چگونه متا دموکراسی را پیش می برد

این هفته، ایالات متحده، کاستاریکا، هلند، جمهوری کره و جمهوری زامبیا میزبان دومین اجلاس سران برای دموکراسی خواهند بود که بخش عمومی و خصوصی را در حمایت از مجموعه اهداف مشترک برای پیشبرد دموکراسی گرد هم می‌آورند. امروز، ما تعهدات خود را برای مقابله با سوء استفاده از فناوری، ایجاد ارتباطات ایمن و خصوصی و احترام به حقوق بشر، از جمله، به اشتراک می گذاریم. فراخوان بخش خصوصی اجلاس سران:

  • مقابله با تهدیدهای نظارت برای استخدام همراه با همتایان صنعت: روز دوشنبه، به عنوان بخشی از Tech Accord، متا، در کنار مایکروسافت، سیسکو و ترند میکرو، مجموعه‌ای از اصول و بهترین شیوه های صنعت برای کمک به هدایت واکنش جمعی ما در برابر گروه های مخربی که افراد را در سراسر جهان هدف قرار می دهند. با هم، اصول صنعتی خاصی را برای مقابله با گروه‌های نظارت برای استخدام به اشتراک گذاشتیم، از جمله از طریق حفظ یکپارچگی و امنیت محصولات و خدمات صنعت خود، سرمایه‌گذاری در آگاهی از امنیت سایبری برای کاربران و عموم به طور گسترده‌تر و شناسایی مشترک راه‌های بیشتر برای مقابله فعال. بازار مزدور سایبری این اصول بر اساس سالها تجربه ما در مقابله با این تهدیدات است و با اخیر ما همخوانی دارد توصیه های سیاست که مطرح کردیم امکان پاسخگویی گسترده تر در کل جامعه را فراهم کند.
  • فعال کردن اتصالات امن و خصوصی: اختلالات اینترنت تهدیدی برای انکار حقوق بشر مردم و قطع دسترسی مردم به دریافت و ارسال اخبار و اطلاعات حیاتی است. ما اخیرا راه اندازی شد قابلیتی که به کاربران اجازه می دهد از طریق پروکسی به واتس اپ متصل شوند هنگامی که اتصال اینترنت آنها قطع یا مسدود می شود. ما همچنین برای محافظت از حق حفظ حریم خصوصی، در راستای تعهد خود به حمایت از حقوق اساسی بشر مردم، به ویژه آنهایی که از لحاظ تاریخی به حاشیه رانده شده اند.
  • مقابله با سوء استفاده دولت از فناوری دیجیتال: ما سرمایه گذاری های قابل توجهی در مقابله با هدف قرار دادن سیستم های خود توسط دولت های مستبدی انجام داده ایم که سعی در زیر نظر گرفتن منتقدان رژیم، چهره های مخالف و مدافعان حقوق بشر دارند. وقتی این نوع فعالیت را می بینیم، اقدام می کنیم در حساب‌هایشان، زیرساخت دامنه‌شان را از اشتراک‌گذاری در سرویس‌های ما مسدود کنید و در صورت امکان و در صورت لزوم، به افرادی که فکر می‌کنیم هدف این عملیات‌های مخرب قرار گرفته‌اند، اطلاع دهید.
  • رعایت حقوق بشر و حمایت از مدافعان حقوق بشر: از زمان انتشار ما سیاست حقوق بشر شرکتی در مارس 2021، ما اشکال مختلف بررسی حقوق بشر را انجام داده ایم، از جمله در طراحی محصول و در نتیجه بحران و درگیریبرای کمک به پیشگیری یا کاهش خطرات حقوق بشر تا حد امکان. ما خودمان را ادامه خواهیم داد تعهد به حمایت از مدافعان حقوق بشر و برای اطمینان از اینکه، از طریق محصول، سیاست، و مداخلات عملیاتی، از حضور و توانایی آنها در پلتفرم برای ارتقای حقوق بشر حمایت می کنیم. پشتوانه این تعهدات، ضرورت «دانستن و نشان دادن» است، همانطور که در اصول راهنمای سازمان ملل در مورد تجارت و حقوق بشر آمده است، که انتظار شفافیت و پاسخگویی را برای مسئولیت های حقوق بشری ما ایجاد می کند.

ما از اصول مندرج در قانون حمایت می کنیم اعلامیه آینده اینترنت و تعهد کپنهاگ در مورد فناوری و دموکراسی، که به دنبال این هستند که فناوری های دیجیتال برای دموکراسی و حقوق بشر کار کنند. ما همچنین از فرآیندهای جاری سازمان ملل، سازمان همکاری اقتصادی و توسعه و دیگر مجامع چندجانبه و چند ذینفع مربوطه، از جمله مجمع حاکمیت اینترنت و ائتلاف آنلاین آزادی، حمایت می کنیم و به آنها کمک می کنیم.

منبع