کمک به زلزله زدگان در ترکیه و سوریه

ما دیده‌ایم که مردم در سراسر جهان از ابزارهای ما برای حمایت از یکدیگر و جمع‌آوری چند میلیون دلاری از طریق جمع‌آوری کمک مالی در فیس‌بوک و اینستاگرام برای کمک به آسیب‌دیدگان استفاده می‌کنند. می‌توانید برای کمک به این تلاش‌ها، جمع‌آوری کمک‌های مالی در فیس‌بوک پیدا کنید.

منبع

دسترسی قابل اعتماد به اطلاعات قابل اعتماد در واتس اپ: ما با سازمان نجات ترکیه همکاری کرده ایم AKUT برای راه اندازی یک خط راهنمای اطلاعاتی در واتس اپ که اطلاعات مطمئن و قابل اعتمادی را در مورد کمک های مالی، داوطلبانه و عملیات نجات ارائه می دهد. برای استفاده از این سرویس رایگان، کافی است شماره 905493014706 +905493014706 را در مخاطبین تلفن خود ذخیره کنید و سپس کلمه “Merhaba” (سلام) را در یک پیام واتساپ برای شروع پیامک کنید.

کمک به مردم برای دسترسی به منابع: مجموعه داده های Data for Good ما توسط سازمان های غیر دولتی، مانند برنامه جهانی غذا، برای تأیید داده های اتصال در مناطق آسیب دیده با استفاده از ما استفاده می شود. نقشه های پوشش شبکه برای حمایت از کار خود به عنوان بخشی از خوشه مخابرات اضطراری. مجموعه داده های ما نیز برای توسعه یک گزارش وضعیت اولیه و نقشه های بلایا برای بحران، توسط CrisisReady (Direct Relief & Harvard) منتشر شد.

واکنش به بحران در فیسبوک: ارتباطات در مواقع بحران بسیار مهم است و مردم در مناطق زلزله زده همچنان از ابزارهای ما برای حفظ ارتباط با عزیزان، درخواست کمک و ارائه پشتیبانی استفاده می کنند. در پی وقوع زمین لرزه در این کشور، بررسی ایمنی فعال شد ترکیه و سوریه، به افراد اجازه می دهد تا خود را به عنوان امن در فیس بوک علامت گذاری کنند و به دوستان و خانواده خود اطلاع دهند که مشکلی ندارند. تا کنون صدها هزار نفر خود را امن اعلام کرده اند. ما همچنین «راهنمای انجمن» را فعال کردیم تا درخواست کمک و ارائه کمک به افراد آسیب‌دیده را برای افراد آسان‌تر کنیم.

تقویت ابزار اهدای خون: ما با NGO محلی هلال احمر ترکیه کار می کنیم برای تقویت کمپین های ترویج ابزار اهدای خون در فیسبوک، که به اهداکنندگان اجازه می دهد مراکز اهدای خون نزدیک را که نیاز به حمایت دارند پیدا کنند.

افکار ما با همه آسیب‌دیدگان زلزله‌های اخیر در ترکیه و سوریه است. از آنجایی که عملیات نجات در هر دو منطقه ادامه دارد، ما از تلاش‌های امدادی حمایت می‌کنیم و اقداماتی را در سراسر برنامه‌هایمان انجام می‌دهیم تا به مردم کمک کنیم تا در جریان و مرتبط باشند.

حمایت از تلاش‌های واکنش به بحران

حمایت و تقویت تلاش های امدادی سازمان های غیردولتی: ما 550000 دلار به طور مستقیم به عملیات های امداد، نجات و بازیابی محلی در هر دو کمک می کنیم. ترکیه و سوریه این کمک نقدی و اعتباری تبلیغاتی به حمایت از سازمان هایی مانند هلال احمر ترکیه کمک خواهد کرد، AHBAP، AKUT از جمله، برای تقویت کمپین های آنلاین جمع آوری کمک های مالی و کمک به دسترسی به اطلاعات مربوط به تلاش های نجات و امداد.