پیام مارک زاکربرگ به کارمندان متا

من معتقدم که امروز به عنوان یک شرکت عمیقاً دست کم گرفته شده ایم. میلیاردها نفر از خدمات ما برای اتصال استفاده می کنند و جوامع ما همچنان در حال رشد هستند. کسب و کار اصلی ما یکی از سودآورترین کسب و کارهایی است که تا به حال ساخته شده است و پتانسیل بالایی دارد. و ما در توسعه فناوری برای تعریف آینده ارتباطات اجتماعی و پلت فرم محاسباتی بعدی پیشرو هستیم. ما کارهای مهم تاریخی انجام می دهیم. من مطمئن هستم که اگر کارآمدتر کار کنیم، از این رکود قوی تر و انعطاف پذیرتر از همیشه بیرون خواهیم آمد.

این چگونه کار خواهد کرد؟

من می‌خواهم در قبال این تصمیم‌ها و نحوه رسیدن ما به اینجا پاسخگو باشم. من می دانم که این برای همه سخت است، و من به ویژه برای کسانی که تحت تأثیر قرار گرفته اند متاسفم.

امروز من برخی از سخت ترین تغییراتی را که در تاریخ متا ایجاد کرده ایم به اشتراک می گذارم. من تصمیم گرفته ام که اندازه تیم خود را حدود 13 درصد کاهش دهم و بیش از 11000 کارمند با استعداد خود را رها کنم. ما همچنین با کاهش مخارج اختیاری و تمدید توقف استخدام تا سه ماهه اول، تعدادی گام اضافی برای تبدیل شدن به شرکتی لاغرتر و کارآمدتر برمی داریم.

اساساً، ما همه این تغییرات را به دو دلیل انجام می دهیم: چشم انداز درآمد ما کمتر از آنچه در ابتدای سال انتظار داشتیم است، و می خواهیم مطمئن شویم که هم در خانواده برنامه ها و هم در آزمایشگاه های واقعیت به طور موثر عمل می کنیم.

من اخراج کارکنان را آخرین راه حل می دانم، بنابراین تصمیم گرفتیم قبل از رها کردن هم تیمی ها، سایر منابع هزینه را مهار کنیم. به طور کلی، این یک تغییر فرهنگی معنادار در نحوه عملکرد ما خواهد بود. به عنوان مثال، با کاهش ردپای املاک و مستغلات خود، در حال انتقال به اشتراک میز برای افرادی هستیم که بیشتر وقت خود را خارج از دفتر می گذرانند. در ماه‌های آینده تغییرات کاهش هزینه بیشتری مانند این را ارائه خواهیم کرد.

همه به زودی ایمیلی دریافت خواهند کرد که به شما اطلاع می دهد این اخراج چه معنایی برای شما دارد. پس از آن، هر کارمند آسیب دیده این فرصت را خواهد داشت که با کسی صحبت کند تا به سوالات خود پاسخ دهد و به جلسات اطلاعاتی بپیوندد.

چه تغییرات دیگری ایجاد می کنیم؟

من در حال حاضر در مرحله بررسی کامل هزینه های زیرساختی خود هستم. همانطور که زیرساخت هوش مصنوعی خود را می سازیم، بر روی کارآمدتر شدن با ظرفیت خود متمرکز شده ایم. زیرساخت‌های ما همچنان یک مزیت مهم برای متا خواهد بود و من معتقدم که می‌توانیم به این مهم دست پیدا کنیم در حالی که هزینه کمتری می‌کنیم.

