متا و BMW: تجربه‌های واقعیت مجازی و واقعیت مجازی در جاده

این سوال در قلب است همکاری متا با BMW. هدف از این پروژه تحقیقاتی مشترک که در سال 2021 اعلام شد، بررسی این موضوع است که چگونه واقعیت افزوده و مجازی (AR و VR) می‌توانند روزی در وسایل نقلیه هوشمند ادغام شوند تا تجربه مسافران را افزایش دهند.

در ادامه، امیدواریم به همکاری با BMW ادامه دهیم تا از قابلیت‌های رو به رشد درک ماشین‌های خودروهای مدرن برای فعال کردن موارد استفاده در آینده استفاده کنیم. دسترسی به سیستم موقعیت یابی دقیق 6DOF خودرو به ما امکان می دهد محتوای مجازی قفل شده در جهان را خارج از خودرو، مانند شناسایی نقاط دیدنی و سایر نقاط مورد علاقه، ارائه دهیم. ما انتظار داریم که این قابلیت برای عینک های AR آینده و دستیاران هوش مصنوعی شخصی ارزشمند باشد.

این یک چشم انداز هیجان انگیز است، و این جاده ای است که ما متعهد به سفر هستیم.

منبع

حداقل تا الان اینطور بود.

چالش پذیرفته شد

در یک محیط متحرک – به طور دقیق تر، در یک قاب مرجع غیر اینرسی – این دو حالت در تضاد هستند زیرا دوربین ها حرکت را نسبت به داخل خودرو مشاهده می کنند، در حالی که IMU ها شتاب و سرعت چرخش را نسبت به جهان اندازه گیری می کنند. این عدم تطابق به معنای یک هدست VR است متا کوئست 2 در حال حاضر نمی تواند محتوای مجازی پایدار را هنگام سفر در داخل وسیله نقلیه در حین چرخش و/یا شتاب نمایش دهد.

هیچ چیز کاملاً شبیه ندای جاده باز نیست. صرف نظر از مکالمه با کیفیت در یک سفر جاده ای حماسی، لذت بردن از پادکست یا آلبوم مورد علاقه شما، تقریباً همه خاطرات خوبی در اتومبیل دارند. اما اگر بتوانیم زمان صرف شده در خودروها را بیشتر از همیشه سازنده، اجتماعی و سرگرم کننده کنیم، چه؟

این یک شاهکار بزرگ بود زیرا پس از انتقال سیستم ردیابی به Meta Quest Pro، به ما این امکان را داد که با استفاده از دوقلو دیجیتالی ماشین، اشیاء مجازی را به دقت به یک ماشین در حال حرکت متصل کنیم. ما با استفاده از این سیستم جدید ردیابی و ردیابی، توانسته‌ایم برخی از تجربیات متقاعدکننده و واقعیت ترکیبی مسافران را در اتومبیل‌های در حال حرکت به نمایش بگذاریم. متا کوئست پرو. گام بعدی اضافه کردن مکان خودرو نسبت به جهان است که رندر قفل شده در جهان را فعال می کند.

اگر درست متوجه شویم، این فناوری می‌تواند سفر در ماشین‌ها، قطارها، هواپیماها و فراتر از آن را متحول کند، شکل‌های جدیدی از ارتباطات هندزفری، سرگرمی و ابزار را باز کند – ارزشی بسیار بیشتر از صفحه‌نمایش‌ها و ابزارهایی که عادت به دیدن در آن‌ها داریم به ما بدهد. وسایل نقلیه امروز

یک GIF نمایشی تحقیقاتی از ویژگی‌های واقعیت افزوده داخل یک BMW را نشان می‌دهد.

Oculus Insight در مقابل جاده باز

هدست‌های واقعیت مجازی به تعدادی سنسور مجهز شده‌اند، اما وسایل نقلیه متحرک چالشی دشوار هستند، زیرا فناوری ردیابی مانند Oculus Insight از سنسورهای حرکت اینرسی (IMU) و دوربین‌ها برای تخمین دقیق مکان و حرکت هدست استفاده می‌کند.

برای حل این مشکل، ما با BMW همکاری کردیم تا داده‌های IMU را از آرایه سنسور یک خودروی BMW به‌صورت بلادرنگ در سیستم ردیابی خود بگنجانیم. عینک تحقیقاتی پروژه آریا. این اطلاعات اضافی به سیستم اجازه می دهد تا موقعیت عینک را نسبت به خودرو محاسبه کند.