گسترش ویژگی‌های رمزگذاری انتها به انتها در مسنجر


امروز مارک زاکربرگ از معرفی برخی از ویژگی‌های مورد علاقه شما در مسنجر برای چت‌های رمزگذاری شده سرتاسر خبر داد، از جمله:

  • تم های چت: ما تم‌های چت را اضافه کرده‌ایم تا به شخصی‌سازی و بهبود مکالمات شما در چت‌های رمزگذاری‌شده سرتاسر کمک کنیم. از یک پس زمینه ساده خسته شده اید؟ نمی توانید صبر کنید تا اعتبارنامه Swiftie خود را با موضوع Midnights نشان دهید؟ اکنون می‌توانید تم‌ها، از جمله تم‌های رنگی و گرادیان، را برای چت‌های رمزگذاری‌شده سرتاسر تنظیم کنید.
  • ایموجی ها و واکنش های چت سفارشی: آیا می خواهید پاسخ خود را شخصی سازی کنید؟ می توانید منوی کامل واکنش های ایموجی را ببینید و سینی واکنش سریع را در چت های رمزگذاری شده سرتاسر سفارشی کنید.
  • عکس پروفایل گروهی: عکس های نمایه گروهی را برای چت های مختلف با دوستان یا همکاران کاری انتخاب کنید.
  • پیش نمایش لینک: ما پیش‌نمایش‌های پیوند را برای چت‌های رمزگذاری‌شده سرتاسر بازسازی کرده‌ایم تا بتوانید قبل از کلیک کردن روی آن، ببینید که یک پیوند شما را به کجا می‌برد.
  • وضعیت فعال: به مردم اجازه دهید زمان فعال بودن شما را ببینند تا بدانند چه زمانی زمان مناسبی برای تماس است. همچنین اگر می‌خواهید حریم خصوصی خود را بهبود ببخشید، می‌توانید این ویژگی را خاموش کنید.
  • حباب ها در اندروید: حباب‌ها (دایره‌ای با تصویر دوستتان) به شما امکان می‌دهند تا زمانی که از برنامه‌های دیگر استفاده می‌کنید پیام‌ها را بخوانید و به آن‌ها پاسخ دهید. پس از فعال شدن، هنگام دریافت پیام جدید، حباب ظاهر می شود.

مدل محصول چت های رمزگذاری شده سرتاسر در مسنجر

ما همچنین شروع به گسترش تدریجی آزمایش رمزگذاری پیش‌فرض end-to-end برای مسنجر کرده‌ایم. ما می دانیم که مردم فضایی برای ارتباط می خواهند و می خواهند بدانند که این مکالمات خصوصی، امن و ایمن هستند. به همین دلیل است که ما وقت صرف ساختن تیمی از مهندسان، رمزنگاران، طراحان و کارشناسان با استعداد با استعداد کرده‌ایم که همگی متعهد به ارائه رمزگذاری پیش‌فرض سرتاسر در مسنجر هستند.

در طی چند ماه آینده، افراد بیشتری همچنان شاهد ارتقاء تدریجی برخی از چت‌هایشان با یک لایه حفاظتی اضافی با رمزگذاری سرتاسری خواهند بود. ما به افرادی که در این تاپیک های چت فردی هستند، به محض ارتقاء آنها، مطلع خواهیم کرد. ما می دانیم که مردم در مورد نحوه انتخاب و ارتقاء رشته های جداگانه سؤالاتی خواهند داشت، بنابراین می خواهیم روشن کنیم که این یک فرآیند تصادفی است. این به صورت تصادفی طراحی شده است به طوری که تاثیر منفی بر زیرساخت ما و تجربه چت افراد نداشته باشد. این همچنین تضمین می کند که رشته های رمزگذاری شده سرتاسر جدید ما همچنان تجربه سریع، قابل اعتماد و غنی را در مسنجر به مردم ارائه می دهند.

ایجاد یک سرویس رمزگذاری شده امن و انعطاف پذیر برای میلیاردها پیامی که هر روز در مسنجر ارسال می شود، نیازمند آزمایش دقیق است. با ادامه پیشرفت به سوی این هدف در طول سال 2023، به‌روزرسانی‌ها را ارائه خواهیم کرد.

منبع