چگونه به جلو حرکت کنیم؟

برخی از جزئیات در ایالات متحده عبارتند از:

  • جدایی. ما 16 هفته حقوق پایه به اضافه دو هفته اضافی برای هر سال خدمت، بدون سقف پرداخت خواهیم کرد.
  • PTO. ما تمام زمان باقیمانده PTO را پرداخت خواهیم کرد.
  • پوشش RSU. همه افرادی که تحت تأثیر قرار می گیرند، 15 نوامبر 2022 خود را دریافت خواهند کرد.
  • بیمه سلامت. ما هزینه مراقبت های بهداشتی مردم و خانواده های آنها را به مدت شش ماه پوشش خواهیم داد.
  • خدمات شغلی. ما سه ماه پشتیبانی شغلی را با یک فروشنده خارجی ارائه خواهیم کرد، از جمله دسترسی زودهنگام به سرنخ های شغلی منتشر نشده.
  • پشتیبانی مهاجرت. من می دانم که اگر با ویزا اینجا هستید این کار به خصوص دشوار است. یک دوره اخطار قبل از خاتمه و برخی از دوره های مهلت ویزا وجود دارد، به این معنی که همه زمان خواهند داشت تا برنامه ریزی کنند و وضعیت مهاجرت خود را انجام دهند. ما متخصصان مهاجرتی اختصاص داده ایم که به شما کمک می کنند تا بر اساس نیاز شما و خانواده تان به شما کمک کنند.

هیچ راه خوبی برای اخراج وجود ندارد، اما امیدواریم در اسرع وقت تمام اطلاعات مربوطه را به شما برسانیم و سپس هر کاری که می توانیم برای حمایت از شما انجام دهیم.

این پست حاوی بیانیه های آینده نگر در مورد برنامه ها و انتظارات تجاری آینده ما است. این عبارات آینده نگر فقط پیش بینی هستند و ممکن است به دلیل عوامل مختلف از نظر مادی با نتایج واقعی متفاوت باشند. از آنجایی که برخی از این خطرات و عدم قطعیت ها قابل پیش بینی یا تعیین کمی نیستند و برخی خارج از کنترل ما هستند، نباید به اظهارات آینده نگر ما به عنوان پیش بینی رویدادهای آینده اعتماد کنید. اطلاعات بیشتر در مورد ریسک‌ها و عدم قطعیت‌های بالقوه که می‌تواند بر نتایج تجاری و مالی ما تأثیر بگذارد، در گزارش فصلی ما در فرم 10-Q که در 27 اکتبر 2022 در کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) ثبت شده است، با عنوان «عوامل ریسک» به طور کامل شرح داده شده است. ، که در وب سایت روابط سرمایه گذار ما به آدرس investor.fb.com و در وب سایت SEC در دسترس است www.sec.gov. علاوه بر این، لطفاً توجه داشته باشید که تاریخ این پست 9 نوامبر 2022 است و هرگونه اظهارات آینده‌نگر موجود در اینجا بر اساس فرضیاتی است که ما معتقدیم تا این تاریخ معقول هستند. ما هیچ تعهدی برای به روز رسانی این اظهارات در نتیجه اطلاعات جدید یا رویدادهای آینده نداریم.

منبع

مارک زاکربرگ به تازگی موارد زیر را با کارمندان متا به اشتراک گذاشته است:

در این محیط جدید، ما نیاز به کارآمدی سرمایه داریم. ما بیشتر منابع خود را به تعداد کمتری از حوزه‌های رشد با اولویت بالا منتقل کرده‌ایم – مانند موتور کشف هوش مصنوعی، تبلیغات و پلت‌فرم‌های تجاری‌مان، و چشم‌انداز بلندمدت خود برای متاورس. ما هزینه‌های کسب‌وکار خود را کاهش داده‌ایم، از جمله کاهش بودجه، کاهش امتیازات، و کاهش ردپای املاک و مستغلات. ما در حال تغییر ساختار تیم ها هستیم تا کارایی خود را افزایش دهیم. اما این اقدامات به تنهایی هزینه های ما را با رشد درآمد ما مطابقت نمی دهد، بنابراین من نیز تصمیم سختی گرفته ام که مردم را رها کنم.

در آغاز کووید، جهان به سرعت در حال حرکت آنلاین بود و افزایش تجارت الکترونیک منجر به رشد درآمد بیش از حد شد. بسیاری از مردم پیش بینی کردند که این یک شتاب دائمی است که حتی پس از پایان همه گیری ادامه خواهد داشت. من هم این کار را کردم، بنابراین تصمیم گرفتم سرمایه گذاری هایمان را به میزان قابل توجهی افزایش دهم. متأسفانه آنطور که من انتظار داشتم اجرا نشد. نه تنها تجارت آنلاین به روندهای قبلی بازگشته است، بلکه رکود اقتصاد کلان، افزایش رقابت، و از دست دادن سیگنال تبلیغاتی باعث شده درآمد ما بسیار کمتر از آن چیزی باشد که من انتظار داشتم. من اشتباه کردم و مسئولیت آن را بر عهده می‌گیرم.

