متا از هیئت نظارت می خواهد در مورد سیاست های اطلاعات نادرست COVID-19 مشاوره دهد


متا از هیئت نظارت در مورد اینکه آیا اقدامات لازم برای رسیدگی به اطلاعات نادرست خطرناک COVID-19 که در شرایط فوق‌العاده در زمان شروع همه‌گیری معرفی شده‌اند، می‌خواهد به قوت خود باقی بماند، زیرا بسیاری از کشورهای جهان، البته نه همه آنها، به دنبال بازگشت به وضعیت بیشتر هستند یا خیر. زندگی معمولی.

اطلاعات نادرست مرتبط با COVID-19 در دو سال گذشته و بیشتر خطرات منحصر به فردی را برای سلامت و ایمنی عمومی ایجاد کرده است. برای اینکه کاربران خود را ایمن نگه داریم و در عین حال به آن‌ها اجازه می‌دهیم درباره این موضوع مهم بحث و بیان کنند، خط‌مشی اطلاعات نادرست مضر خود را در روزهای اولیه شیوع بیماری در ژانویه 2020 گسترش دادیم. پیش از این، متا تنها زمانی اطلاعات نادرست را حذف کرد که شرکای محلی با تخصص مرتبط به آن گفتند. یک محتوای خاص (مانند یک پست خاص در فیس بوک) می تواند در خطر آسیب فیزیکی قریب الوقوع نقش داشته باشد. این تغییر به این معنی بود که برای اولین بار، این سیاست حذف کل دسته‌بندی ادعاهای نادرست را در مقیاس جهانی فراهم می‌کرد.

در نتیجه، متا اطلاعات نادرست COVID-19 را در مقیاسی بی سابقه حذف کرده است. در سطح جهان، بیش از 25 میلیون قطعه محتوا از زمان شروع همه گیری حذف شده است. تحت این سیاست، متا شروع به حذف ادعاهای نادرست در مورد پوشش، فاصله گذاری اجتماعی و قابلیت انتقال ویروس کرد. در اواخر سال 2020، زمانی که اولین واکسن در دسترس قرار گرفت، ما همچنین شروع به حذف ادعاهای نادرست بیشتر کردیم، مانند مضر یا بی اثر بودن واکسن. سیاست متا در حال حاضر حذف 80 ادعای نادرست متمایز را فراهم می کند درباره COVID-19 و واکسن ها

متا به مبارزه با اطلاعات نادرست COVID-19 و ارائه اطلاعات قابل اعتماد به مردم متعهد است. با تکامل همه‌گیری، زمان آن فرا رسیده است که از هیئت نظارت در مورد اقدامات خود برای رسیدگی به اطلاعات نادرست COVID-19، از جمله اینکه آیا مواردی که در روزهای اولیه یک بحران جهانی فوق‌العاده معرفی شده‌اند، رویکرد درستی برای ماه‌ها باقی می‌مانند و یا خیر، نظر بگیریم. سال های جلوتر جهان از سال 2020 به طور قابل توجهی تغییر کرده است. ما اکنون تغییر کرده ایم مرکز اطلاعات COVID-19 متاو راهنمایی مقامات بهداشت عمومی به راحتی در دسترس است. مرکز اطلاعات COVID-19 متا بیش از دو میلیارد نفر را در 189 کشور به اطلاعات مفید و معتبر COVID-19 متصل کرده است.

خود بیماری همه گیر نیز تکامل یافته است. در بسیاری از کشورها که نرخ واکسیناسیون نسبتاً بالاست، زندگی به طور فزاینده ای به حالت عادی باز می گردد. اما این در همه جا صدق نمی کند و سیر همه گیر به طور قابل توجهی در سراسر جهان متفاوت خواهد بود – به ویژه در کشورهایی با نرخ واکسیناسیون پایین و سیستم های مراقبت بهداشتی کمتر توسعه یافته. مهم است که هر سیاستی که متا اجرا می کند برای طیف کامل شرایطی که کشورها در آن قرار دارند مناسب باشد.

متا اساساً متعهد به بیان آزاد است و ما معتقدیم که برنامه‌های ما راه مهمی برای شنیدن صدای مردم هستند. اما برخی اطلاعات نادرست می‌تواند منجر به خطر قریب‌الوقوع آسیب فیزیکی شود و ما مسئولیت داریم که اجازه ندهیم این محتوا تکثیر شود. سیاست های موجود در ما استانداردهای جامعه به دنبال حفظ آزادی بیان و جلوگیری از این محتوای خطرناک هستند. اما حل تنش‌های ذاتی بین آزادی بیان و ایمنی آسان نیست، به‌ویژه زمانی که با چالش‌های بی‌سابقه و سریع روبه‌رو می‌شویم، همانطور که در همه‌گیری بوده‌ایم. به همین دلیل است که در این مورد از هیئت نظارت نظرخواهی می کنیم. رهنمودهای آن همچنین به ما کمک می کند تا به شرایط اضطراری بهداشت عمومی آینده پاسخ دهیم.

هیئت نظارت برای اعمال قضاوت مستقل، به عنوان یک کنترل و تعادل توسط متخصص برای متا، با توانایی تصمیم گیری الزام آور در مورد موارد خاص محتوایی و ارائه نظرات مشاوره ای غیر الزام آور در مورد خط مشی های خود، ایجاد شد. ما درخواست نظر مشورتی از هیئت نظارت در مورد اینکه آیا اقدامات فعلی متا برای رسیدگی به اطلاعات نادرست COVID-19 تحت خط مشی اطلاعات غلط بهداشتی مضر ما همچنان مناسب است یا خیر، درخواست می کنیم. یا اینکه آیا باید این اطلاعات نادرست را از طریق روش‌های دیگر، مانند برچسب‌گذاری یا تنزل رتبه آن مستقیماً یا از طریق برنامه راستی‌آزمایی شخص ثالث، بررسی کنیم.

منبع