پنج روشی که متاورس آینده کار را شکل می دهد

برقکارها اغلب روی خطوط برق خطرناک و ماشین آلات پیچیده کار می کنند که نیاز به تجربه و تخصص دارند. با ماژول های آموزشی VR در پلتفرم هایی مانند تعامل، یک کارآموز برق می تواند صدها بار با استفاده از سیم های زنده مجازی بدون خطر آسیب فیزیکی تمرین کند. و همانطور که تمرین می کنند، مربیان می توانند راهنمایی کنند و عملکرد خود را ارزیابی کنند.

کارگران در مشاغلی که از نظر فیزیکی نیاز دارند مانند جوشکاری یا ورق فلز اغلب با افزایش سن به محدودیت هایی می رسند. کار با دستان آنها و رسیدن به مکان های شغلی دشوار می تواند دشوار شود. اما متخصص ترین کارگران فرصت جدیدی برای ادامه حرفه خود به عنوان مربی در VR دارند.

ما معتقدیم متاورژن می تواند تغییر یادگیری و نحوه آموزش افراد برای مشاغلبه همین دلیل است که ما میزبان نشست آینده کار این هفته در واشنگتن دی سی بودیم. دانشگاهیان، سیاستگذاران، کارآفرینان و کارشناسان گرد هم آمدند تا بشنوند که چگونه فناوری‌های فراگیر مانند واقعیت مجازی و واقعیت افزوده (AR و VR) برای مشاغل و کارگران مفید است.

الکس سوارتسل، مدیر عامل Jobs for the Future، گفت: «این یافته‌ها نشان می‌دهد که افرادی که به دلیل موانع تحصیلی در بخش فناوری کنار گذاشته شده‌اند یا کمتر حضور دارند، به زودی می‌توانند به آسانی به فناوری‌های فراگیر دسترسی پیدا کنند، وارد شوند و پیشرفت کنند.» به عنوان مثال، یک یادگیرنده می‌تواند در یک نقش سطح ابتدایی مانند متخصص پشتیبانی فنی XR شروع کند و سپس در نقش‌هایی مانند طراحی دنیای مجازی، فروش یا مشاوره در مورد راه‌حل‌های همه‌جانبه برای نیازهای تجاری تخصص پیدا کند.»

بر اساس یک جدید گزارش توسط Jobs for the Future، مشاغل در واقعیت توسعه یافته (XR) برای افرادی که مدرک دانشگاهی ندارند یا در جستجوی شغل جدید هستند، قابل دسترسی تر است. در همان گزارش، JFF دریافت که 40 درصد از بیش از 40000 آگهی شغلی که XR یا فناوری مشابه را ذکر می‌کنند، فقط به تحصیلات دبیرستان یا مدرک کاردانی نیاز دارند یا اصلاً نیازی به تحصیل ندارند.

مطابق با وایت پیپر اخیر توسط ITIFفن‌آوری‌های فراگیر می‌توانند به‌ویژه در برنامه‌های آموزشی که به ترکیبی از تجربیات نظری و عملی نیاز دارند تأثیرگذار باشند، و اجرای دستورالعمل‌های مبتنی بر واقعیت مجازی و واقعیت مجازی می‌تواند برنامه‌ها را مقرون به صرفه‌تر، انعطاف‌پذیرتر و ایمن‌تر کند و در عین حال پوشش آن‌ها را افزایش دهد.

شاو می گوید: «اغلب مردم نمی دانند وقتی نقش یک مراقب را بر عهده می گیرند، با چه چیزی مواجه می شوند. “این منجر به ناامیدی می شود و می تواند منجر به گردش مالی بالا شود، که می تواند به ویژه با بالا رفتن سن جمعیت ما و تقاضای مراقبین بیشتر مشکل ساز شود.”

برای کمک به متخصصان مراقبت های بهداشتی در ارائه تجربیات مثبت بیمار، تالسپین آموزش مهارت های نرم مانند ارتباط موثر و هوش هیجانی را ارائه می دهد. طبق پلتفرم یادگیری VR، آموزش در VR چهار و نیم برابر موثرتر از آموزش الکترونیکی یا یادگیری کلاسی است و می تواند منجر به افزایش 275 درصدی اعتماد به نفس در کار پس از آموزش شود.

