متاورس ممکن است مجازی باشد، اما تاثیر آن واقعی خواهد بود

در حالی که واقعیت مجازی اکنون اینجاست و در حال حاضر تأثیر واقعی دارد، بسیاری از آنچه ما برای متاورس متصور می‌شویم هنوز حدود یک دهه باقی مانده است و برای درست کردن آن نیازمند همکاری در بین صنایع و با کارشناسان، دانشگاهیان، جامعه مدنی، دولت‌ها و تنظیم‌کننده‌ها است. ما این گفتگوها را زود آغاز می کنیم و امیدواریم که این کمپین به ایجاد گفتگو و همکاری بیشتر در صنایع و با کارشناسان در اروپا و فراتر از آن کمک کند.

منبع

The metaverse نحوه ارتباط افراد، رشد کسب‌وکارها و درآمد سازندگان را متحول می‌کند و تجربیات اجتماعی بهتری را نسبت به هر چیزی که امروزه آنلاین وجود دارد به ارمغان می‌آورد. کمپین جدید ما، “تاثیر واقعی خواهد بود” که از 5 سپتامبر در چندین کشور اروپایی اجرا می شود، اولین نگاهی به مردم از این مزایا خواهد داشت. به عنوان مثال، در متاورس، ما قادر خواهیم بود به صورت سه بعدی بیاموزیم – مطالعه معماری، تاریخ یا حتی هندسه اولیه را به روشی که تخته‌های سفید و صفحه‌های تخت نمی‌توانند انجام دهند، زنده کنیم. همچنین امکانات بی پایانی برای آموزش متخصصان مراقبت های بهداشتی وجود دارد – از تمرین جراحی در محیط های مجازی تا آموزش اولین پاسخ دهندگان بدون قرار دادن آنها در موقعیت های خطرناک.

متاورس همچنین می تواند تأثیر واقعی بر اقتصاد دیجیتال اروپا داشته باشد. یک کاغذ سفید گروه تحلیلی برای Meta تخمین می زند که اگر پذیرش متاورس در اروپا به طور مشابه با فناوری تلفن همراه رشد کند، می تواند پس از یک دهه با سهم 440 میلیارد دلاری در تولید ناخالص داخلی منطقه همراه باشد.