نقش تبلیغات دیجیتال در رشد بلندمدت برند

نتایج همچنین نشان می‌دهد که اندازه و ارتباط اثرات تأثیر بلندمدت تبلیغات به طور قابل‌توجهی در صنعت متفاوت است:

 • تقریباً 80٪ از کل هزینه تبلیغات در فناوری و محصولات بادوام بازده بلندمدت ایجاد می کند.
 • ROI کوتاه مدت در CPG بیشتر از بازگشت سرمایه بلندمدت، در 42٪ بود. با این حال، حتی در CPG، اثرات بلندمدت برای اضافه کردن مقدار قابل توجهی ROI اضافی یافت شد که تنها با نگاه کردن به تأثیر کوتاه مدت اندازه‌گیری نمی‌شد.

ROI برای Heineken

این تحقیق نشان داد که اگر برندها فقط به اثرات کوتاه مدت آن نگاه کنند، سهم تبلیغات دیجیتال را کم ارزش می دانند. همچنین راه‌هایی را شناسایی کرد که برندها می‌توانند رشد بلندمدت را در برنامه‌های متا ایجاد کنند:

 • مخاطبان گسترده را هدف قرار دهید: کمپین هایی که مخاطبان گسترده ای را هدف قرار می دهند برای افزایش بازگشت سرمایه بلندمدت برند مهم هستند.
 • از چندین فرمت از جمله ویدئو استفاده کنید.
 • هدف برای قرار گرفتن در معرض کافی: فراوانی میانگین تعداد دفعاتی است که یک فرد در معرض یک کمپین تبلیغاتی قرار می گیرد. هدف تبلیغ‌کنندگان باید دو یا بیشتر در هفته باشد.
 • اجرای کمپین‌ها برای مدت طولانی‌تر: دوره‌های کمپین طولانی‌تر در افزایش فروش بلندمدت از طریق برندسازی مؤثرتر است.

آزمایش نیز کلید موفقیت است. توچی می‌گوید Heineken یک «برنامه یادگیری» را اجرا می‌کند که منجر به بهبود مستمر رویکرد تبلیغاتی آن‌ها می‌شود و به نقاط بین بازاریابی عملکرد و برندسازی می‌پیوندد.

هاینکنیکی از برندهای شرکت کننده در این مطالعه، با در نظر گرفتن اثرات بلندمدت، با در نظر گرفتن اثرات بلندمدت، بازدهی هزینه تبلیغات در فیس بوک و اینستاگرام 71 درصد افزایش یافت.

تحقیق نشان داد که:

 • برندسازی یک عنصر حیاتی برای موفقیت بلندمدت عملکرد تجاری است. کسب‌وکارها ارزش کلی تبلیغات را کمتر از ارزش‌گذاری می‌کنند، اگر تأثیر بلندمدت را اندازه‌گیری نکنند.
  • در تمام مطالعات در این تجزیه و تحلیل، ROI بلندمدت تقریباً 60٪ از کل ROI را تشکیل می دهد.
 • کانال‌های دیجیتالی مانند فیس‌بوک، اینستاگرام، ویدیوی آنلاین و نمایش دیجیتال تأثیر قابل‌توجهی بر درآمد بلندمدت برندها دارند.
  • فیسبوک و اینستاگرام در چهار مطالعه از پنج مطالعه از نظر بازده کل (با ترکیب بازگشت سرمایه کوتاه مدت و بلندمدت) از تلویزیون بهتر عمل کردند.
  • برنامه‌های متا 52 درصد ROI کل بالاتر از کانال متوسط ​​داشتند.

“تأثیر مشاهده شده دراز مدت سرمایه گذاری ما در پلتفرم های دیجیتال، درک ما را از نقشی که دیجیتال می تواند در ترکیب ارتباطات ما ایفا کند، تغییر داد. [by demonstrating that digital makes an] سهم مهمی در دسترسی ذهنی برندهای ما در بلندمدت است.» – آلبرتو توچی، رئیس رسانه و دیجیتال برای ایتالیا و اسپانیا در Heineken

برندسازی برای موفقیت بلندمدت عملکرد تجاری بسیار مهم است. مردم به طور فزاینده ای زمان بیشتری را در کانال های دیجیتال صرف می کنند. در واقع، طبق شاخص وب جهانی، مصرف کنندگان 72 درصد از زمان رسانه ای خود را صرف کانال های دیجیتال می کنند. با توجه بیشتر بازاریابان به بازگشت سرمایه (ROI) به دلیل تورم و رکود اقتصادی، این سوال که آیا می‌توانید با کانال‌های دیجیتال یک برند بسازید، به یک سوال مهم تبدیل شده است.

خلاصه ای از یافته های گزارش کلیدی را بخوانید.

منبع

تحقیقات مستقل جدید توسط Nielsen، Nepa و GfK و به سفارش متا، به این سوال می پردازد و نشان می دهد که تبلیغات دیجیتال و برنامه های متا به بازگشت سرمایه طولانی مدت کمک می کنند. با استفاده از مدل‌سازی آمیخته بازاریابی پیشرفته، پنج مطالعه در کشورها و دسته‌های مختلف اروپایی – از جمله CPG، فناوری و بادوام و بیش از 3500 کمپین – برای محاسبه بازگشت سرمایه کوتاه‌مدت و بلندمدت تبلیغات در کانال‌های رسانه‌ای مختلف انجام شد.

در این مصاحبه ویدیویی می توانید مطالب بیشتری را از آلبرتو توچی بشنوید.

بهترین روش ها برای تأثیر طولانی مدت بر متا