پیشبرد نسل بعدی بیان خلاق از طریق واقعیت ترکیبی


نسل بعدی هنر، فرهنگ و تعامل اجتماعی از طریق رسانه هایی بیان می شود که دنیای فیزیکی و دیجیتال را در هم می آمیزد – که به عنوان واقعیت ترکیبی نیز شناخته می شود. و ما تصور می کنیم که افرادی که این جنبش را رهبری می کنند خلاقانی از هر زمینه ای باشند. به عنوان بخشی از سرمایه گذاری مداوم خود در جامعه خلاق، خانه متا را در راه اندازی می کنیم هنر بازل در میامی از 1 تا 3 دسامبر، نمایش تجربیات واقعیت ترکیبی، اجراهای زنده توسط Doja Cat، برای اولین بار نامزد جایزه گرمی گلروریلا و بیشتر، به علاوه نصب توسط هنرمندان نوظهور COVL، یونک و بیشتر.

من 100% معتقدم که متاورس به فضایی برای هنرمندان تبدیل خواهد شد، زیرا ما به عنوان هنرمند دائماً باید به آینده فکر کنیم و مسئولیت گفتن گذشته، حال و آینده را به این معنا بر عهده داریم. – COVL

COVL، یک هنرمند چند رشته ای نسل بعدی پورتوریکویی، با ما همکاری کرد نووو نورته (New North)، دنیای مجازی که به ریشه‌های COVL ادای احترام می‌کند و در عین حال به سبک هنری ارگانیک و روان‌گردان او می‌پردازد. COVL نیز گسترش خواهد یافت نووو نورته به یک نقاشی دیواری AR که در خانه متا به نمایش گذاشته شده است. COVL با تیم Spark AR متا همکاری کرد تا لایه‌ای از تعامل را به آثار هنری اضافه کند که می‌توان آن را از طریق دوربین در اینستاگرام و فیس‌بوک مشاهده کرد. این اولین بار بود که COVL از AR و VR به عنوان رسانه های هنری استفاده می کرد.

همانطور که هنر بازل هر دو نوع هنر سنتی و نوآورانه را جشن می گیرد، ما COVL و دیگر هنرمندان و فعالان نوظهور را در پنجمین قسمت خود گرد هم آوردیم. سری فرهنگ متاورس. در یک مستند کوتاه به نام Tercera Cultura (فرهنگ سوم)، آنها بحث می کنند که چگونه جامعه لاتینکس می تواند فرهنگ متنوع خود را به روش های جدید حفظ و ارتقا دهد و به سمت برابری در سطوح مختلف پیشرفت کند. ویژگی های فیلم:

  • COVL (D’ana Nunez): هنرمند چند رشته ای پورتوریکویی
  • جیلیان مرکادو: مدل، بازیگر و وکیل مدافع دومینیکن معلول جسمی
  • سارا مورا: کاستاریکا بنیانگذار جمعیت MIC، فعال و کارآفرین
  • توری اورتیز: دوومیدانی پورتوریکویی در دانشگاه ایالتی اوکلاهاما، اینفلوئنسر رسانه های اجتماعی و خالق محتوا
  • خوان ولوز: عکاس و همکار برند دومینیکن

ما همچنین با دو هنرمند هلندی و اخیر همکاری داریم “آیا ما هنوز آنجا هستیم؟” مهمانان، YONK که میزبان یک کارگاه آموزشی همهجانبه واقعیت مجازی در روز پنجشنبه 12/1 در ساعت 12 بعد از ظهر به وقت شرقی خواهد بود تا به دانش‌آموزان و مهمانان نشان دهد چگونه می‌توان از واقعیت مجازی برای بیان خلاق استفاده کرد.

منبع