گزارش اجرای استانداردهای جامعه، سه ماهه دوم 2022

ما بزرگترین را ساخته ایم شبکه جهانی حقیقت یابی از هر پلتفرمی، با بیش از 90 شریک حقیقت‌سنجی در سراسر جهان که اطلاعات نادرست ویروسی را بررسی و رتبه‌بندی می‌کنند. که در سه ماهه دوم، ما بر اساس بیش از 130000 مقاله بی‌حرمتی که توسط شرکای راستی‌آزمایی ما نوشته شده بود، هشدارهایی را در بیش از 200 میلیون قطعه مجزا از محتوا در فیس‌بوک (از جمله اشتراک‌گذاری مجدد) در سطح جهانی نشان دادیم.

اوایل این ماه ما نیز فصلنامه خود را منتشر کردیم گزارش تهدید خصمانه، که دیدگاهی عمیق و کیفی در مورد انواع مختلف تهدیدات خصمانه ای که در سطح جهانی با آنها مقابله می کنیم و همچنین رویکرد ما نسبت به انتخابات آینده ارائه می دهد. برزیل و ایالات متحده.

نکات برجسته گزارش اجرای استانداردهای جامعه

به عنوان بخشی از کار خود برای بهبود مستمر معیارهایی که در این گزارش به اشتراک می گذاریم، خود را به روز کرده ایم روش شناسی تجدید نظر برای در نظر گرفتن همه مواردی که محتوا برای بررسی بیشتر ارسال شده است، از جمله مواردی که افراد به ما می‌گویند با تصمیم ما مخالف هستند.

ارزش خبری: در نتیجه توصیه‌ای از سوی هیئت نظارت، ما در حال انتشار داده‌هایی درباره تعداد مجوزهای خبری که در طول یک سال تقویمی ایجاد کرده‌ایم، هستیم. ما متعهد می‌شویم که این اعداد را به‌طور منظم در حرکت رو به جلو منتشر کنیم. از ژوئن 2021 تا ژوئن 2022، ما 68 کمک هزینه خبر را ثبت کردیم که 13 مورد (~20٪) از آنها برای پست هایی توسط سیاستمداران صادر شده است. این داده ها، همراه با نمونه ها و جزئیات مربوط به این کمک هزینه ها، اکنون در ما موجود است مرکز شفافیت

پروتکل سیاست بحران: در طول بحران، خطرات آسیب قریب‌الوقوع را در داخل و خارج از پلتفرم ارزیابی می‌کنیم و با سیاست‌ها و اقدامات محصول خاص پاسخ می‌دهیم. بر اساس توصیه هیئت نظارت – و برای تقویت کار موجود – ما پروتکل خط‌مشی بحران (CPP) خود را منتشر می‌کنیم تا پاسخ خط‌مشی محتوای خود به بحران‌ها را مدون کنیم. این چارچوب به ارزیابی موقعیت‌های بحرانی کمک می‌کند که ممکن است نیاز به یک پاسخ سیاست جدید یا منحصر به فرد داشته باشند. CPP استفاده ما از مداخلات هدفمند سیاست بحران را به موقع هدایت می کند که با خطرات مشاهده شده و مداخلات گذشته سازگار باشد. در نتیجه، این به ما کمک می‌کند تا پاسخ سیاست بحران ما مدنظر و پایدارتر باشد، زیرا ما به دنبال متعادل کردن یک واکنش جهانی سازگار با انطباق با شرایط سریع در حال تغییر هستیم. توسعه پروتکل شامل تحقیقات اصلی، مشاوره با بیش از 50 کارشناس خارجی جهانی در زمینه امنیت ملی، پیشگیری از درگیری، سخنان نفرت انگیز، واکنش بشردوستانه و حقوق بشر بود. بیشتر بدانید اینجا و اینجا.

توانمندسازی بیان و حفاظت از ایمنی

گسترش حوزه هیئت مدیره: هیئت مدیره به زودی نوع جدیدی از قضاوت الزام آور را در مورد پرونده ها صادر خواهد کرد: اینکه آیا باید صفحه هشدار را برای برخی از محتواها اعمال کنیم یا نه. در حالی که هیئت مدیره قبلاً توانسته است تصمیمات الزام آور را در مورد حذف یا رها کردن قطعات محتوا اعمال کند، این گسترش با دادن اطلاعات بیشتر در مورد نحوه نمایش محتوا و توزیع آن در بین مردم در سراسر پلتفرم های ما، آنها را بیشتر توانمند می کند.

در فیس بوک در سه ماهه دوم:

 • قلدری و آزار و اذیت: شیوع 0.08-0.09 درصد از 0.09 درصد در Q1 بود. ما روی 8.2 میلیون قطعه از آن در سه ماهه دوم اقدام کردیم، از 9.5 میلیون قطعه در سه ماهه اول.
 • سخنان تنفرآمیز: شیوع در 0.02٪ یا دو بازدید در هر 10000 باقی ماند. ما روی 13.5 میلیون قطعه از آن در سه ماهه دوم اقدام کردیم، از 15.1 میلیون قطعه در سه ماهه اول.
 • خشونت و تحریک: شیوع 0.03٪ یا سه بازدید در هر 10000 باقی ماند. ما روی 19.3 میلیون قطعه در سه ماهه دوم، از 21.7 میلیون قطعه در سه ماهه اول اقدام کردیم.

