پیشرفت متا در واقعیت افزوده و مجازی

ردیابی چشم و صورت دارای امکانات فراوانی است، چه امروز و چه در آینده. در حال حاضر، ردیابی چشم و چهره، آواتارهای گویاتری را در Meta Quest Pro ارائه می‌کند و به خود دیجیتالی افراد اجازه می‌دهد تا با حالات چهره واقعی‌شان مطابقت بیشتری داشته باشند. این یکی از گام‌هایی است که ما برای ایجاد یک سیستم آواتار انجام می‌دهیم که می‌تواند کیفیت ارتباطات، بیان و اتصال را در فضاهای مجازی بهبود بخشد – و در سال 2023 چیزهای بیشتری برای اشتراک‌گذاری در این زمینه خواهیم داشت.

کیفیت بصری یک دستگاه VR به طیف وسیعی از فناوری‌ها بستگی دارد که فراتر از معیارهای معمولی است که هنگام توصیف نمایشگرهای رایانه، تلویزیون یا تلفن استفاده می‌کنیم. در کنار وضوح صفحه نمایش، عواملی مانند وضوح سیستم، وضوح، کنتراست و محدوده رنگ هر کدام نقش مهمی را ایفا می کنند. همینطور خود پشته نوری، جایی که لنزها، پوشش‌ها و فیلم‌ها هر کدام تفاوت بزرگی ایجاد می‌کنند. ما اخیراً جزئیات بیشتری را در مورد نحوه ترکیب هر یک از اینها به اشتراک گذاشتیم صفحه نمایش بی نهایت متا سیستم برای اپتیک VR، محصول سال ها سرمایه گذاری در تحقیق و توسعه فناوری های واقعیت مجازی و واقعیت افزوده است. این تحقیق و توسعه در آینده به ثمر نشستن ادامه خواهد داد، و اوایل امسال ما برخی از آنها را به نمایش گذاشتیم نمونه های اولیه تحقیق ما برای نشان دادن این فناوری های نمایشگر نسل بعدی ساخته ایم.

خواندن پست کامل اندرو باسورث.

منبع متا تنها شرکتی نیست که در اینجا مرزها را جابجا می کند، و ما انتظار داریم که سال آینده شاهد حضور رقبای جدیدی در ساخت AR و VR باشیم. با ورود دستگاه های جدید به بازار، ما معتقدیم صنعت ما وارد دوره جدیدی از رشد و رقابت خواهد شد که مزایای زیادی برای کاربران و جامعه توسعه دهندگان به همراه خواهد داشت. و متا دستگاه‌های جدیدی برای به اشتراک گذاشتن خواهد داشت، از جمله جانشین Meta Quest 2، پرفروش‌ترین دستگاه VR ما در تمام دوران. داری عاشقش میشی و مطمئناً نمایشگاه بازی Meta Quest در بهار را دوست خواهید داشت، جایی که ما یک بار دیگر برخی از بازی‌های جدید و عالی را که در سال آینده عرضه می‌شوند به نمایش خواهیم گذاشت.

ما فکر می‌کنیم سال 2022 به‌عنوان سالی در خاطره می‌ماند که بخش‌های اساسی فناوری که چشم‌انداز آینده ما را قادر می‌سازد برای اولین بار به دست توسعه‌دهندگان و کاربران راه پیدا کند. اکتبر امسالمتا چندین مورد از آنها را به داخل ارسال کرد متا کوئست پرو: واقعیت ترکیبی بخش کلیدی سفر به سوی دستگاه‌های واقعیت افزوده کامل است و ردیابی چشم و چهره بخش‌های ضروری پشته فناوری مورد نیاز دستگاه‌های AR و VR برای دستیابی به پتانسیل کامل خود هستند. Quest Pro همچنین پیشرفت های مهمی در صفحه نمایش و اپتیک به ارمغان آورده است که سخت افزار VR را برای دراز مدت به جلو می برد.

