گزارش شفافیت، نیمه دوم 2022

حفاظت از حقوق مالکیت معنوی مردم همچنان یک اولویت است. در دی ماه سال جاری، یک را راه اندازی کردیم سایت اینترنتی صرفاً برای کمک به آموزش مردم در مورد نحوه مبارزه مدیر حقوق با نقض حقوق در فیس بوک و اینستاگرام اختصاص داده شده است.

گزارش های شفافیت اضافی

ما سخت کار می کنیم تا اطمینان حاصل کنیم که سیستم هایی را برای برآورده کردن الزامات شفافیت جدید قانون خدمات دیجیتال اتحادیه اروپا داریم. برای اطمینان از ارائه معنی‌دارترین داده‌های ممکن، دیگر اطلاعات مربوط به اختلالات اینترنت را منتشر نمی‌کنیم. همچنین انتشار محدودیت‌های محتوایی را که براساس قوانین محلی ایجاد کرده‌ایم در این نیمه متوقف می‌کنیم، هرچند انتشار این داده‌ها را در نیمه دوم سال 2023 از سر می‌گیریم. می توانی ببینی گزارش کامل برای اطلاعات بیشتر.

منبع در نیمه دوم سال 2022، جهانی درخواست های دولت برای داده های کاربر 0.8٪ از 237,414 به 239,388 افزایش یافته است. ایالات متحده همچنان بیشترین تعداد درخواست از این حجم کل را ارسال می کند و پس از آن هند، آلمان، برزیل، فرانسه و بریتانیا قرار دارند.

علاوه بر درخواست‌های جهانی برای داده‌های دولتی، حجم و ماهیت گزارش‌های حق نسخه‌برداری، علائم تجاری و جعلی را که هر نیمه دریافت می‌کنیم و همچنین گزارش‌های ما گزارش می‌کنیم. اقدامات پیشگیرانه در برابر دزدی دریایی بالقوه و جعل. که در در نیمه دوم سال 2022، ما 4,453,696 قطعه محتوا را بر اساس 2,764,215 گزارش حق چاپ حذف کردیم. 593,179 قطعه محتوا بر اساس 1,047,326 گزارش علامت تجاری؛ و 1,712,384 قطعه محتوا بر اساس 180,029 گزارش جعلی. ما همچنین فعالانه 40,889,752 قطعه محتوا به دلایل حق چاپ و 115,670,888 قطعه محتوا به دلایل تقلبی حذف شده است.

در ایالات متحده، ما 64148 درخواست دریافت کرده‌ایم – کاهش 7.5 درصدی – نسبت به نیمه آخر سال 2022. سفارش‌های غیر افشایی که متا را از اطلاع دادن به کاربر منع می‌کردند در 71.1 درصد ثابت ماندند. علاوه بر این، در نتیجه به روز رسانی شفافیت ارائه شده در قانون آزادی ایالات متحده در سال 2016، دولت ایالات متحده دستورات عدم افشای 10 مورد را لغو کرد. نامه های امنیت ملی، که بین سال‌های 2016 و 2021 دریافت کردیم. این درخواست‌ها به همراه نامه‌های مجوز دولت ایالات متحده در زیر موجود است.

در گزارش IP خود برای نیمه اول سال 2022، متوجه شدیم که روش محاسبه داده ما به طور کامل برخی از اقدامات اجرایی پیشگیرانه مرتبط با تجارت انجام شده در Marketplace را در نظر نمی گیرد. این منجر به کم شماری تعداد کل حذف های تقلبی فعال در فیس بوک برای آن دوره گزارش شد. ما این مشکل را بررسی و حل کرده‌ایم و اعداد را برای منعکس‌کننده آن حذف‌ها تنظیم کرده‌ایم. به طور خاص، ما در نیمه اول سال 2022، 127،178،703 قطعه محتوا را به طور فعال حذف کردیم (که قبلاً 100،222،468 گزارش شده بود).

آخرین گزارش شفافیت ما بینشی در مورد ماهیت و میزان درخواست‌های دولتی که برای داده‌های کاربر دریافت می‌کنیم و تلاش‌های پیشگیرانه‌ای که برای محافظت انجام داده‌ایم ارائه می‌کند. مالکیت معنوی. امسال 10 سال از اولین گزارش شفافیت ما می گذرد که بر درخواست های دولت برای داده های کاربران متمرکز بود. در طول دهه گذشته، ما گزارش‌های جدیدی مانند گزارش را اضافه کرده‌ایم گزارش اجرای استانداردهای جامعه (همچنین امروز برای سه ماهه اول 2023 منتشر شد)، که داده‌هایی درباره نحوه اقدام ما در برابر نقض محتوا در سراسر سیستم عامل‌هایمان ارائه می‌دهد.

درخواست های دولت برای داده های کاربر

همانطور که در گزارش‌های قبلی گفته‌ایم، ما همیشه هر درخواست دولتی را که دریافت می‌کنیم به دقت بررسی می‌کنیم تا مطمئن شویم که از نظر قانونی معتبر است، صرف نظر از اینکه کدام دولت درخواست را ارائه می‌کند. ما با درخواست‌های دولتی برای اطلاعات کاربر فقط در مواردی که با حسن نیت باور داشته باشیم که قانون از ما این کار را می‌کند، پیروی می‌کنیم. علاوه بر این، ارزیابی می‌کنیم که آیا درخواستی با استانداردهای بین‌المللی شناخته‌شده در مورد حقوق بشر، از جمله روند قانونی، حریم خصوصی، آزادی بیان و حاکمیت قانون مطابقت دارد یا خیر. هنگامی که ما مطابقت می کنیم، فقط اطلاعاتی را تولید می کنیم که دقیقاً مطابق با آن درخواست است. اگر تشخیص دهیم که درخواستی ناقص یا بیش از حد گسترده به نظر می رسد، به عقب می نشینیم و در صورت لزوم در دادگاه مبارزه می کنیم. ما «درهای پشتی» اطلاعات مردم را به دولت ها نمی دهیم. برای اطلاعات بیشتر درباره نحوه بررسی و پاسخ به درخواست‌های دولت برای داده‌های کاربر و اقدامات حفاظتی که اعمال می‌کنیم، لطفاً به ما مراجعه کنید. سوالات متداول.

به عنوان بخشی از تعهد خود برای ارائه اخطار به کاربران، مجلس نمایندگان ایالات متحده را به خاطر تصویب یکپارچه قانون انصاف NDO تحسین می کنیم و از مجلس سنا می خواهیم که آن را معرفی و تصویب کند تا بتواند به قانون تبدیل شود. این لایحه اصلاحات مهمی را در قانون حاکم بر صدور احکام عدم افشا از طریق ارائه استانداردی قوی برای دادگاه‌ها برای ارزیابی و تأیید درخواست‌های محرمانه دولت انجام می‌دهد.

مالکیت معنوی