گزارش های یکپارچگی و شفافیت، سه ماهه سوم 2022


امروز، ما گزارش های سه ماهه خود را برای سه ماهه سوم سال 2022 و گزارش های شفافیت دوسالانه خود را برای نیمه اول سال 2022 منتشر می کنیم. این گزارش ها عبارتند از:

این گزارش ها همه در دسترس هستند مرکز شفافیت. در اینجا نکات برجسته هر یک آمده است:

نکات برجسته گزارش اجرای استانداردهای جامعه

در حالی که تلاش‌های یکپارچگی ما همیشه در حال پیشرفت است، هدف ما این است که محتوای نقض‌کننده را کاهش دهیم و در عین حال اشتباهات کمتری انجام دهیم. این به این معنی است که مطمئن شویم در مورد محتوایی که خط‌مشی‌های ما را نقض می‌کند و در عین حال دقیق‌تر هستیم و تفاوت‌های ظریف را تشخیص می‌دهیم، اقدام می‌کنیم تا مواردی مانند شوخی‌های بین دوستان را به اشتباه حذف نکنیم.

اقدامات ما علیه محتوای مربوط به سخنان مشوق عداوت و تنفر از 13.5 میلیون به 10.6 میلیون در سه ماهه سوم 2022 در فیس بوک کاهش یافته است زیرا دقت فناوری هوش مصنوعی خود را بهبود بخشیده ایم. ما این کار را با استفاده از داده‌های درخواست‌های قبلی کاربران برای شناسایی پست‌هایی انجام داده‌ایم که می‌توانستند به اشتباه و بدون زمینه فرهنگی مناسب حذف شوند. برای مثال، اکنون می‌توانیم اصطلاحات طنزآمیز دوست‌داشتنی را که بین دوستان استفاده می‌شود، بهتر تشخیص دهیم، یا کلماتی را که ممکن است در یک زمینه توهین‌آمیز یا نامناسب تلقی شوند، اما در زمینه‌ی دیگر نه، بهتر تشخیص دهیم. همانطور که این دقت را بهبود بخشیم، نرخ شناسایی فعالانه ما برای سخنان مشوق عداوت و تنفر نیز از 95.6٪ به 90.2٪ در سه ماهه سوم 2022 کاهش یافت.

به همین ترتیب، پس از اینکه فناوری هوش مصنوعی بهبودیافته ما توانست زبان و شکلک‌های مورد استفاده در شوخی بین دوستان را بهتر تشخیص دهد، اقدامات ما علیه محتوای تحریک‌کننده خشونت از 19.3 میلیون به 14.4 میلیون در سه ماهه سوم 2022 کاهش یافت. همانطور که دقت خود را در این زمینه بهبود بخشیم، نرخ فعالانه ما برای اجرای این محتوا از 98.2٪ به 94.3٪ در سه ماهه سوم 2022 کاهش یافت.

برای محتوای مرتبط با قلدری و آزار، نرخ فعال ما در سه ماهه سوم 2022 از 76.7 درصد به 67.8 درصد در فیس بوک و 87.4 درصد به 84.3 درصد در اینستاگرام. این کاهش به دلیل بهبود دقت در فناوری‌های ما بود (و یک اشکال در سیستم ما که اکنون برطرف شده است).

شیوع قلدری و آزار و اذیت در فیس بوک و اینستاگرام در سه ماهه سوم 2022.

اگرچه نرخ فعال ما در چند زمینه کاهش یافته است، اما شیوع محتوای مضر در فیس بوک و اینستاگرام بین سه ماهه دوم و سه ماهه نسبتا ثابت باقی مانده است. ما پیش‌بینی می‌کنیم که با بهبود هوش مصنوعی، حرکت در این مناطق ادامه یابد.

در فیس بوک در سه ماهه سوم، ما اقدامات زیر را انجام دادیم:

  • 16.7 میلیون محتوای مربوط به تروریسم، افزایش نسبت به 13.5 میلیون در سه ماهه دوم. این افزایش به این دلیل بود که ویدیوهای بدون نقض به اشتباه به بانک‌های فناوری منطبق با رسانه ما اضافه شدند و حذف شدند (اگرچه در نهایت بازیابی شدند).
  • 4.1 میلیون قطعه از محتوای دارو، افزایش نسبت به 3.9 میلیون در سه ماهه دوم 2022، به دلیل پیشرفت های انجام شده در فناوری تشخیص فعال ما.n
  • 1.4 میلیارد قطعه محتوای هرزنامه، افزایشی نسبت به 734 میلیون در سه ماهه دوم، به دلیل افزایش تعداد موارد هرزنامه مخالف در ماه اوت.

در اینستاگرام در سه ماهه سوم، اقدامات زیر را انجام دادیم:

  • 2.2 میلیون محتوای مربوط به تروریسم، از 1.9 میلیون در سه ماهه دوم، به دلیل ویدیوهای غیرقابل نقض به اشتباه به بانک های فناوری مطابق با رسانه ما اضافه شد و حذف شد (اگرچه در نهایت بازیابی شد).

