چگونه متا برای انتخابات عمومی 2023 نیجریه آماده می شود؟

این کار قبل از رأی گیری، در حین و پس از رأی گیری ادامه خواهد داشت. این مبتنی بر سرمایه‌گذاری‌های طولانی‌مدتی است که ما بر روی افراد، فناوری و مشارکت‌هایی انجام داده‌ایم تا به کاهش انتشار اطلاعات نادرست، شناسایی و حذف سخنان نفرت‌انگیز، بهبود سواد دیجیتال، کمک به شفاف‌تر کردن تبلیغات سیاسی و اطمینان از ایمنی افرادی که از پلتفرم‌های ما استفاده می‌کنند، کمک کند. .

حذف محتوای مضر برای ایمن نگه داشتن افراد

برای محتوایی که این خط‌مشی‌های خاص را نقض نمی‌کند، ما با سازمان‌های مستقل راستی‌آزمایی در نیجریه – AFP، آفریقا چک، دوباوا و رویترز – کار می‌کنیم که محتوا را به زبان‌های انگلیسی، هائوسا، یوروبا و ایگبو بررسی و رتبه‌بندی می‌کنند. هنگامی که محتوا توسط این بررسی‌کننده‌های حقیقت «نادرست» یا «تا حدی نادرست» رتبه‌بندی می‌شود، برچسب‌های هشدار دهنده را به محتوا متصل می‌کنیم و توزیع آن را در فید فیس‌بوک کاهش می‌دهیم تا مردم کمتر آن را ببینند.

از سال 2017، ما بیش از 150 شبکه را در سراسر جهان به دلیل رفتارهای غیراصیل هماهنگ، از جمله پیش از انتخابات مهم حذف کرده‌ایم و مراقب این رفتار هستیم. ما جزئیات هر شبکه CIB را که در سراسر فناوری های خود مرتبط با انتخابات شناسایی می کنیم، حذف کرده و به صورت عمومی به اشتراک می گذاریم.

کار با سازمان های محلی

ما جدی‌ترین انواع اطلاعات نادرست را از فیس‌بوک و اینستاگرام حذف می‌کنیم، مانند محتوایی که می‌تواند به خشونت قریب‌الوقوع یا آسیب فیزیکی کمک کند، یا هدف آن سرکوب رأی‌گیری است. این شامل اخبار نادرست مربوط به تاریخ‌ها، مکان‌ها، زمان و روش‌های رای‌گیری است. برای انتخابات نیجریه، بر اساس راهنمایی‌های شرکای محلی، این به طور خاص شامل عکس‌ها و ویدیوهایی است که خارج از زمینه به اشتراک گذاشته شده است که به دروغ پر کردن رای، اعمال خشونت‌آمیز یا سلاح را نشان می‌دهد.

برای کمک به نیجریه‌ای‌ها برای شناسایی و اقدام علیه اخبار نادرست آنلاین، با ایستگاه‌های رادیویی محلی برای ایجاد نمایشنامه‌های رادیویی “#NoFalseNewsZone” به زبان انگلیسی و Pidgin، و اجرای تبلیغات در فیس‌بوک و رادیو به زبان‌های Yoruba، Pidgin، Hausa و Igbo همکاری کرده‌ایم.

پرداختن به ویروسی بودن در واتس اپ

افراد همچنین می‌توانند کنترل کنند که چه کسی می‌تواند آنها را به چت‌های گروهی اضافه کند و گزینه‌هایی برای مسدود کردن و گزارش دادن مخاطبین ناشناس داشته باشند، که به آنها کنترل بیشتری بر حریم خصوصی خود می‌دهد.

شفاف‌تر کردن تبلیغات سیاسی

ما با سازمان‌های ایمنی زنان مانند TechHer، ElectHer، صندوق اعتماد زنان نیجریه، و WIMBIZ برای حمایت از مجموعه‌ای از ابتکارات که مشارکت مدنی را تشویق می‌کنند، تعامل کرده‌ایم. ما همچنین برای گروه‌های آسیب‌پذیر از جمله سیاستمداران زن، شخصیت‌های عمومی و مدافعان حقوق بشر، آموزش‌های امنیت دیجیتال و ایمنی ارائه کرده‌ایم.

ما همچنین برای سازمان‌های جامعه مدنی مردمی که برای پیشگیری و مقابله با افراط‌گرایی خشونت‌آمیز در نیجریه کار می‌کنند، آموزش داده‌ایم که با مشارکت سازمان‌دهی شده است. جستجو برای زمین مشترکو میزگردی را با کارشناسان، دانشگاهیان و اندیشکده هایی که بر روی تلاش های ضد تروریسم در کشور کار می کنند، برگزار کرد.

تشویق مشارکت مدنی

از سال 2016، ما تعداد تیم جهانی خود را که در زمینه ایمنی و امنیت کار می کنند، چهار برابر کرده ایم و به 40000 نفر رسیده ایم. این شامل بیش از 15000 بازبین محتوا می‌شود که محتوا را در فیس‌بوک و اینستاگرام به بیش از 70 زبان از جمله یوروبا، ایگبو و هاوسا بررسی می‌کنند.

ما اطمینان می دهیم که همه تبلیغات به ما اضافه می شود کتابخانه تبلیغات به مدت هفت سال، تا همه بتوانند ببینند چه تبلیغاتی در حال اجرا هستندg، اطلاعات مربوط به هدف گذاری را ببینید و متوجه شوید که چقدر برای آنها هزینه شده است.

