نگاهی دقیق تر: اولین گزارش سالانه حقوق بشر متا

ساختار گزارش از ارکان سیاست حقوق بشر پیروی می کند. این اولین برداشت ما از گزارش افشای حقوق بشر عمیق است – کاری که توسط تعداد کمی از شرکت‌ها انجام شده است. مشابه نحوه گزارش ما در مورد فعالیت های پایداری خود در هر سال، این گزارش به عنوان یک افشای منظم سالانه در مورد نحوه پرداختن به تأثیرات حقوق بشری که مردم می توانند انتظار دیدن آن را به طور منظم داشته باشند، عمل می کند.

همانطور که ما همچنان به فناوری‌های آینده و متاورز پیش رو نگاه می‌کنیم، بر ساختن راه‌هایی که برای همه فراگیر و توانمند باشد متمرکز خواهیم بود.

منبع

امیدواریم این گزارش با روحیه ای که ما نوشتیم خوانده شود: به عنوان تلاشی واقعی برای بیان داستان در حال تکامل مدیریت خطرات حقوق بشری، افشای اقدامات و بینش ها با فروتنی، و ایجاد روشی قوی برای انجام کارهای بیشتر. ما هم راه اندازی می کنیم یک وبسایت امروز به چندین زبان در دسترس است تا اطلاعات بیشتری در مورد فعالیت حقوق بشری خود به اشتراک بگذاریم.

همانطور که ما متعهد شد برای انجام، امروز ما متا را منتشر می کنیم اولین گزارش سالانه حقوق بشر2020 و 2021 را پوشش می دهد، که به جزئیات چگونگی رسیدگی به نگرانی های بالقوه حقوق بشر ناشی از محصولات، سیاست ها یا شیوه های تجاری ما می پردازد. این گزارش بر اساس کارهایی است که ما از سال 2018 در زمینه افشای ارزیابی‌های تاثیرات حقوق بشر انجام داده‌ایم و همچنین بر روی تعهدی که در متا انجام دادیم سیاست حقوق بشر گزارشی سالانه در مورد بینش و اقدامات خود از کار حقوق بشری خود ارائه دهیم. ما به دنبال این بوده ایم که این گزارش و فعالیت حقوق بشری خود را در سازمان ملل متحد ارائه کنیم. اصول راهنمای تجارت و حقوق بشر.

داخل گزارش

در نهایت، گزارش کار ما را مورد بحث قرار می دهد افزایش دادن ایمنی نوجوان در اینستاگرام، کار ما برای مبارزه با استثمار کودکان ادامه دارد واتس اپ، فیسبوک و اینستاگرام و سرمایه گذاری های قابل توجه ما تیم‌ها و فناوری‌هایی را برای محافظت بهتر از انتخابات آزاد و منصفانه تشکیل داده‌ایم، از جمله تیم‌های اختصاصی متمرکز بر یکپارچگی انتخابات و محصولاتی که افراد مرتبط و قابل اعتماد را به ارمغان می‌آورند. اطلاعات رای گیری.

با نگاه به آینده

این گزارش توضیح می دهد که چگونه ما سیاست داده، تیم پاسخگویی مجری قانون و ارزیابی های دقیق ما با هم کار می کنند تا از افراد در برابر نظارت غیرقانونی یا بیش از حد دولتی محافظت کنند. این نقش مهم را برجسته می کند رمزگذاری انتها به انتها در WhatsApp برای محافظت از حریم خصوصی افراد – به ویژه روزنامه نگاران و مدافعان حقوق بشر – و نحوه عملکرد ما بازی می کند گسترش آن به دیگر برنامه های پیام رسانی ما. ما نشان می‌دهیم که چگونه ریسک‌های مربوط به قاچاق انسان و بهره‌کشی را از طریق ویژگی‌های درون محصول مدیریت می‌کنیم که آگاهی را افزایش می‌دهد، رفتارهای متخلف را منع می‌کند و به قربانیان حمایت می‌کند. ما همچنین توجه داشته باشید که چگونه ما استانداردهای جامعه و دستورالعمل های انجمن نشانی سخنان تنفرآمیز، چگونه ما سیاست های تبلیغاتی به عدم تبعیض می پردازد، و چطور تیم های اختصاصی حقوق مدنی و حقوق بشر ما در طول دوره گزارش در سراسر شرکت کار کردند تا به اطمینان از نوآوری و دسترسی مسئولانه کمک کنند.

این شامل جزئیاتی درباره نحوه به‌روزرسانی سیاست‌های خود به عنوان بخشی از تلاش مداوم برای در نظر گرفتن ملاحظات حقوق بشر در جهانی پویاتر است، از جمله:

این گزارش جزئیات بیشتری در مورد کل رویکرد ما برای مدیریت خطرات حقوق بشر ارائه می دهد. در حالی که برخی از بخش‌های گزارش قبلاً فاش شده‌اند، بسیاری از آنها جدید هستند، مانند بررسی‌های لازم در رابطه با COVID-19 و داستان‌های Ray-Ban.