چگونه متا برای انتخابات عمومی کنیا در سال 2022 آماده می شود؟

متا تاسیس کرده است مراکز عملیات برای انتخابات مهم در سراسر جهان از سال 2018، از جمله در کنیا.

ما در سال گذشته با کمک یک تیم اختصاصی که از نزدیک با مقامات انتخاباتی و شرکای مورد اعتماد در کشور همکاری می کنند، برای انتخابات 2022 کشور آماده شده ایم. علاوه بر این، برای کمک به کاهش انتشار اطلاعات نادرست، شناسایی و حذف سخنان نفرت‌انگیز، بهبود سواد دیجیتال و کمک به شفاف‌تر کردن تبلیغات سیاسی، روی افراد و فناوری سرمایه‌گذاری کرده‌ایم.

فعال کردن مرکز عملیات انتخابات کنیا

برای محتوایی که این خط‌مشی‌های خاص را نقض نمی‌کند، ما با حقیقت‌سنجی شخص ثالث مستقل در کنیا شریک شده‌ایم – AFP، Pesa Check و Africa Check، که محتوا را به دو زبان انگلیسی و سواحیلی بررسی می‌کنند. وقتی محتوایی بررسی می‌شود و به‌عنوان نادرست رتبه‌بندی می‌شود، توزیع آن را کاهش می‌دهیم و یک برچسب هشدار با اطلاعات اضافی اضافه می‌کنیم.

حمایت از سواد دیجیتال در کنیا

به منظور شناسایی و حذف سریع محتوایی که ما را نقض می کند استانداردهای جامعه، ما از ترکیبی از هوش مصنوعی، بررسی انسانی و گزارش های کاربر استفاده می کنیم. استانداردهای جامعه ما شامل قوانین سختگیرانه علیه سخنان نفرت انگیز، سرکوب رأی دهندگان، آزار و اذیت و تحریک خشونت و غیره است. ما همچنین فناوری تشخیص پیشرفته‌تری را ایجاد کرده‌ایم، اندازه تیم جهانی خود را که بر ایمنی و امنیت متمرکز شده است برای بیش از 40000 نفر چهار برابر کرده‌ایم و بازبین‌های بیشتری را برای بررسی محتوا در برنامه‌های ما به بیش از 70 زبان – از جمله سواحیلی – استخدام کرده‌ایم. در شش ماه منتهی به 30 آوریل 2022، ما در مورد بیش از 37000 قطعه محتوا به دلیل نقض ما اقدام کردیم. سیاست های سخنان نفرت در فیس بوک و اینستاگرام در کنیا. در همان دوره، ما همچنین در مورد بیش از 42000 محتوایی که ما را نقض می کرد، اقدام کردیم سیاست های خشونت و تحریک.

حمایت از شخصیت های عمومی زن و مدافعان حقوق بشر

علاوه بر مبارزه با انتشار اطلاعات نادرست در پلتفرم های خود، ما با شرکای محلی برای بهبود سواد دیجیتال و رسانه در کنیا کار می کنیم. برنامه هایی مانند دنیای دیجیتال من بر افزایش آگاهی جوانان، معلمان، والدین و سرپرستان در مورد موضوعاتی مانند ایمنی آنلاین، حریم خصوصی، شهروندی دیجیتال، اخبار و سواد رسانه ای متمرکز شده است که از طریق وبینارهای زنده ارائه می شود. ما هم شریک شدیم iEARN کنیا ارائه آموزش هایی به معلمان و والدین در مورد چگونگی هدایت ایمن مردم در دنیای دیجیتال. ما همچنین با یونسکو از طریق پروژه رسانه های اجتماعی برای صلح در کنیا با بودجه اتحادیه اروپا کار می کنیم. هدف این برنامه رفع نگرانی‌ها در مورد استفاده از ابزارهای ارتباطی دیجیتال به عنوان بسترهایی برای انتشار محتوای مضر است.

در سال 2021 قوانین جدیدی را برای واتس اپ اعلام کردیم که شامل کاهش تعداد افرادی بود که می توانید پیام های واتس اپ را برای آنها ارسال کنید. یک چت در یک زمان. از آن زمان، ما شاهد کاهش 70 درصدی تعداد پیام‌های فوروارد شده در واتس‌اپ بوده‌ایم. ما همچنین این محدودیت فوروارد را در مسنجر معرفی کرده‌ایم، بنابراین پیام‌ها را می‌توان تنها برای پنج نفر یا گروه در یک زمان بازارسال کرد. ما می دانیم که محدود کردن ارسال یک راه موثر برای کاهش سرعت انتشار اطلاعات نادرست ویروسی و محتوای مضر است که پتانسیل ایجاد آسیب آفلاین را دارد.

مبارزه با اطلاعات نادرست و اخبار نادرست

کمک به ایجاد جوامع آگاه و متعهد برای کار ما در مورد انتخابات مرکزی است. در کنیا، ما یک برچسب “من رای دادم” در اینستاگرام خواهیم داشت. و در روز انتخابات، به مردم این کشور یادآوری می‌کنیم که زمان رای دادن با یک اعلان در بالای فید فیس‌بوک آنها نیز فرا رسیده است.

