فرصت های اقتصادی در متاورس: رویکردی سیاستی

به منظور ایجاد مسئولانه اقتصاد متافورس و اطمینان از اینکه نوآوری‌های آن تا حد ممکن به نفع افراد، کسب‌وکارها و پدیدآورندگان است، برای سیاست‌گذاران مهم است که قوانین عادلانه‌ای برای آن وضع کنند. فن آوری های وب 3 که مردم را ایمن نگه می دارد و نوآوری را ترویج می کند. در هسته خود، این قوانین باید:

  1. الف را بپذیرید رویکرد فناوری خنثی که بر روی «ریسک‌های یکسان، قوانین مشابه» تمرکز دارد.
  2. تشخیص که سیستم های غیر متمرکز نقشی ایفا می کنند در باز کردن فرصت های اقتصادی جدید با تقویت نوآوری، رقابت، قابلیت همکاری و قابلیت حمل
    مالکیت و هویت؛
  3. بیشتر در آغوش بگیر همکاری بین بخش دولتی و صنعت به عنوان یک پایه اساسی برای هر چارچوب نظارتی آینده.
با تأمل در تمام راه‌هایی که زندگی ما در طول سه دهه گذشته توسط انقلاب دیجیتال دگرگون شده است، واضح است که متاورس عرصه جدیدی از فرصت‌های اقتصادی را ارائه می‌دهد.

تخمین‌های اولیه نشان می‌دهد که سهم اقتصادی فراجهان جهانی را می‌توان ارزیابی کرد بیش از 3 تریلیون دلار تا سال 2031. قبلا، پیش از این، مکان هایی مانند دبی، سئول و تایوان در حال پیشروی با برنامه هایی برای استفاده از متاورژن هستند. و فرصت های جدیدی در طیف گسترده ای در حال ظهور هستند صنایع، از آموزش، آموزش، کار از راه دور و موارد دیگر؛ و همچنین فرصت هایی برای سازندگان برای ایجاد اشکال جدید هنر و سرگرمی، ایجاد روابط مستقیم و سودآورتر با مخاطبان خود و تعامل با افراد بیشتری به روش هایی فراتر از محدودیت های فناوری امروزی.

درست بیش از یک سال پیش، ما دیدگاه خود را به اشتراک گذاشتیم برای متاورس: عصر جدیدی از اینترنت که بر پایه تجربیات همهجانبه و یکپارچه بنا شده است. از آن به بعد، ما برخی از افکار اولیه اضافی را به اشتراک گذاشته ایم پیرامون مزایایی که متاورس به ارمغان خواهد آورد، اهمیت ساخت آن به روشی باز و قابل تعامل، و نیاز حیاتی به همکاری بین بخش خصوصی، قانونگذاران، جامعه مدنی، دانشگاه ها و گروه های مختلف مردمی که آن را تجربه خواهند کرد. ما هم کار کردیم با سایر سازمان‌هایی که به همان اندازه مشتاق پتانسیل متاورس برای ایجاد آن هستند انجمن استانداردهای متاورس – تلاشی در سطح صنعت برای اطمینان از اینکه متاورس بر اساس استانداردهای باز ساخته شده است.

این سه اصل با جزئیات بیشتری در مقاله بحث ما بررسی شده است. ما مشتاقانه منتظر ادامه همکاری با شرکای صنعتی و سیاست گذاران در ساخت متاورس هستیم.

منبع مهمتر از همه، دو مؤلفه کلیدی برای موفقیت اقتصادی متاورس – قابلیت همکاری و قابلیت حمل – با پذیرش بیشتر فناوری های وب 3 تقویت می شود. قابل درک است که سیاست گذاران توجه قابل توجهی به کاربرد فناوری بلاک چین در خدمات مالی، چه در قالب استیبل کوین، ارزهای رمزنگاری شده یا صرافی های رمزنگاری شده دارند، اما مهم است که بدانیم بلاک چین همچنین کاربردهای غیرمالی گسترده ای دارد که می تواند برای اقتصاد فراجهانی به عنوان مثال، دارایی های غیر مالی مبتنی بر بلاک چین، مانند توکن های غیر قابل تعویض (NFT)، موقعیت خوبی برای ایجاد مالکیت اشیاء دیجیتال در متاورس دارند و افراد را قادر می سازند تا تجربیات و جهان ها را به گونه ای هدایت کنند که پلتفرم ها در حال حاضر اجازه نمی دهند.