چگونه سیستم جریمه فیس بوک را بهبود می بخشیم

این تغییرات علاوه بر مؤثرتر بودن، برای افرادی که ممکن است به طور نامتناسبی تحت تأثیر سیستم قدیمی ما قرار گرفته باشند، منصفانه تر خواهد بود، به ویژه زمانی که تصمیم نادرستی اعتدال گرفته ایم یا زمینه را از دست داده ایم. به عنوان مثال، شخصی ممکن است به شوخی پست کند، “من در راه هستم تا تو را بدزدم”، بدون اینکه بداند این بیانیه می تواند خط مشی خشونت و تحریک ما را نقض کند، در حالی که واقعاً این پست مربوط به بیرون بردن یک دوست برای شام بعد از خوردن آن شخص بود. یک روز سخت ممکن است شخص دیگری نام و آدرس یک دوست را به عنوان راهی برای اشتراک‌گذاری اطلاعات برای یک مهمانی پست کند، و بدون آن زمینه، ممکن است به نظر برسد که آن پست اطلاعات شناسایی شخصی را با نقض خط‌مشی‌های ما به اشتراک می‌گذارد. تیپیامدهای اعمال بیش از حد واقعی است – وقتی افراد ناخواسته درگیر این سیستم می شوند، ممکن است برای آنها سخت باشد که تجارت خود را اداره کنند، با جوامع خود ارتباط برقرار کنند یا خود را ابراز کنند.

هدایت خارجی بخش مهمی از این فرآیند است، و ما به کار با کارشناسان در دانشگاه، جامعه مدنی و جامعه سیاست‌گذاری ادامه خواهیم داد تا به بهبود و تکامل اجرای سیاست‌های خود در محیطی دائماً در حال تغییر ادامه دهیم. با ادامه این روند، به روز رسانی های بیشتری را ارائه خواهیم کرد.

منبع

تحت سیستم جدید، ما بر کمک به مردم برای درک اینکه چرا محتوای آنها را حذف کرده‌ایم تمرکز خواهیم کرد، که نشان داده شده است به جای محدود کردن سریع توانایی آنها برای پست کردن، در جلوگیری از تخلف مجدد مؤثرتر است. پس از ارائه هشدارها و توضیحات کافی برای درک اینکه چرا محتوایش را حذف کرده‌ایم، همچنان محدودیت‌های حساب را برای متخلفان دائمی اعمال می‌کنیم که معمولاً از تخلف هفتم شروع می‌شود. همچنین افراد را از ارسال پست در گروه‌ها در آستانه‌های پایین‌تر در صورت لزوم محدود می‌کنیم. برای تخلفات جدی تر: پست کردن محتوایی که شامل تروریسم، بهره کشی از کودکان، قاچاق انسان، ترویج خودکشی، بهره کشی جنسی، فروش داروهای غیرپزشکی یا تبلیغ افراد و سازمان های خطرناک است، ما به اعمال پیامدهای فوری از جمله حذف حساب ادامه خواهیم داد. در موارد شدید.

تجزیه و تحلیل ما نشان داده است که تقریباً 80٪ از کاربران با تعداد اخطار کم، در 60 روز آینده دوباره خط‌مشی‌های ما را نقض نمی‌کنند. این بدان معناست که اکثر مردم به یک هشدار و توضیح به خوبی پاسخ می‌دهند زیرا نمی‌خواهند خط‌مشی‌های ما را نقض کنند. اما در عین حال، برخی از افراد مصمم هستند که بدون توجه به خط‌مشی‌های ما، محتوای نقض‌کننده پست کنند. تحلیل ما نشان می‌دهد که اعمال مجازات‌های شدیدتر در اعتصاب هفتم، راه مؤثرتری برای ارائه راهنمایی‌هایی که به افراد با نیت خوب نیاز دارند، در عین حال حذف بازیگران بد است.

سیستم قبلی ما به سرعت به مجازات های طولانی متوسل شد، مانند مسدود کردن 30 روزه توانایی افراد برای ایجاد محتوا. این بلوک های طولانی برای افراد خوش نیتی که مرتکب اشتباه شده بودند ناامید کننده بود، و کمک چندانی به درک این افراد از سیاست های ما نکردند. بلوک‌ها همچنین تشخیص روند نقض را برای ما سخت‌تر می‌کرد و گاهی اوقات باعث می‌شد که بازیگران بد برای مدت طولانی‌تری در سایت بمانند. سیستم جدید ما، که تعداد دوره‌های محدودیت را کاهش می‌دهد، به ما امکان می‌دهد متخلفان دائمی را در زمان کمتری شناسایی کنیم، که منجر به اقدامات سریع‌تر و تاثیرگذارتر می‌شود.

امروز، با توجه به بازخوردهای مداوم هیئت نظارت برای اطمینان از تناسب بیشتر سیستم جریمه، ما در حال انجام اقداماتی برای به روز رسانی فیس بوک هستیم. سیستم مجازات تا موثرتر و منصفانه تر شود. از آنجایی که هیچ چیز در مورد حذف محتوای اساسی تغییر نمی کند، ما پیش بینی نمی کنیم که اصلاح سیستم جریمه تأثیر مادی بر شیوع داشته باشد. با این به‌روزرسانی، ما همچنان می‌توانیم برنامه خود را ایمن نگه داریم و همچنین به مردم اجازه می‌دهیم خود را ابراز کنند.

اکثریت قریب به اتفاق افرادی که در برنامه‌های ما حضور دارند، دارای نیت خوب هستند. از لحاظ تاریخی، برخی از این افراد بدون اینکه بدانند چه اشتباهی انجام داده‌اند یا اینکه آیا تحت تأثیر یک اشتباه در اجرای محتوا قرار گرفته‌اند، به «زندان فیس‌بوک» ختم شده‌اند.

تغییرات امروز، اگرچه بر اساس تحلیل و بازخورد خود ما از هیئت نظارت است، اما پاسخگوی بازخوردهای است. جامعه ما – از جمله ما حسابرسان حقوق مدنی – چه کسی اشاره کرد که سیستم اجرایی فعلی ما نیاز به تمرکز بیشتری بر تناسب دارد. کارشناسان مستقلی که راهنمایی های خود را در این زمینه ارائه کردند، به طور معمول خاطرنشان کرده اند که سیستم مجازات ما باید تعادل بهتری بین مجازات و تشویق اصلاح از طریق آموزش داشته باشد.

این مثبت است که متا در نتیجه اجرای توصیه‌های قبلی هیئت نظارت، شفافیت و انسجام بیشتری را در این زمینه معرفی کرده است، و به سمت رویکردی متناسب‌تر و شفاف‌تر با آستانه‌های بالاتر ضربه تا مجازات حرکت می‌کند. برنامه‌های متا برای صدور اعلان‌های جریمه جامع‌تر باید تضمین کند که کاربران در موقعیت بهتری برای درک دلایل عواقب اعتصاب‌ها و دلایل محدودیت‌های ویژگی در آینده قرار دارند. – شعار اعتراض شورای نظارت ایران به تصمیم پرونده