منبع

ما همچنین در حال پخش امواج رادیویی محلی در کنیا هستیم تا به شنوندگان آموزش دهیم که چگونه سخنان نفرت انگیز و اطلاعات نادرست را تشخیص دهند و چه اقداماتی باید انجام دهند. اینها به چندین زبان محلی از جمله لو، کالنجین، کیکویو، سواحیلی و همچنین انگلیسی اجرا شده‌اند.

شفاف‌تر کردن تبلیغات سیاسی

ما همچنین اطمینان می دهیم که تبلیغات سیاسی اجرا شده در کنیا در ما گنجانده شده است کتابخانه تبلیغات بنابراین همه می توانند ببینند چه تبلیغاتی اجرا می شوندg، اطلاعات مربوط به هدف گذاری را ببینید و ببینید چقدر پول خرج شده است. افراد همچنین می‌توانند فیدهای خود را شخصی‌سازی کنند و تعداد کمتری را ببینند تبلیغات سیاسی.

ما جدی‌ترین انواع اطلاعات نادرست را از فیس‌بوک و اینستاگرام حذف می‌کنیم، مانند محتوایی که قصد سرکوب رای‌گیری را دارد یا می‌تواند منجر به خشونت یا آسیب فیزیکی قریب‌الوقوع شود. در طول انتخابات کنیا، بر اساس راهنمایی‌های شرکای محلی، این به طور خاص شامل ادعاهای نادرست مبنی بر اینکه افراد با سلاح از مراکز رای‌گیری محافظت می‌کنند، ادعاهای نادرست مبنی بر آسیب‌دیدگی مراکز رای‌گیری و عکس‌ها و ویدئوهای به اشتراک گذاشته شده خارج از زمینه که نشان دهنده پر کردن آرا یا خشونت است، می‌شود.

امروز، ما یک به‌روزرسانی در مورد کار خود برای کمک به تضمین برگزاری انتخابات عمومی امن و مطمئن در کنیا در 9 اوت به اشتراک می‌گذاریم.

با اطلاع از چالش‌های محلی در مورد افزایش خشونت علیه شخصیت‌های عمومی زن، ما یک گروه کاری برای حمایت از شخصیت‌های عمومی زن در طول انتخابات کنیا تشکیل دادیم. ما با همکاری سازمان‌های جامعه مدنی محلی مانند انجمن پارلمانی زنان کنیا (KEWOPA)، Pollicy و UN Women، به زنان عضو پارلمان، داوطلبان و مدافعان حقوق بشر آموزش دادیم تا از ابزار و منابع ایمنی ما استفاده کنیم برای اطمینان از تجربه ایمن تر در سراسر فناوری های ما. ما همچنین به کار با شرکت کنندگان برای درک بیشتر توهین های جنسیتی که به صورت آنلاین در زبان های محلی استفاده می شود، با هدف کمک به رسیدگی به این موارد در طول انتخابات ادامه می دهیم.

کاهش محتوای مشکل ساز در فید

تیم ما که به انتخابات کنیا اختصاص داده شده است شامل کارشناسانی از کنیا و افرادی است که زمان قابل توجهی را در این کشور گذرانده‌اند، که به اعتقاد ما برای درک منظر محلی بسیار مهم است. با کمک آنها، ما همچنان به مشکلات و سوء استفاده های احتمالی که ممکن است در کشور ظاهر شود، پاسخ می دهیم.

حذف محتوای مضر برای حفظ امنیت کاربران

برای کاهش اطلاعات نادرست و کاهش خطر محتوای مشکل ساز در کنیا قبل از انتخابات و در حین آن، به طور موقت توزیع محتوا را از سوی افرادی که به طور مکرر یا شدید خط‌مشی‌های ما را نقض کرده‌اند، کاهش می‌دهیم.

ابزارهای شفافیت تبلیغات ما به مردم کمک می‌کند بفهمند چه کسانی پشت تبلیغات سیاسی که در فیس‌بوک و اینستاگرام می‌بینند، هستند. تبلیغ کنندگانی که می خواهند اجرا کنند تبلیغات سیاسی در کنیا باید برای تأیید هویت خود و اینکه در این کشور زندگی می کنند، مراحل تأیید را طی کنند. سپس بررسی‌های بیشتری را برای اطمینان از مطابقت آنها با خط‌مشی‌های ما انجام می‌دهیم، و تبلیغات سیاسی باید با برچسب سلب مسئولیت «پرداخت شده توسط» برچسب‌گذاری شوند تا نشان دهیم چه کسی پشت آن است. در شش ماه منتهی به 30 آوریل، حدود 36000 آگهی ارسالی که به کنیا هدف گذاری شده بود، قبل از اینکه به دلیل تکمیل نشدن فرآیند مجوز یا عدم پیوست سلب مسئولیت اجرا شوند، رد شدند.