتریان گاها امکان پذیر نیست و صرفا در طراحی المان هایی از قبیل بالکن ها و اتاق های شیشه ای ۳۶۰ درجه و…

سبک شناسی دکوراسیون داخلی شامل چه سبک هایی می شود؟ بعد از طراحی دکوراسیون داخلی ویلا بهتر است به سراغ محوطه نیز بروید . استفاده از متریال های گوناگونی نظیر شیشه نیز می تواند تاثیر بسیار زیادی در زیبایی راه پله داشته باشد . صاحبان خانه در مناطق ۱۰ و ۱۱ USDA می توانند زیتون را در فضای باز پرورش دهند، در حالی که بقیه باید گیاهان خود را در طول زمستان در داخل خانه نگهداری کنند. شرکت دکوراسیون هیرادانا قصد دارد در این مقاله شما عزیزان را با طراحی ویلا و نکاتی در خصوص آن آشنا کند . کوه مهرچال ، کند علیا ، نیکنام ده ، دشت هویج ، روستای افجه و روستای برگ جهان از نقاط دیدنی واقع شده در منطقه لواسانات هستند . چنانچه به یک طراح دکوراسیون داخلی در لواسان برای منزل یا ویلای خود نیاز دارید، شرکت هوم سازان با کیفیت ترین خدمات را در منطقه هوم سازان ارائه می دهد. زیرا این بخش نیز بسیار حائز اهمیت می باشد . شما می توانید برای طراحی دکوراسیون این نوع از ویلا ، از سبک هایی نظیر مدرن و یا حتی دکوراسیون کلاسیک نیز استفاده کنید .

با در نظر گرفتن مواردی از جمله متراژ ساخت، کیفیت مصالح و ساخت، سطح خدمات و امکانات ویلا، منطقه ساخت ویلا، ایجاد محوطه و نوع اسکلت و سازه ی ساخت می توان قیمت و هزینه ساخت یک ویلا در شمال را تخمین زد که قیمت و هزینه همه این موارد برای سال ۱۴۰۱ نسبت به سال های گذشته افزایش یافته است. همان طور که در قسمت های قبل به آن اشاره شد ، طراحی ویلای دوبلکس در هر منطقه ای ممکن است در ابعاد متفاوتی صورت گیرد . از این رو برخی افراد سعی در خرید زمینی هر چند کوچک در منطقه نموده و اقدام به ساخت ویلاهای دوبلکس و تریبلکس در زمین خود می نمایند . اما امروزه با ساخت ویلاهای کوچک دوبلکس و تریبلکس این ذهنیت رو به رنگ باختن است و کم کم حالت اشرافی و ویلاهای لوکس به موارد منحصر به فرد و خاصی محدود می گردد. استفاده از چراغ های فانتزی کوچک نیز انتخاب بسیار مناسب خواهد بود . سبک های گوناگونی به منظور طراحی ویلا وجود دارد ، که شما عزیزان می توانید بر اساس سلیقه ی شخصی خود و البته بودجه شخصی حق انتخاب داشته باشید .