گزارش شفافیت، نیمه اول 2022


امروز، ما آخرین گزارش شفافیت خود را برای نیمه اول سال 2022 منتشر می کنیم.

مانند همیشه، ما تلاش می کنیم در مورد راه هایی که از حریم خصوصی، امنیت و دسترسی کاربران به اطلاعات آنلاین محافظت می کنیم، باز باشیم. به همین دلیل است که ما گزارش‌های شفافیت را به صورت دوسالانه منتشر می‌کنیم تا جزئیاتی در مورد اعداد و ارقام ارائه کنیم و در کار خود پاسخگویی را حفظ کنیم. در طول سال‌ها، ما گزارش خود را گسترش داده‌ایم تا شامل حجم محدودیت‌های محتوا بر اساس قوانین محلی، تعداد اختلالات جهانی اینترنت که دسترسی به محصولات ما را محدود می‌کند و اخیراً، تلاش‌های پیشگیرانه ما برای محافظت مالکیت معنوی. علاوه بر این، گزارش شفافیت ما شامل گزارش اجرای استانداردهای جامعه برای سه ماهه سوم سال 2022، که داده‌هایی درباره نحوه اقدام ما در برابر نقض محتوا در سراسر پلتفرم‌هایمان ارائه می‌دهد.

درخواست های دولت برای داده های کاربر

طی شش ماه اول سال 2022، جهانی درخواست های دولت برای داده های کاربر 10.5 درصد از 214777 به 237414 افزایش یافت. از کل حجم، ایالات متحده همچنان بیشترین تعداد درخواست را ارسال می کند و پس از آن هند، آلمان، برزیل، فرانسه و بریتانیا قرار دارند.

در ایالات متحده، 69363 درخواست دریافت کردیم که 15.6 درصد بیشتر از کل دریافتی در نیمه دوم سال 2021 بود. دستورات عدم افشای اطلاعاتی که متا را از اطلاع دادن به کاربر منع می‌کند در نیمه اول سال 2022 اندکی با 0.6 درصد افزایش به 71.1 درصد رسیده است. سفارش در سه نامه های امنیت ملی ما بین سال‌های 2016 و 2019 دریافت کردیم. این درخواست‌ها به همراه مجوزهای دولت ایالات متحده در زیر موجود است.

همانطور که در گزارش‌های قبلی گفته‌ایم، ما همیشه هر درخواست دولتی را که دریافت می‌کنیم به دقت بررسی می‌کنیم تا مطمئن شویم که از نظر قانونی معتبر است، صرف نظر از اینکه کدام دولت درخواست را ارائه می‌کند. ما فقط در مواردی از درخواست‌های دولت برای اطلاعات کاربر پیروی می‌کنیم که با حسن نیت باور داشته باشیم که قانون ما را ملزم به انجام این کار می‌کند. علاوه بر این، ارزیابی می‌کنیم که آیا درخواستی با استانداردهای بین‌المللی شناخته‌شده در مورد حقوق بشر، از جمله روند قانونی، حریم خصوصی، آزادی بیان و حاکمیت قانون مطابقت دارد یا خیر. هنگامی که ما مطابقت می کنیم، فقط اطلاعاتی را تولید می کنیم که دقیقاً مطابق با آن درخواست است. اگر تشخیص دهیم که درخواستی ناقص یا بیش از حد گسترده به نظر می رسد، به عقب می نشینیم و در صورت لزوم در دادگاه مبارزه می کنیم. ما «درهای پشتی» اطلاعات مردم را به دولت ها نمی دهیم. برای اطلاعات بیشتر درباره نحوه بررسی و پاسخ به درخواست‌های دولت برای داده‌های کاربر و اقدامات حفاظتی که اعمال می‌کنیم، لطفاً به ما مراجعه کنید. سوالات متداول.

محدودیت های محتوا

وقتی محتوایی به‌عنوان ناقض قوانین محلی گزارش می‌شود، اما با استانداردهای انجمن ما مغایرت ندارد، ممکن است دسترسی به آن محتوا را در کشوری که نقض محلی ادعا شده است محدود کنیم. در طول این دوره گزارش، حجم محدودیت های محتوا بر اساس قوانین محلی در سطح جهانی 75 درصد از 50959 در نیمه دوم 2021 به 89,368 در نیمه اول 2022.

اختلالات اینترنت

ما با خاموشی، کاهش گاز و سایر اختلالات اتصال اینترنتی مخالفیم و همچنان نگران روند این رویکرد در برخی کشورها هستیم. حتی قطع موقت خدمات اینترنتی می تواند حقوق بشر و فعالیت های اقتصادی را تضعیف کند. به همین دلیل است که ما تعداد عمدی را گزارش می کنیم اختلالات اینترنت ناشی از دولت‌های سراسر جهان است که بر در دسترس بودن محصولات ما تأثیر می‌گذارند. در نیمه اول سال 2022، ما 64 اختلال در خدمات فیس بوک را در 15 کشور شناسایی کردیم، در مقایسه با 38 اختلال در 12 کشور در نیمه دوم سال 2021.

مالکیت معنوی

در نهایت، ما در مورد حجم و ماهیت کپی رایت، علائم تجاری و گزارش های تقلبی که هر نیمه دریافت می کنیم و همچنین گزارش های ما گزارش می دهیم. اقدامات پیشگیرانه در برابر دزدی دریایی بالقوه و جعل. که در H1 2022، ما 4,790,449 قطعه محتوا را بر اساس 1,720,846 گزارش حق چاپ حذف کردیم. 700736 قطعه محتوا بر اساس 285331 گزارش علامت تجاری؛ و 2509130 قطعه محتوا بر اساس 112614 گزارش جعلی. ما همچنین فعالانه 36,221,125 قطعه محتوا به دلایل حق چاپ و 103,308,131 قطعه محتوا به دلایل تقلبی حذف شده است.

حفاظت از حقوق مالکیت معنوی مردم همچنان یک اولویت است. تا اوایل سال 2023، ما یک وب‌سایت را راه‌اندازی می‌کنیم که صرفاً برای کمک به آموزش افراد در مورد نحوه مبارزه مدیر حقوق با نقض حقوق بشر در فیس‌بوک و اینستاگرام اختصاص داده شده است.

ما همچنان به تعهد خود برای شفافیت ادامه می دهیم. می توانی ببینی گزارش کامل برای اطلاعات بیشتر.

منبع