پایان دادن به تعلیق حساب های ترامپ با نرده های محافظ جدید برای جلوگیری از تکرار تخلفات

می دانیم که هر تصمیمی که در این زمینه بگیریم به شدت مورد انتقاد قرار خواهد گرفت. افراد منطقی در مورد اینکه آیا این تصمیم درست است یا خیر، اختلاف نظر خواهند داشت. اما باید تصمیمی گرفته می‌شد، بنابراین ما سعی کرده‌ایم آن را به بهترین شکل ممکن به نحوی اتخاذ کنیم که با ارزش‌های ما و فرآیندی که در پاسخ به راهنمایی‌های هیئت نظارت ایجاد کردیم، سازگار باشد.

منبع

دو سال پیش، ما در شرایطی شدید و بسیار غیرعادی دست به اقدام زدیم. ما حساب‌های فیس‌بوک و اینستاگرام دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور وقت آمریکا را به‌دلیل ستایش از افرادی که در 6 ژانویه درگیر خشونت‌ها در کنگره بودند، به‌طور نامحدود معلق کردیم.، 2021. سپس آن تصمیم را به هیئت نظارت ارجاع دادیم – یک نهاد متخصص که برای کنترل و تعادل مستقل در تصمیم گیری ما تأسیس شده است. هیئت مدیره این تصمیم را تایید کرد اما از ماهیت باز تعلیق و فقدان معیارهای روشن برای بازگرداندن حساب‌های تعلیق شده انتقاد کرد و ما را به بررسی موضوع برای تعیین پاسخ متناسب‌تر هدایت کرد.

پروتکل به‌روز شده ما همچنین به محتوایی می‌پردازد که استانداردهای انجمن ما را نقض نمی‌کند، اما به خطراتی که در 6 ژانویه تحقق یافت، کمک می‌کند، مانند محتوایی که یک انتخابات آینده را مشروعیت می‌بخشد یا به QAnon مربوط می‌شود. ما ممکن است توزیع چنین پست‌هایی را محدود کنیم، و در موارد مکرر، ممکن است دسترسی به ابزارهای تبلیغاتی خود را موقتاً محدود کنیم. این مرحله به این معنی است که محتوا در حساب آقای ترامپ قابل مشاهده است اما در فیدهای افراد توزیع نمی شود، حتی اگر آقای ترامپ را دنبال کنند. همچنین ممکن است دکمه اشتراک‌گذاری مجدد را از چنین پست‌هایی حذف کنیم و توصیه یا اجرای آنها را به عنوان تبلیغات متوقف کنیم. در صورتی که آقای ترامپ محتوایی را پست کند که مطابق با استانداردهای انجمن باشد، اما طبق ما خط مشی محتوای خبرساز، ما ارزیابی می کنیم که منافع عمومی در دانستن این موضوع وجود دارد که آقای ترامپ بیانیه ای را بیان کرده است که بیش از هر آسیب احتمالی است، ما نیز ممکن است تصمیم بگیریم توزیع چنین پست هایی را محدود کنیم اما آنها را در حساب آقای ترامپ قابل مشاهده بگذاریم. ما این گام‌ها را با توجه به تأکید هیئت نظارت بر کاربران پر نفوذ و تأثیرگذار و تأکید آن بر نقش متا انجام می‌دهیم. “برای ایجاد مجازات های لازم و متناسب که به نقض شدید خط مشی های محتوای آن پاسخ می دهد.”

مانند سایر کاربران فیس بوک یا اینستاگرام، آقای ترامپ تابع استانداردهای جامعه ما است. با توجه به تخلفاتش، او اکنون با مجازات‌های تشدید‌شده برای تکرار جرایم نیز مواجه است – مجازات‌هایی که برای سایر شخصیت‌های عمومی که حساب‌هایشان از تعلیق‌های مربوط به ناآرامی‌های مدنی بر اساس ما بازگردانده شده است اعمال می‌شود. پروتکل به روز شده. در صورتی که آقای ترامپ مطالب ناقض بیشتری را پست کند، محتوا حذف می شود و بسته به شدت نقض، بین یک ماه تا دو سال تعلیق می شود.

ما در پاسخ به هیئت، الف را تحمیل کردیم تعلیق محدود به زمان دو سال از تاریخ تعلیق اولیه در 7 ژانویه، 2021 – مدت زمان بی سابقه ای برای چنین تعلیقی. ما همچنین شرایطی را که در آن حساب‌های شخصیت‌های عمومی ممکن است در طول زمان محدود شود، روشن کردیم ناآرامی های مدنی و خشونت های مداوم، و جدید را معرفی کرد پروتکل سیاست بحران برای راهنمایی ارزیابی ما از خطرات آسیب قریب‌الوقوع در داخل و خارج از پلتفرم تا بتوانیم با سیاست‌ها و اقدامات محصول خاص پاسخ دهیم. در پاسخ به هیئت نظارت، همچنین گفتیم که قبل از تصمیم گیری در مورد لغو یا عدم تعلیق آقای ترامپ، ارزیابی می کنیم که آیا خطر امنیت عمومی کاهش یافته است یا خیر.