اضافه کردن طول عمر به مشاغل

متیو آبلز از سازندگان و پیمانکاران وابسته (ABC)، یک انجمن تجاری ایالات متحده، موافقت کرد. او گفت که پنج فصل ABC – ایلینویز، دره اوهایو، میشیگان جنوب شرقی، آیووا و نیوجرسی – واقعیت مجازی را در برنامه‌های کارآموزی خود پیاده‌سازی کرده‌اند و به دلیل مزایای آن پیش‌بینی می‌کنند که پذیرش گسترده‌تری داشته باشد.

افزایش همدلی و حفظ مراقب

این نمایش اسلاید به جاوا اسکریپت نیاز دارد.

کارن کریگان، بنیانگذار Metaverse Business Alliance، گفت: “متاورس راه خود را به اقتصاد و فرهنگ ما باز می کند، و آماده شدن برای آن در حال حاضر به رقابتی تر شدن یک تجارت کوچک در کوتاه مدت و بلندمدت کمک می کند.”

ارائه جایگزین برای نمونه های اولیه فیزیکی

کری شاو، مدیر عامل شرکت آزمایشگاه های تجسم یافته، یک پلت فرم آموزشی همه جانبه را برای پر کردن شکاف بین مراقبین و افرادی که به آنها خدمت می کنند ایجاد کرد. پلتفرم او مراقبین را قادر می‌سازد تا از دست دادن شناختی، شنوایی یا بینایی را با کمک واقعیت مجازی شبیه‌سازی کنند. شاو با توجه به تجربه خودش به عنوان مراقب مادرش با شروع زودهنگام آلزایمر، فرصتی را برای افزایش همدلی و آموزش مراقبان در مورد چالش‌های منظم در کار برای بهبود نگهداری دید.

مایکل هریس، مدیر، می‌گوید: «ما شاهدیم که کارگران قدیمی با استفاده از پلتفرم‌های VR مانند Interplay برای یادگیری مهارت‌های جدید و تغییر به مشاغل فیزیکی کمتر شغل خود را گسترش داده‌اند. موسسه آموزش بین المللی، و یک کارگر ورق فلزی نسل دوم. آنها از حفظ درآمد در حین یادگیری مهارت‌های جدید سود می‌برند و نسل‌های جوان بیشتر درگیر آموزش هستند و با کسب امتیاز بالاتر در ماژول‌های آموزشی مانند یک بازی، انگیزه بیشتری برای پیشرفت دارند.

باز کردن مسیرهای جدید برای مشاغل

در اینجا پنج نمونه از چگونگی شکل‌دهی این فناوری‌ها به آینده کار امروز آورده شده است:

کاهش ریسک در کارهای خطرناک

آموزش فناوری همهجانبه نویدبخش تقویت رقابت پذیری مشاغل کوچک و متوسط ​​است. تنها در ایالات متحده، متاورس می تواند تا سال 2035 بین 402 تا 760 میلیارد دلار کمک کند، بر اساس گزارشی که به سفارش Meta و توسط Deloitte تهیه شده است.

نیک کلگ، رئیس امور جهانی متا، گفت: «متافورس وعده می دهد که یادگیری را فعال تر کند. با فناوری‌های واقعیت مجازی و واقعیت افزوده، مردم می‌توانند با انجام کار یاد بگیرند، نه فقط با جذب منفعلانه اطلاعات. این پتانسیل را دارد که شیوه ارائه مهارت‌های جدید و ابزارهای جدید یادگیری مادام‌العمر را برای افراد در آینده تغییر دهد.»

Quittman Farmer به عنوان یک هنرمند چندرسانه‌ای، انیماتور و کارگر سابق ساختمانی، به توسعه‌دهندگان کمک می‌کند تا دوقلوهای دیجیتالی پروژه‌های املاک مسکونی و تجاری را از طریق شرکت خود ایجاد کنند. انیمیشن های QUED. طراحی و تولید نمونه‌های اولیه فیزیکی برای پروژه‌های بزرگ می‌تواند پرهزینه باشد، که برای کسب‌وکارهای کوچک و متوسط، به‌ویژه در مراحل اولیه توسعه، محدودکننده است. اما با طراحی‌های AR و VR، نمونه‌های اولیه را می‌توان به راحتی و به سرعت با مشخصات جدید دستکاری کرد و چندین طراح می‌توانند برای طراحی یک نمونه اولیه در زمان واقعی از هر کجا همکاری کنند.

منبع