گزارش محتوای پربیننده، سه ماهه دوم 2022


امروز، ما گزارش محتوای با بازدید گسترده (WVCR) را برای سه ماهه دوم سال 2022 منتشر می کنیم. این گزارش پربازدیدترین محتوای ارگانیک را در فید فیس بوک در ایالات متحده، از جمله دامنه ها، پیوندها، صفحات و پست ها نشان می دهد. شامل محتوا می شود توصیه شده توسط فیس بوک و محتوای تبلیغاتی را مستثنی می کند. را ببینید گزارش کامل و راهنمای همراه برای اطلاعات بیشتر.

به روز رسانی ها و اعمال

این گزارش پنج پیوند و یک پست را نشان می‌دهد که به دلیل نقض خط‌مشی رفتار غیر معتبر (IB) خود را از فیس‌بوک حذف کردیم. محتوای دارای پیوند به دامنه های مسئول این تخلفات دیگر نمی تواند در فیس بوک ایجاد یا به اشتراک گذاشته شود. به طور مشابه، صفحه مسئول پست و محتوای آن دیگر در فیس بوک به دلیل نقض خط مشی رفتار غیراصیل ما قابل دسترسی نیستند.

ما همچنین در این گزارش خاطرنشان می‌کنیم که یکی از پست‌های برتر را به دلیل نقض ما حذف کرده‌ایم مالکیت معنوی خط مشی. پس از دریافت گزارش حق نسخه برداری کامل برای محتوا، آن را حذف کردیم. درباره نحوه محافظت از حقوق مالکیت معنوی بیشتر بیاموزید.

اطلاعات آماری WVCR به نحوه به‌روزرسانی خط‌مشی‌ها و محصولات موجود خود کمک می‌کند و خط‌مشی‌های جدیدی را برای رسیدگی به محتوای مضر یا غیر قابل اعتراض ایجاد می‌کند. به عنوان مثال، ما روش‌های جدیدی را برای کاهش طعمه کلیک، طعمه تعامل و هرزنامه آزمایش کرده‌ایم. در حالی که ما شاهد پیشرفت هایی از این آزمایش ها هستیم، ما باید به طور مستمر رویکرد خود را ارزیابی و اصلاح کنیم با توجه به اینکه چگونه اپراتورهای هرزنامه سعی می کنند تاکتیک های خود را برای فرار از روش های جدید ما برای شناسایی آنها تطبیق دهند. ما به آزمایش و بهبود راه حل ها برای کاهش طعمه درگیری ادامه خواهیم داد، اطلاعات نادرست و محتوای صفحاتی که به طور مکرر استانداردهای انجمن ما را نقض می کنند.

در کانون: بازاریابی اسپمرهای خارجی برای مخاطبان ایالات متحده

در ما گزارش قبلی WVCR، we به اشتراک گذاشت که نهمین لینک پربازدید فیس بوک با بیش از 33 میلیون بازدید در سه ماهه اول سال جاری، alltrendytees بوده است.[.]com پس از اینکه موسسه صداقت آن را به ما نشان داد، ما بررسی کردیم و مسدود این دامنه به دلیل نقض خط مشی IB ما. تحقیقات ما این دامنه را به GearLaunch، یک شرکت تجارت الکترونیک مستقر در بنگلادش.

در مجموع، ما بیش از 500 حساب، صفحه و گروه غیراصیل و معتبر را که توسط این هرزنامه‌ها اداره می‌شد، حذف کردیم. همچنین دامنه‌های دیگری را که رفتار مشابهی داشتند و به GearLaunch مرتبط بودند، مسدود کردیم. ما به اقدامات خود علیه این فعالیت ادامه خواهیم داد زیرا می دانیم که بازیگران متخاصم مانند این ممکن است تلاش کنند که برگردند و وب سایت های جدیدی ایجاد کنند.

آنها علاوه بر اجرای حساب‌های جعلی برای ارسال هرزنامه به افراد با لینک‌ها و هدایت آن‌ها به دامنه‌های خارج از پلتفرم که تی‌شرت‌های چاپی بر اساس تقاضا را می‌فروشند، در آنچه که ما آن را «فعالیت‌های خصمانه هدایت‌کننده» می‌نامیم، شرکت می‌کنند که در آن به افراد کمک کرده و به آنها آموزش می‌دهند که چگونه فرار از کشف و اجرا آن‌ها ویدیوهای «چگونگی» را در یوتیوب تولید کردند که در آن به مردم یاد می‌دادند چگونه به‌طور فریبنده مخاطبان خود را ایجاد کنند، در حالی که خود را آمریکایی نشان دهند و با فروش تی‌شرت‌های موضعی از طریق وب‌سایت‌های چاپ بر اساس تقاضا، کسب درآمد کنند. طرح های تی شرت از تصاویر مربوط به سرگرمی مانند ماهیگیری گرفته تا مناطق حرفه ای مانند حسابداری تا شعارها و تصاویر سیاسی را در بر می گرفت.

این مورد به روندی که قبلا داشتیم ادامه می دهد گزارش شده است جایی که اپراتورهای IB وانمود می‌کنند که در یک کشور مستقر هستند، در حالی که در واقعیت، آنها طرح‌های درآمدزایی خود را از کشور دیگری اجرا می‌کنند. این اغلب شامل هرزنامه‌نویسان و کلاهبرداران خارجی می‌شود که به هر گونه علایق روزمره مرتبط یا موضوعات داغ مرتبط با یک کشور یا منطقه خاص – مانند یک انتخابات یا یک بحران سیاسی-اجتماعی – برای جمع‌آوری مخاطب و کسب درآمد از توجه آن‌ها هجوم می‌آورند. به عنوان مثال، ما بازیگران با انگیزه مالی از سراسر جهان را دیده‌ایم که از رویدادهای مهمی مانند اعتراضات کامیون‌داران کانادا، انتخابات ۲۰۲۰ ایالات متحده، جنگ در اوکراین و انتخابات اخیر در فیلیپین استفاده می‌کنند تا مخاطبان خود را افزایش دهند و درآمد کسب کنند. ما انتظار داریم با نزدیک‌تر شدن به دوره میان‌ترم، شاهد افزایش تلاش‌ها برای این نوع فعالیت در ایالات متحده باشیم. بنابراین ما مراقب آن خواهیم بود و هر زمان که آن را ببینیم پاسخ می‌دهیم، در حالی که سیستم‌های تشخیص و اجرای خود را نیز تنظیم می‌کنیم تا مطمئن شویم که از آن جلوتر می‌مانیم.

نمونه ای از پست فیس بوک یک هرزنامه.

نمونه ای از پست فیس بوک یک هرزنامه.

نمونه ای از پست فیس بوک یک هرزنامه.

نمونه ای از پست فیس بوک یک هرزنامه.

نمونه ای از پست اینستاگرام یک اسپمر.

تصاویر: نمونه هایی از پست های فیس بوک و اینستاگرام توسط اسپمرها

منبع