در مورد نحوه عملکرد خود به عنوان یک سازمان کارآمد برای دستیابی به اولویت های خود در هفته های آینده بیشتر به اشتراک خواهیم گذاشت. در حال حاضر، یک بار دیگر می گویم که چقدر از شما که برای هر کاری که برای پیشبرد مأموریت ما انجام داده اید، ترک می کنید، سپاسگزارم.

در خارج از ایالات متحده، پشتیبانی مشابه خواهد بود، و ما به زودی با فرآیندهای جداگانه ای که قوانین استخدام محلی را در نظر می گیرند، پیگیری خواهیم کرد.

هم تیمی هایی که ما را ترک خواهند کرد با استعداد و پرشور هستند و تأثیر مهمی بر شرکت و جامعه ما گذاشته اند. هر یک از شما به موفقیت متا کمک کرده اید و من از این بابت سپاسگزارم. من مطمئن هستم که در جاهای دیگر کارهای بزرگی انجام خواهید داد.

چگونه به اینجا رسیدیم؟

برای کسانی که می مانند، می دانم که این زمان برای شما هم سخت است. نه تنها با افرادی که از نزدیک با آنها کار کرده‌ایم خداحافظی می‌کنیم، بلکه بسیاری از شما در مورد آینده نیز احساس عدم اطمینان دارید. می خواهم بدانید که ما این تصمیمات را می گیریم تا مطمئن شویم آینده ما قوی است.

علامت گذاری

ما همچنین با تعداد کمی استثنا در حال تمدید توقف استخدام خود تا Q1 هستیم. من قصد دارم عملکرد کسب و کار، کارایی عملیاتی و سایر عوامل کلان اقتصادی خود را تماشا کنم تا تعیین کنم که آیا و چقدر باید استخدام را در آن مقطع از سر بگیریم. این به ما توانایی کنترل ساختار هزینه خود را در صورت ادامه رکود اقتصادی می دهد. همچنین ما را در مسیری قرار می دهد که به ساختار هزینه کارآمدتری نسبت به آنچه اخیراً برای سرمایه گذاران اشاره کرده بودیم دست پیدا کنیم.

ما تصمیم گرفتیم با توجه به میزان دسترسی به اطلاعات حساس، دسترسی به اکثر سیستم های متا را برای افرادی که امروز ترک می کنند حذف کنیم. اما ما آدرس های ایمیل را در طول روز فعال نگه می داریم تا همه بتوانند خداحافظی کنند.

در حالی که ما در حال کاهش در هر سازمانی در خانواده برنامه‌ها و آزمایشگاه‌های واقعیت هستیم، برخی از تیم‌ها بیش از سایرین تحت تأثیر قرار خواهند گرفت. استخدام به طور نامتناسبی تحت تأثیر قرار خواهد گرفت زیرا ما در حال برنامه ریزی برای استخدام افراد کمتر در سال آینده هستیم. ما همچنین در حال تغییر ساختار تیم های تجاری خود هستیم. این بازتاب کار بزرگی نیست که این گروه‌ها انجام داده‌اند، بلکه نشان‌دهنده آن چیزی است که ما در آینده به آن نیاز داریم. رهبران هر گروه زمانی را برنامه ریزی می کنند تا در چند روز آینده درباره معنای این موضوع برای تیم شما بحث کنند.

این لحظه غم انگیزی است و هیچ راهی برای دور زدن آن وجود ندارد. برای کسانی که می‌روند، می‌خواهم دوباره از شما به خاطر همه چیزهایی که در این مکان گذاشته‌اید تشکر کنم. بدون زحمات شما امروز به اینجا نمی رسیدیم و من از کمک های شما سپاسگزارم.