  • 2.5 میلیون قطعه از محتوای دارو، افزایش از 1.9 میلیون، به دلیل پیشرفت در فناوری تشخیص فعال ما.

گزارش تهدید خصمانه

به عنوان بخشی از گزارش‌های منظم خود، سومین گزارش تهدیدات متخاصم خود را به اشتراک می‌گذاریم تا دیدی کیفی از تهدیدات متخاصمی که در سطح جهانی با آنها مقابله می‌کنیم، ارائه دهیم. سه ماهه گذشته، ما سه عملیات نفوذ مخفی جداگانه در ایالات متحده، چین و روسیه را به دلیل نقض خط مشی ما در برابر رفتارهای غیراصیل هماهنگ بررسی کردیم و آنها را از بین بردیم. دو مورد از این شبکه ها (چین و روسیه) در ابتدا در 27 سپتامبر 2022 گزارش شدند. گزارش کامل را بخوانید.

نکات برجسته گزارش محتوای پربازدید

دیدگاه‌های WVCR همچنان به نحوه تکامل محصولات و خط‌مشی‌های ما نشان می‌دهد. این شامل ایجاد خط‌مشی‌های جدید، در صورت نیاز، برای رسیدگی به محتوای مضر یا با کیفیت پایین، و ایجاد تغییراتی در رتبه‌بندی است که باعث کاهش بازدید از محتوای مشکل‌ساز شده و از دستیابی آن به مخاطبان گسترده جلوگیری می‌کند. محتوای برتر این سه ماهه حاوی محتوای ناقض خط مشی نبود، و ما با احتیاط نسبت به پیشرفتی که در تلاش برای بهبود کیفیت محتوا در فیس بوک انجام داده ایم، خوش بین هستیم. ما به شدت به کار برای درک اکوسیستم محتوا و ارزیابی اثربخشی خط‌مشی‌ها و اقدامات یکپارچگی خود ادامه می‌دهیم – شکاف‌ها را با یافتن آنها می‌بندیم. اطلاعات بیشتر در مورد گزارش را اینجا بخوانید.

کار با کارشناسان خارجی

گزارش‌های شفاف‌سازی ما به مردم این امکان را می‌دهد که ما را مسئول بخواهند و به ما کمک می‌کنند تا نحوه صحبت درباره کارمان را بهبود ببخشیم. ما همچنین متعهد به انجام و انتشار ارزیابی‌های مستقل و شخص ثالث برای فرآیندها، خط‌مشی‌ها و معیارهای خود هستیم.

اوایل امسال، ما منتشر شد ارزیابی EY از گزارش اجرای استانداردهای جامعه ما، که به این نتیجه رسید که محاسبه معیارهای موجود در گزارش به درستی بیان شده است، و کنترل‌های داخلی ما به‌طور مناسب طراحی شده و به‌طور مؤثر عمل می‌کنند. ما همچنین متعهد به نظارت مستقل و حمایت از شورای رتبه‌بندی رسانه‌ها (MRC) به عنوان حسابرس راه‌حل‌های درآمدزایی ما در تبلیغات هستیم. اوایل این ماه، ما اعلام کرد که ما از MRC برای ایمنی برند در سطح محتوا در فیس بوک اعتبار دریافت کردیم.

در این سه‌ماهه، بخش «مرکز شفافیت» را درباره نحوه تعامل با سهامداران به‌روزرسانی و گسترش دادیم، از جمله نمونه‌های جدیدی از اینکه چگونه بازخورد آنها در توسعه خط‌مشی‌های محتوای ما نقش داشته است.

به روز رسانی در مورد حکمرانی

هیئت نظارت همچنان منبع ارزشمندی از دیدگاه خارجی و پاسخگویی برای متا است. توصیه‌های هیئت مدیره به ما کمک می‌کند تا با ایجاد بهبودهای متفکرانه در خط‌مشی‌ها، عملیات و محصولات خود، رویکرد خود را به تعدیل محتوا داشته باشیم. ما به هر توصیه‌ای به صورت عمومی پاسخ می‌دهیم و متعهد شده‌ایم که امکان‌پذیری اجرای 75 درصد از آن توصیه‌ها را تا به امروز اجرا یا بررسی کنیم.

ما نیز اخیرا اعلام کرد یک انجمن اجتماعی که در ماه دسامبر برگزار می شود، که نزدیک به 6000 نفر از 32 کشور را گرد هم می آورد تا درباره رفتار در متاورس بحث کنند. انجمن‌های انجمن گروه‌های مختلفی از مردم را گرد هم می‌آورند تا در مورد مسائل سخت بحث کنند، انتخاب‌های سخت را در نظر بگیرند و دیدگاه‌های خود را در مورد مجموعه‌ای از توصیه‌ها به اشتراک بگذارند. ابتکاراتی مانند این بخشی از چگونگی کشف اشکال جدید حکمرانی است، نه تنها برای کمک به تمرکززدایی در تصمیم‌گیری، بلکه شامل دیدگاه‌های متنوعی در این فرآیند است.

منبع