متا در UNGA 2022 | متا

از طریق این تعهد، ما همچنان به سرمایه‌گذاری در واکنش به بحران و پروتکل‌های روی پلتفرم‌های خود و در همکاری با صنعت، دولت و شرکای سازمان‌های غیردولتی برای از بین بردن محتوای تروریستی و مضر آنلاین ادامه می‌دهیم. همین هفته گذشته اعلام کردیم دو تا جدید شراکت تمرکز بر ایجاد تاب آوری و راه حل های مبتنی بر جامعه در مواجهه با افراط گرایی. ما مشتاقانه منتظر ادامه این کار هستیم زیرا سال آینده ریاست هیئت عامل GIFCT را بر عهده می گیریم.

فهرست کامل برنامه های ما را در حاشیه UNGA ببینید.

منبع

اگرچه ساخت متاورس سال ها طول می کشد، ما در حال حاضر پتانسیل آن را برای پیشبرد اهداف جهانی می بینیم. برنامه های کاربردی بی پایان هستند. واقعیت‌های مجازی و افزوده به تنهایی می‌توانند از انواع اهداف جهانی پشتیبانی کنند، از آموزش پزشکی از راه دور تا پیشبرد سلامت (SDG 3)، تا کمک به رهبران محلی برای تجسم افزایش سطح دریا برای کاهش اثرات تغییرات آب و هوایی (SDG 13). ما می دانیم که در میان این دریا از فرصت ها، باید گام های دقیقی برداریم تا اطمینان حاصل کنیم که متاواژه تجسم SDG ها است، نه مصالحه. بسیاری از این برنامه ها هنوز نوپا هستند و برای درست شدن نیاز به زمان، خلاقیت، همکاری و مشارکت دارند. اهداف جهانی چارچوبی را در اختیار ما قرار می‌دهند که ما به آن نیاز داریم تا اطمینان حاصل کنیم که متاواژه تغییرات مثبت اجتماعی و توسعه پایدار را به همراه دارد.

این تلاش‌ها برای همکاری فرامرزی بیش از هر زمان دیگری مهم است، زیرا همچنان می‌بینیم که اینترنت آزاد و باز چقدر شکننده است. افزایش پراکندگی اینترنت خطرات قابل توجهی را برای مزایای اینترنت آنگونه که ما می شناسیم به همراه دارد و همکاری های بین المللی نقش مهمی در کمک به محافظت از آینده اینترنت باز ایفا می کند.

همکاری چند ذی‌نفع در دستیابی به اهداف مشترک ما، که شامل این اهداف می‌شود، حیاتی است حفاظت از سلامت و ایمنی، ترویج صلح و امنیت، و ایجاد فرصت اقتصادی. به همین دلیل ما هستیم مفتخریم که تعهد استوار خود را به دعوت به اقدام کرایست چرچ و ما را ادامه دهیم با انجمن جهانی اینترنت برای مقابله با تروریسم (GIFCT) همکاری کنید عضویت خود را گسترش دهند و راه حل های فنی بین پلتفرمی خود را پیش ببرند.

این هفته، رهبران جهان بار دیگر در مجمع عمومی سازمان ملل متحد (UNGA) گرد هم خواهند آمد. نیک کلگ، رئیس امور جهانی متا، هیئت مدیره ما را به نیویورک هدایت خواهد کرد تا در مورد تعهدات ما برای حمایت از اصول قانون گفتگو کند. پیمان جهانی سازمان ملل متحد و با سازمان ملل متحد، دولت ها، جامعه مدنی و سایر نهادهای بخش خصوصی برای تسریع در اجرای اهداف توسعه پایدار سازمان ملل متحد (SDGs)، در حالی که در مورد همکاری پیرامون پیمان جهانی دیجیتال و اجلاس سران آینده در سال 2024 بحث می شود، همکاری کنید.

از طریق سازمان ملل، دولت‌ها می‌توانند برای کمک به حفظ زیرساخت فنی مشترکی که اینترنت باز در مقیاس جهانی به آن نیاز دارد، با یکدیگر همکاری کنند و به هدایت گسترش اینترنت به سه میلیارد نفری که در حال حاضر بدون ارتباط هستند کمک کنند. ما از پیمان جهانی دیجیتال و آخرین تلاش سازمان ملل برای توسعه «اصول مشترک برای آینده دیجیتال باز، آزاد و ایمن برای همه» حمایت می کنیم، به ویژه در حالی که این پیمان برای نشست سران آینده در سال 2024 برای رسیدگی به مسائل کلیدی دیجیتال از جمله اجتناب از اینترنت آماده می شود. تکه تکه شدن به همین ترتیب، ما نیز امضاء کننده آن هستیم تعهد کپنهاگ در مورد فناوری و دموکراسی – تعهد جهانی و چندجانبه فناوری های دیجیتال برای محافظت و ترویج اینترنت باز، دموکراسی و حقوق بشر.

حرکت به سمت همکاری چند ذینفع به سمت آینده و تکامل بعدی اینترنت گسترش می یابد: متاورس. در حالی که ما بر ساختن پلتفرم محاسباتی بعدی متمرکز هستیم، می دانیم که این کار را به تنهایی انجام نخواهیم داد. تیم‌های ما در بخش‌های مختلف کار می‌کنند تا مدل‌های جدیدی از حکمرانی را ابداع کنند که به صنعت کمک می‌کند تا به شکل مسئولانه‌ای متواتر را بسازد و اطمینان حاصل کند که پتانسیل آن را به حداکثر می‌رسانیم تا نیروی مثبتی برای شمول و برابری در سراسر جهان باشد.