مبارزه با مداخله در انتخابات

واتس‌اپ به محدود کردن توانایی افراد برای فوروارد پیام‌ها ادامه می‌دهد و سال گذشته اعلام کرد که هر پیامی که یک بار فوروارد شده باشد را می‌توان تنها به یک گروه در هر زمان فوروارد کرد، نه محدودیت قبلی ۵. هنگامی که در سال 2020 همین ویژگی را برای پیام‌های با فوروارد بالا معرفی کردیم، تعداد این پیام‌های ارسالی در واتس‌اپ را بیش از 70 درصد کاهش دادیم.

ما تیم‌های جهانی تخصصی ایجاد کرده‌ایم تا از مداخله در انتخابات جلوگیری کنیم، با تمرکز بر رفتار غیراصیل هماهنگ (CIB) – زمانی که گروه‌هایی از مردم از شبکه‌های پیچیده صفحات، گروه‌ها و حساب‌ها برای تلاش و دستکاری در بحث عمومی استفاده می‌کنند.

راه اندازی شد 1 فوریه 2023، ربات چت به رای دهندگان نیجریه ای کمک می کند تا اطلاعات ایمن در مورد قوانین رای گیری، موقعیت های انتخاباتی، انتظارات در روز رای گیری و ابزارهایی که برای استفاده از رای خود نیاز دارند را در اختیار رای دهندگان نیجریه ای قرار دهد. هرکسی می‌تواند با پیامک +234 (0) 906 283 0860 در واتس‌اپ یا کلیک کردن، به چت بات دسترسی پیدا کند. wa.me/+2349062830860.

امروز، ما به‌روزرسانی کار خود را برای آماده‌سازی و کمک به حفظ یکپارچگی انتخابات عمومی که در 25 فوریه 2023 در نیجریه برگزار می‌شود، به اشتراک می‌گذاریم.

ما همچنین یک برچسب “من رای دادم” در اینستاگرام خواهیم داشت. و در روز انتخابات، به مردم این کشور یادآوری می‌کنیم که زمان رای دادن با یک اعلان در بالای فید فیس‌بوک آنها نیز فرا رسیده است.

منبع

وقتی صحبت از انتخابات می شود، مردم باید به راحتی به اطلاعات دقیق از منابع معتبر دسترسی داشته باشند. به همین دلیل است که ما از Yiaga Africa، یک سازمان غیرانتفاعی آموزش رأی دهندگان غیرحزبی، از طریق کمک مالی برای توسعه یک ربات چت آموزش رأی دهندگان در واتس اپ حمایت کرده ایم.

ما در حال همکاری نزدیک با مقامات انتخاباتی، از جمله کمیسیون مستقل ملی انتخابات، و سایر شرکای محلی در نیجریه هستیم تا اطمینان حاصل کنیم که به طور مناسب برای چالش‌های خاص یک انتخابات آماده می‌شویم.

واتس اپ وب را جستجو کن این تابع همچنین به افراد امکان می دهد محتوای متنی پیام هایی را که بارها ارسال شده اند بررسی کنند. این بدان معنی است که آنها می توانند منابع اطلاعاتی دیگری در مورد محتوایی که دریافت کرده اند پیدا کنند.

ما می‌خواهیم مردم بتوانند در برنامه‌های ما درباره مسائلی که برایشان مهم است صحبت کنند و در عین حال احساس امنیت کنند. ما استانداردهای جامعه (همچنین در هاوسا موجود است) به طور عمومی توضیح دهید که چه محتوایی در فیس بوک و اینستاگرام مجاز است و چه چیزی مجاز نیست و تعدادی از زمینه های مربوط به انتخابات را پوشش می دهد. اینها شامل سیاست‌های آزار و اذیت و تحریک به خشونت، و همچنین سیاست‌های مشروح سخنان مشوق نفرت است که حمله به افراد را بر اساس ویژگی‌هایی مانند قومیت یا مذهب ممنوع می‌کند. وقتی از محتوایی که این قوانین را نقض می کند آگاه می شویم، آن را حذف می کنیم.

تبلیغ کنندگانی که به دنبال اجرای تبلیغات مرتبط با مسائل اجتماعی، انتخابات یا سیاست در برنامه های ما در نیجریه باید یک فرآیند تأیید برای اثبات اینکه آنها چه کسانی هستند و در این کشور زندگی می کنند انجام دهند. تبلیغات آنها همچنین با یک سلب مسئولیت “پرداخت شده توسط” برچسب زده می شود تا نشان دهد چه کسی پشت آن است.

با نزدیک شدن به روز انتخابات، یک مرکز عملیات انتخاباتی خاص نیجریه را فعال خواهیم کرد که بر شناسایی تهدیدهای بالقوه در سراسر برنامه‌ها و فناوری‌هایمان در زمان واقعی متمرکز است و زمان پاسخ‌دهی ما را تسریع می‌کند. این ابتکار، کارشناسانی را از سراسر شرکت ما در زمینه اطلاعات، علم داده، مهندسی، تحقیقات، عملیات، سیاست عمومی و تیم‌های حقوقی گرد هم می‌آورد.

مبارزه با اطلاعات نادرست و اخبار نادرست

همچنین کنترل‌های جدیدی را معرفی کرده‌ایم تا مردم بتوانند آگهی‌های کمتری درباره مسائل اجتماعی، انتخابات و سیاست ببینند. وقتی افراد از این کنترل‌ها استفاده می‌کنند، دیگر آگهی‌هایی را نخواهند دید که با برچسب سلب مسئولیت «پرداخت شده است».