چگونه برای محافظت از مردم در برابر سایت های کلون کار می کنیم

یکی از راه‌هایی که سایت‌های شبیه‌سازی می‌توانند داده‌های افراد را جمع‌آوری کنند، استفاده از حساب‌های خود در معرض خطر است. یکی از راه‌های رایج این اتفاق زمانی است که افراد اعتبار فیسبوک یا اینستاگرام خود را در اختیار وب‌سایت‌ها و برنامه‌های ارائه‌دهنده قرار می‌دهند لایک، فالوور یا وعده های دیگر در ازای اعتبار فیس بوک یا اینستاگرام آنها. هیچ یک از خدمات مجاز، وابسته یا تایید شده توسط متا نیستند.

در نیمه اول سال 2021، بیش از 100 سایت مختلف شبیه سازی اینستاگرام را ردیابی کردیم. تا اواسط سال، از طریق تلاش‌های ما برای ایجاد اختلال، اکوسیستم سایت کلون شناخته شده تقریباً 90٪ کاهش یافت.

وقتی افراد به این روش حساب‌های خود را به خطر می‌اندازند، دید و کنترل افرادی که محتوای آنها را مشاهده می‌کنند و با حسابشان تعامل دارند را از دست می‌دهند و داده‌های آنها می‌تواند برای اهداف مختلف بالقوه پلید استفاده شود.

مردم هرگز نباید رمز عبور فیسبوک یا اینستاگرام خود را ارائه کنند هر جا آنلاین خارج از ورود به سیستم از طریق وب سایت و برنامه های رسمی فیس بوک یا اینستاگرام یا از طریق دکمه “ورود با فیس بوک” که به توسعه دهندگان شخص ثالث مجاز اجازه می دهیم در سایت خود ارائه دهند.

اقدام علیه سایت های خراشیده و شبیه سازی غیرمجاز

ما به اقدامات خود علیه سایت‌های خراشیده و شبیه‌سازی غیرمجاز ادامه می‌دهیم. امروز، دادخواست دادیم در کالیفرنیای شمالی برای اجرای شرایط استفاده ما. متهم اکرم آتش که تحت نام “MyStalk” فعالیت می کرد، از نرم افزار اتوماسیون غیرمجاز برای دسترسی نامناسب و جمع آوری – یا “خراش” – پروفایل های کاربران اینستاگرام استفاده کرد.

در طول سال گذشته، ما تعدادی به‌روزرسانی را در مورد کار سوءاستفاده از داده‌های خارجی (EDM) و تیم‌های حقوقی به اشتراک گذاشته‌ایم. مبارزه با خراش داده های غیرمجاز در سراسر خدمات ما امروز، ما به‌روزرسانی‌هایی را در مورد سایت‌های شبیه‌سازی به اشتراک می‌گذاریم – اینکه چه هستند و چه خطراتی دارند، تیم‌های ما چگونه برای رسیدگی به آن‌ها کار می‌کنند و روش‌هایی که می‌توانید از داده‌های خود محافظت کنید. ما همچنین اعلام کرده‌ایم که دعوای قضایی را هدف قرار می‌دهد که سایت‌های شبیه‌سازی را هدف قرار می‌دهد و خدمات استخدامی را حذف می‌کند.

سایت کلون چیست؟

از فوریه 2021، ما تعدادی اقدامات اجرایی علیه این متهم انجام داده‌ایم، از جمله غیرفعال کردن حساب‌ها، ارسال نامه توقف و توقف، و لغو دسترسی متهم به خدمات متا.

چگونه می توانم حساب و اطلاعات خود را ایمن نگه دارم؟

نرم افزار MyStalk از هزاران اکانت اینستاگرام خودکار استفاده می کرد که به دروغ خود را به عنوان کاربران قانونی اینستاگرام متصل به اپلیکیشن رسمی موبایل اینستاگرام یا وب سایت معرفی می کردند. از طریق این ارتباط کلاهبرداری، متهم داده‌های پروفایل بیش از 350000 کاربر اینستاگرام را جمع‌آوری کرد و پست‌ها، عکس‌ها، استوری‌ها و اطلاعات پروفایل را جمع‌آوری کرد. این پروفایل‌ها توسط کاربران به صورت خصوصی تنظیم نشده بودند و فراتر از تعداد محدودی از پروفایل‌ها و پست‌ها، فقط برای کاربرانی که وارد اینستاگرام می‌شدند قابل مشاهده بودند. متهم داده‌های خراش‌شده را در وب‌سایت‌های خودش منتشر کرد، که داده‌های کاربر را از اینستاگرام خراشیده نشان می‌دهد.

در اینجا مراحلی وجود دارد که می توانید برای محافظت از داده های خود انجام دهید:

  • خود را مرور کنید تنظیمات حریم خصوصی به طور منظم برای اطمینان از همسویی آنها با ترجیحات فعلی شما.
  • نکات ما را در مورد نحوه نگهداری خود مرور کنید فیس بوک و اینستاگرام حساب های امن
  • از ویژگی بررسی حریم خصوصی ما برای هدایت تنظیمات حریم خصوصی و امنیتی خود استفاده کنید، از جمله اینکه چه کسی می تواند آنچه را که به اشتراک می گذارید ببیند و چگونه افراد می توانند شما را در فیس بوک پیدا کنند.

در سال 2020، اقدام کردیم علیه متهمی که اطلاعات قابل مشاهده مردم را از اینستاگرام به منظور ایجاد شبکه ای از سایت های شبیه سازی می کند. این نقض شرایط خدمات ما بود و ما برای محافظت از کاربران خود شکایتی را تنظیم کردیم. دادگاه اخیراً حکم نهایی را به نفع ما صادر کرد و متهم را مسئول حذف داده‌های کاربران اینستاگرام و انتشار مجدد آن در سایت‌های کلون خود دانست. متهم توسط دادگاه به پرداخت بیش از 200000 دلار محکوم شد و از استفاده از فیس بوک یا اینستاگرام منع شد. این تصمیم به محافظت از مردم کمک می کند و این پیام را ارسال می کند که متا این رفتار را تحمل نمی کند.

به‌روزرسانی‌ها و بینش‌های منظم در مورد طرح‌های حریم خصوصی ما را در سایت ما بررسی کنید صفحه مسائل حریم خصوصی.

منبع

دادن اعتبار ورود به برنامه‌ها یا وب‌سایت‌های غیرمجاز به آنها امکان دسترسی کامل به حساب شما را می‌دهد و به آن‌ها اجازه می‌دهد پیام‌های شخصی را ببینند، اطلاعات دوستانتان را بیابند و محتوای مضر را در نمایه شما پست کنند.

سایت کلون یک سایت شخص ثالث است که محتوای یک سایت موجود را به طور کامل یا جزئی کپی می کند. از جمله، از سایت های شبیه سازی می توان برای نمایش داده های خراشیده شده افراد، کلاهبرداری از افراد و آسیب رساندن به اعتبار سایت اصلی استفاده کرد.