گزارش تهدید متا متا، سه ماهه چهارم 2022

برای اطلاعات بیشتر به گزارش کامل تهدید متخاصم مراجعه کنید.

منبع به عنوان بخشی از گزارش یکپارچگی سه ماهه خود، تعدادی به روز رسانی در مورد کار خود را به اشتراک می گذاریم تا از بحث عمومی و توانایی افراد برای برقراری ارتباط در سراسر جهان محافظت کنیم.

در اینجا بینش های کلیدی از گزارش تهدیدات متخاصم سه ماهه چهارم 2022 ما آمده است:

  • در حالی که منشاء روسیه است تلاش در فعالیت های مخفی (CIB) مربوط به جنگ روسیه در اوکراین به شدت افزایش یافته است افزایش یافت، تلاش های آشکار رسانه های تحت کنترل دولت روسیه گزارش شده است کاهش یافته در طول 12 ماه گذشته در پلت فرم ما. ما شاهد تغییر رسانه‌های تحت کنترل دولت به سایر پلتفرم‌ها و استفاده از دامنه‌های جدید برای فرار از شفافیت اضافی (و تنزل) پیوندهای وب‌سایت‌هایشان بودیم. در همان دوره، عملیات نفوذ مخفی، رویکردی با نیروی بی رحم، «در هم شکستن و گرفتن» کمپین های با حجم بالا اما با کیفیت بسیار پایین در سراسر اینترنت را اتخاذ کرده اند. قابل ذکر است، دو عملیات مخفی بزرگ متمرکز بر جنگ در اوکراین که ما آن‌ها را مختل کردیم، با بازیگران خصوصی، از جمله افرادی مرتبط با فرد تحریم‌شده روس یوگنی پریگوژین، مرتبط بودند، که ادامه دهنده تعدادی از روندهای جهانی است. صدا زد در گزارش تهدید ما این بازیگران می توانند انکار قابل قبولی را برای مشتریان خود فراهم کنند، اما آنها همچنین علاقه مند هستند که اثربخشی خود را اغراق کنند، و درگیر هک ادراک رودرروی مشتری می شوند تا اعتبار خود را در اختیار کسانی قرار دهند که ممکن است به آنها پول بدهند. تجزیه و تحلیل تأثیر این تلاش‌های فریبنده (یا فقدان آن) بر اساس شواهد، نه بر اساس ادعای خود بازیگران، در حالی که به طور مداوم دفاع از کل جامعه خود را در سراسر اینترنت تقویت می‌کنیم، بسیار مهم است.
  • در قبلی ما گزارش تهدید، ما صدا زدیم افزایش عملیات نفوذ داخلی، که به ویژه هنگامی که تکنیک های فریبنده را با قدرت دنیای واقعی یک دولت ترکیب می کنند نگران کننده هستند. سه شبکه CIB که سه ماهه گذشته حذف کردیم – در صربستان، کوبا و بولیوی – به این روند ادامه دادند و به نوعی با دولت ها یا احزاب حاکم در کشورهای مربوطه خود مرتبط بودند. هر کدام جمعیت های داخلی را برای تمجید از دولت و انتقاد از مخالفان هدف قرار دادند.
  • ما علیه الف اقدام کردیم شبکه CIB در صربستان مرتبط با کارمندان حزب مترقی صربستان، معروف به تیم اینترنتی آن، و کارمندان دولتی از سراسر صربستان. آنها مخاطبان داخلی را در بسیاری از سرویس‌های اینترنتی، از جمله فیس‌بوک، اینستاگرام، توییتر، یوتیوب، علاوه بر رسانه‌های خبری محلی هدف قرار دادند تا برداشتی از حمایت گسترده و واقعی مردمی از الکساندر ووچیچ، رئیس‌جمهور صربستان و حزب مترقی صربستان ایجاد کنند.
  • الف را هم پایین آوردیم عملیات CIB در کوبا که عمدتاً مخاطبان داخلی در آن کشور و همچنین دیاسپورای کوبا در خارج از کشور را هدف قرار داده است. تحقیقات ما این شبکه را به دولت کوبا مرتبط کرد. افراد پشت سر آن در بسیاری از سرویس‌های اینترنتی، از جمله فیس‌بوک، اینستاگرام، تلگرام، توییتر، یوتیوب و Picta، یک شبکه اجتماعی کوبایی، در تلاش برای ایجاد درک حمایت گسترده از دولت کوبا فعالیت می‌کردند.
  • در نهایت، a را حذف کردیم عملیات ترکیبی – فعالیت های خصمانه هماهنگ که چندین خط مشی را همزمان نقض می کند – در بولیوی مرتبط با دولت فعلی و Movimiento al Socialismo (حزب MAS)، از جمله افرادی که ادعا می کنند بخشی از گروهی هستند که به نام “Guerreros Digitales” (“جنگجویان دیجیتال”) شناخته می شوند. این سازمان در حمایت از دولت بولیوی و انتقاد و تلاش برای ساکت کردن مخالفان، هم در رفتارهای غیرواقعی هماهنگ و هم در گزارش های جمعی (یا گزارش های توهین آمیز هماهنگ) شرکت می کرد. این عملیات در بسیاری از سرویس‌های اینترنتی از جمله فیس‌بوک، اینستاگرام، توییتر، یوتیوب، تیک تاک، اسپاتیفای، تلگرام و وب‌سایت‌های مرتبط با برندهای «رسانه‌های خبری» خودش اجرا شد.

در طول پنج سال گذشته، یافته‌های خود را در مورد تهدیدهایی که شناسایی کرده و از پلتفرم‌های خود حذف می‌کنیم، به اشتراک گذاشته‌ایم. در گزارش تهدید امروز، اطلاعاتی را درباره سه شبکه به اشتراک می‌گذاریم که به دلیل نقض خط‌مشی‌هایمان در برابر رفتار غیراصیل هماهنگ (CIB) و گزارش‌دهی انبوه (یا گزارش‌های توهین‌آمیز هماهنگ) در سه ماهه گذشته حذف شده‌ایم تا افراد بتوانند پیشرفت را آسان‌تر ببینند. ما در یک مکان می سازیم ما همچنین در یک سال از آغاز تهاجم تمام عیار روسیه به اوکراین، در حال ارائه به روز رسانی در مورد کار خود علیه عملیات نفوذ – چه پنهان و چه آشکار – هستیم. ما اطلاعاتی در مورد یافته های خود با شرکای صنعتی، محققان و سیاست گذاران به اشتراک گذاشته ایم.

ما می دانیم که تهدیدات متخاصم در پاسخ به اعمال ما در حال تکامل خواهند بود و رفتارهای بدخواهانه جدیدی ظاهر خواهند شد. ما به اصلاح قوانین خود ادامه می دهیم و یافته های خود را به صورت عمومی به اشتراک می گذاریم. ما در حال پیشرفت در ریشه‌کن کردن این سوءاستفاده هستیم، اما همانطور که قبلاً گفته‌ایم – این یک تلاش مداوم است و ما متعهد به بهبود مستمر هستیم تا جلوتر بمانیم.