ما خود را منتشر می کنیم استانداردهای جامعه به صورت عمومی تا همه بتوانند ببینند ما این خط را کجا ترسیم می کنیم. سیاست‌های ما گاهی نیاز به بازنگری و بازنگری دارند – همانطور که معرفی پروتکل سیاست بحران ما و عناصر اضافی اعلام شده امروز نشان می‌دهد. ما امروز این قوانین را برجسته می‌کنیم زیرا پیش‌بینی می‌کنیم که اگر آقای ترامپ تصمیم بگیرد فعالیت خود را در پلتفرم‌های ما از سر بگیرد، بسیاری از مردم از ما درخواست خواهند کرد که علیه حساب کاربری و محتوایی که پست می‌کند اقدام کنیم، در حالی که بسیاری دیگر از تعلیق او ناراحت خواهند شد. دوباره، یا اگر برخی از محتوای او در سیستم عامل های ما توزیع نشده است. ما می‌خواهیم تا حد امکان در مورد سیاست‌هایمان شفاف‌تر باشیم، به طوری که حتی در مواردی که مردم با ما مخالف هستند، هنوز دلیل پاسخ‌های ما را درک کنند.

رسانه های اجتماعی ریشه در این باور دارند که بحث آزاد و جریان آزاد ایده ها ارزش های مهمی هستند، به ویژه در زمانی که در بسیاری از نقاط جهان در معرض تهدید قرار دارند. به‌عنوان یک قاعده کلی، ما نمی‌خواهیم مانع بحث‌های آزاد، عمومی و دموکراتیک در پلتفرم‌های متا شویم – به‌ویژه در زمینه انتخابات در جوامع دموکراتیک مانند ایالات متحده. مردم باید بتوانند آنچه را که سیاستمدارانشان می گویند – خوب، بد و زشت – بشنوند تا بتوانند انتخاب های آگاهانه ای در پای صندوق های رای داشته باشند. اما این بدان معنا نیست که هیچ محدودیتی برای گفتن افراد در پلتفرم ما وجود ندارد. هنگامی که خطر آشکار آسیب در دنیای واقعی وجود دارد – یک محدودیت عمداً بالا برای متا برای مداخله در گفتمان عمومی – ما اقدام می کنیم.

بحث قابل توجهی در مورد نحوه برخورد شرکت های رسانه های اجتماعی با محتوای ارسال شده در پلتفرم هایشان وجود دارد. بسیاری از مردم بر این باورند که شرکت هایی مانند متا باید محتوای بسیار بیشتری نسبت به ما حذف کنند. برخی دیگر استدلال می کنند که سیاست های کنونی ما از قبل ما را به سانسورچی های مستبد تبدیل می کند. واقعیت این است که مردم همیشه انواع چیزها را در اینترنت می گویند. ما به طور پیش‌فرض به مردم اجازه می‌دهیم صحبت کنند، حتی زمانی که آنچه می‌خواهند بگویند ناپسند یا اشتباه است. دموکراسی آشفته است و مردم باید بتوانند صدای خود را به گوش مردم برسانند. ما بر این باوریم که هم ضروری و هم ممکن است بین محتوایی که مضر است و باید حذف شود و محتوایی که هر چند ناپسند یا نادرست باشد، مرزی قائل شد که بخشی از زندگی خشن و نادرست در یک جامعه آزاد است.

برای ارزیابی اینکه آیا خطر جدی برای امنیت عمومی که در ژانویه 2021 وجود داشت به اندازه کافی کاهش یافته است یا خیر، ما محیط فعلی را طبق پروتکل سیاست بحران خود ارزیابی کرده‌ایم که شامل بررسی انجام انتخابات میان‌دوره‌ای ایالات متحده در سال 2022 و ارزیابی‌های کارشناسی درباره وضعیت فعلی می‌شود. محیط امنیتی تصمیم ما این است که ریسک به اندازه کافی کاهش یافته است و بنابراین باید به جدول زمانی دو ساله ای که تعیین کرده ایم پایبند باشیم. به این ترتیب، در هفته‌های آینده حساب‌های فیس‌بوک و اینستاگرام آقای ترامپ را بازگردانیم. با این حال، ما این کار را با نرده های محافظ جدید برای جلوگیری از تکرار تخلفات انجام می دهیم.

این تعلیق یک تصمیم فوق العاده بود که در شرایط فوق العاده اتخاذ شد. وضعیت عادی این است که مردم باید بتوانند از یک رئیس جمهور سابق ایالات متحده، و نامزدی که دوباره برای آن مقام اعلام شده، در تریبون های ما بشنوند. اکنون که دوره زمانی تعلیق سپری شده است، سؤال این نیست که آیا ما تصمیم می‌گیریم حساب‌های آقای ترامپ را بازگردانیم یا نه، بلکه این است که آیا چنین شرایط فوق‌العاده‌ای وجود دارد که تمدید تعلیق بیش از دوره دو ساله اصلی موجه باشد یا خیر.