این یک نسخه خلاصه شده است پست وبلاگ اندرو باسورث.

ارزش بلندمدت این فناوری‌ها از نحوه پذیرش آن‌ها توسط اکوسیستم توسعه‌دهندگان، سازندگان و سازندگانی که پیرامون این دستگاه‌ها شکل گرفته‌اند ناشی می‌شود. به همین دلیل است که من به ویژه مفتخرم که Quest Pro را زمانی که این کار را انجام دادیم ارسال کردیم، زیرا هر چه زودتر افراد بتوانند با فناوری جدیدی مانند این کار کنند، ارزش و پتانسیل کامل آن زودتر باز می شود. ما در دهه های آینده با مزایای این کار زندگی خواهیم کرد.

معرفی متا واقعیت: واقعیت ترکیبی چیزی بیش از یک فید ویدیویی است

اما امکانات بلندمدت باز شده توسط فناوری ردیابی چشم و چهره بسیار فراتر از آواتارها است. چشم‌انداز ما برای عینک‌های واقعیت افزوده واقعی مستلزم سال‌ها پیشرفت است که دستگاه‌های ما را باریک‌تر، سبک‌تر، سریع‌تر و قدرتمندتر می‌کند، در حالی که مصرف باتری بسیار کمتری دارد و گرمای بسیار کمتری تولید می‌شود. زمانی که دستگاه‌ها به اندازه کافی هوشمند باشند که گرافیک‌های با بالاترین وضوح را تنها در ناحیه کوچکی که کاربر واقعاً به آن نگاه می‌کند، ارائه دهد، یک افزایش کارایی مهم حاصل می‌شود. اکتبر امسال، ما این قابلیت را برای اولین بار به لطف فناوری ردیابی چشم در Quest Pro نشان دادیم، و این قابلیت برای سال‌های آینده باعث پیشرفت در VR و AR خواهد شد.

معرفی نمایشگر بی نهایت: اندازه گیری کیفیت بصری در VR

ما همچنین شروع یک جامعه جدید از سازندگان را در پلتفرم های خود دیدیم: سازندگان دنیای مجازی. خیلی وقت‌ها پیش نمی‌آید که شاهد یک روش کاملاً جدید برای ابراز وجود و ایجاد جامعه در یک پلتفرم باشید، و راه‌هایی که سازندگان جادوی خود را روی آن کار کردند. جهان های افق امسال یک چیز قابل دیدن بود. ما سال 2023 را صرف کمک به شکوفایی این جامعه خواهیم کرد.

واقعیت ترکیبی چیزی بیش از نمایش یک فید ویدیویی زنده از محیط اطراف شما در داخل هدست است. برای اینکه هدست به درستی کار کند، باید اتاق شما را به عنوان یک فضای سه بعدی درک کند، سطوح و اشیاء اطراف شما و نحوه تعامل آنها با اشیاء دیجیتال را تشخیص دهد. به فناوری‌هایی مانند Spatial Anchors نیاز دارد که به چیزهای مجازی اجازه می‌دهد فضاهای ثابتی را در دنیای فیزیکی اشغال کنند، همچنین درک صحنه برای بازسازی فضاهای فیزیکی به صورت مجازی، و همچنین رنگ استریوسکوپیک Passthrough، برای ثبت دنیای فیزیکی و نمایش دقیق آن در هدست. با حس عمق برای راحتی بیشتر Meta Reality، سیستم ما برای واقعیت ترکیبی، همه این فناوری ها و بیشتر را در یک سیستم واحد برای توسعه دهندگان ترکیب می کند.

باز کردن قفل تجربه های پیشرفته با ردیابی چشم و چهره

جزئیات بصری  خوانایی متن بهتر، خطوط واضح تر، رنگ های روشن تر، و به طور کلی بهبود وضوح اشیاء VR.

حمایت از جامعه دنیای مجازی