در اینستاگرام در سه ماهه دوم:

 • قلدری و آزار و اذیت: شیوع 0.04-0.05 درصد از 0.05-0.6 درصد در Q1 بود. ما روی 6.1 میلیون قطعه از آن، از هفت میلیون در سه ماهه اول، اقدام کردیم.
 • سخنان تنفرآمیز: شیوع 0.01-0.02٪ یا یک تا دو بازدید در هر 10000 بود، از 0.02٪ در Q1. ما روی 3.8 میلیون قطعه در سه ماهه دوم، از 3.4 میلیون قطعه در سه ماهه اول، اقدام کردیم.
 • خشونت و تحریک: شیوع 0.01-0.02٪ یا دو بازدید در هر 10000 باقی ماند. ما روی 3.7 میلیون قطعه از آن در سه ماهه دوم اقدام کردیم، از 2.7 میلیون قطعه در سه ماهه اول.

ما همچنان به پیشرفت مداوم در تعدادی از زمینه ها از جمله قلدری و آزار و اذیت ادامه می دهیم. همانطور که ما به بهبود فناوری هوش مصنوعی خود ادامه می‌دهیم، نرخ شناسایی فعال محتوای آزار و اذیت در فیس‌بوک از 67 درصد در سه ماهه اول 2022 به 76.8 درصد در سه ماهه دوم 2022 و در اینستاگرام از 83.8 درصد در سه ماهه اول 2022 به 87.4 درصد در سه ماهه دوم 2022 افزایش یافته است.

تصویری که شیوع قلدری و آزار و اذیت در فیس بوک و اینستاگرام را در سه ماهه دوم 2022 نشان می دهد.

امروز، ما نکات برجسته کار درستکاری خود را برای سه ماهه دوم سال 2022 به اشتراک می گذاریم که همه آنها را می توان در مرکز شفافیت این به روز رسانی شامل:

 • گزارش اجرای استانداردهای جامعه (CSER) برای سه ماهه دوم سال 2022؛
 • را گزارش محتوای پربازدید (WVCR) برای سه ماهه دوم سال 2022؛
 • را به روز رسانی فصلی هیئت نظارت برای سه ماهه دوم سال 2022؛
 • به روز رسانی در کار ما برای محافظت از ایمنی و بیان و
 • داده‌های جدید در برنامه حقیقت‌سنجی شخص ثالث ما.

ما همیشه در حال اصلاح خط‌مشی‌ها و اجرای خود هستیم تا هم از توانایی افراد برای ابراز خود حمایت کنیم و هم از ایمنی در سراسر پلتفرم‌های خود محافظت کنیم. ما می دانیم که همیشه آن را به درستی انجام نمی دهیم، و به دنبال راه هایی هستیم که بتوانیم اجرای فعالانه خود را بهبود بخشیم، مانند از طریق اعمال فناوری هوش مصنوعی.

از آنجایی که مقررات جدید در سراسر جهان به اجرا در می‌آیند، ما بر تعهداتی که برای ما ایجاد می‌کنند و اینکه چگونه این تعهدات ممکن است بر توانایی ما برای پایین نگه داشتن شیوع محتوای نقض‌کننده در برنامه‌هایمان تأثیر بگذارد، اشتباهات اجرایی را به حداقل برسانیم و بررسی‌های لازم را انجام دهیم، متمرکز شده‌ایم. بخشی از فرآیندهای ایمنی و امنیت ما

نکات برجسته هیئت نظارت

ما همچنین یک برنامه آزمایشی در فیس بوک راه اندازی کرده ایم که هدف آن نشان دادن اطلاعات قابل اعتمادتر به مردم و توانمندسازی آنها برای تصمیم گیری درباره خواندن، اعتماد و به اشتراک گذاری آن است. گروه کوچکی از شرکای ما در بررسی حقایق شخص ثالث ما این توانایی را دارند که به زبان انگلیسی و اسپانیایی نظر بدهند تا اطلاعات بیشتری در مورد پست‌های عمومی فیس بوک ارائه دهند که به نظر آنها می‌توانند از زمینه بیشتری بهره ببرند. این تلاش از ما جداست برنامه حقیقت‌سنجی شخص ثالث. نظرات نیست رتبه بندی های بررسی واقعیت. آنها هیچگونه جریمه اجرایی برای صاحبان محتوا ایجاد نمی کنند و بر توزیع پست یا وضعیت کلی یک صفحه تأثیر نمی گذارند. همچنین، برخلاف بررسی‌های واقعی، این نظرات در پست‌های فیس‌بوک ظاهر می‌شوند که ممکن است به‌طور قابل تأیید نادرست نباشند، اما ممکن است افراد گمراه‌کننده باشند.

ما متوجه شدیم که با استفاده از صفحه های هشدار دهنده برای جلوگیری از سخنان مشوق عداوت یا قلدری و آزار و اذیت، از پست شدن برخی از این محتواها – که می‌توانست استانداردهای جامعه ما را نقض کند – جلوگیری کرد.

ما همچنین در حال گسترش آزمایشی هستیم پرچم گذاری شده توسط فیس بوک، که به برخی از مدیران گروه اجازه می دهد بهتر است فرهنگ گروهی خود را شکل دهند و با حفظ محتوایی در گروه خود که ممکن است به دلیل قلدری و آزار و اذیت علامت گذاری شوند، زمینه را در نظر بگیرند.تی. برای مثال، از طریق این آزمایش، مدیر گروهی از علاقه‌مندان به مخزن ماهی، نظر پرچم‌گذاری شده‌ای را که ماهی را «چرب» می‌نامید، اجازه داد که توهین‌آمیز نباشد.

بررسی واقعیت و نظرات مفید

در ایالات متحده، ما با 10 سازمان راستی‌آزمایی شریک هستیم که پنج مورد از آنها محتوایی به زبان اسپانیایی را پوشش می‌دهند. ما TelevisaUnivision را به عنوان یکی دیگر از شرکای ایالات متحده برای پوشش محتوای اسپانیایی زبان اضافه می کنیم.

تصویری که نظر یک حقیقت‌سنجی را در یک پست فیسبوک نشان می‌دهد.

منبع